Tırnak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

El bakımı ve tırnak bakımı sadece bayanlar için değil baylar içinde çok önemlidir. Özellikle bayanlar erkeklerin ellerine ve tırnaklarına çok dikkat ederler. Bu nedenlerle sizlere Tırnak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır , tırnak bakımı nasıl yapılır sorularınıza cevap olabilecek bir yazı paylaşmak istiyorum.

Tırnak bakımı için tırnak fırçası kullanın

Tırnak bakımını yapabilmek için en önemli malzemelerden bir tanesi olan tırnak fırçası ile tırnaklarınızda bulunan bakterilerden arındırmanız gerekmektedir. Öncelikli olarak tırnak fırçası ile muhakkak tırnaklarınızın içerisinde bulunan bakterileri savuşturmanız ve kirlerden arındırmanız gerekmektedir. Aksi taktirde kirli gözüken bir tırnak hiç bir zaman bakımlı olamaz.

Tırnak Bakımı için El Yıkamanın Önemi

Tırnak bakımı için önemli olan diğer bir nokta ise ellerinizin temiz olmasıdır. Bunun nedeni ellerde olan bakteriler tırnaklara yürümekte ve tırnak sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. İl olarak ellerinizi bileklere kadar sabun ve su ile yıkamalı ve bakterilerden kurtulmalısınız ki tırnaklarınız bakımlı ve sağlıklı olsun.

Tırnaklarınızı Yumuşakken Kesin

Tırnaklarınızın bakımını daha doğrusu tırnaklarınızı kesmenin doğru zamanı banyo veya el yıkamasından sonra yapılmalıdır. Tırnaklarınızı tırnaklar yumuşak iken kesmeyi unutmayın.

Tırnaklarınızı Törpülemeye Dikkat Edin

Tırnak bakımı yaparken törpüyü tek taraflı çekmeye dikkat edin. Bunun nedeni çift taraflı çektiğiniz zaman tırnaklar uzadığı zaman çatlamalara neden olmasıdır. Çatlak tırnaklar estetik olarak bozulacak ve hepsinin boyunu eşitlemek amacıyla kesmek zorunda kalacaksınız.

Tırnak Bakımı için El Kremi Kullanın

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır denilince akla gelen en önemli şeylerden bir tanesi de el kremleri kullanmaktır. Tırnaklara bakmadan önce karşıdaki insan önce ellere bakar. Bunu hiç zaman unutmayın. Bu nedenle ve aynı zamanda tırnakların beslenmesi amacıyla el kremleri kullanmak son derece önemlidir.

Tırnak Bakımı için İpuçları

Tırnak bakımı için sizlere bazı ipuçları vererek Tırnak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır konumuza son vermek istiyorum. İşte tırnak bakımı için ipuçları;

  • Zeytinyağı veya badem yağı tırnaklarınıza faydaları olan yağ türleridir. Gün içerisinde tırnaklarınızı zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı gibi bitkisel yağlara batırarak bakım gerçekleştirebilirsiniz.
  • Tırnaklarınızı dış etkenlerden korumaya çalışın. Ellerinizi kaba olan herşeyden uzaklaştırın. Mesela bir yerlere sürtmek, bir şeyler taşımaktan kaçının. Daha doğrusu tırnaklarınıza zarar verecek her şeyden uzak durmaya çalışın.
  • Eğer gitar gibi enstrümanlar kullanıyorsanız, tırnaklarınız yerine pena kullanmaya çalışın.
  •  Tırnaklarını uzadıkça muhakkak kesin ve boylarını aynı tutmaya çalışın. Çünkü sağlıklı tırnaklar ve bakımlı tırnaklar kesildikçe yerine daha bakımlı ve sağlam tırnaklar gelecektir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.