En Etkili Sivilce Maskesi Limon Maskesi

En Etkili Sivilce Maskesi Limon Maskesi

En Etkili Sivilce Maskesi. Cildinizde sivilceler var sivilcelerden bir an önce kurtulmak istiyorsanız sizlere tarifini vereceğimiz en etkili sivilce maskesi limon maskesi sayesinde çok kısa süre içerisinde sivilcelerden kurtulabileceksiniz.

En Etkili Sivilce Maskesi Limon Maskesi

Cildinde siyah nokta , sivilce problemi yaşayanlar için doğal ve en etkili maske limon maskesidir. Cildinde sivilce veya siyah noktaları olan her 100 kişiden 70’i limon maskesini deneyerek sivilcelerinden kurtulmuştur. Aynı zamanda sivilce maskeleri arasında oldukça popüler ve kullanılır olan limon maskesi kısa süre içerisinde ve düzenli uygulandığında sivilceler ve siyah noktalardan arındırıyor.

Sizlere bu konumuzda limon maskesinin nasıl yapılacağı hakkında bilgiler verirken aynı zamanda da limon maskesinin nasıl uygulanacağı hakkında da bilgiler vermek istiyorum. Ancak her şeyden önce limon maskesinin neden en etkili sivilce maskesi olduğunu ve limonun cilde ne gibi faydaları olduğunu bilmeniz için bir kaç cümle daha yazmak istiyorum.

Limonun Cilde Faydaları

  • Limon cilt üzerindeki iltihaplanmaya engel olan ve antiseptik bir maddedir. Bunun dışında ciltteki mikropları kırarken enfeksiyonu da önler.
  • Cildi parlatır ve cilt üzerinde bulunan kızarıklıkları yok eder.
  • Ciltteki tıkanmış gözenekleri açar.
  • Cilt üzerinde oluşan yağları eritir ve ölü yağ bezelerinin yok edilmesine yardımcı olur.
  • C vitamini deposu olan limon saçlarınızdaki kepeklenme oranını minimum seviyeye düşürür.

Limon Maskesi Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Limon ( yarım )
  • Toz şeker ( 1 yemek kaşığı )

Limon Maskesinin Hazırlanışı ve Uygulanışı : Cam bir kase içerisine yarım limonu sıkın ve üzerine 1 yemek kaşığı toz şekeri ilave edip yaklaşık 2 dakika boyunca karıştırın. Limonun sulu olmasına özen gösterin. Karıştırma işlemi bittiğinde limon suyu içerisinde hiç bir şekilde şeker kalmamalıdır.

Limon ve şeker maskesinin uygulamasına artık geçebiliriz. Burada yapmamız gereken

Uygulama kısmında sivilce veya siyah noktaların bulunduğu kısma limon maskesini yavaşça sürmelisiniz. Özellikle göz çevrelerine sürerken çok dikkat etmeli ve maskeyi hedef bölgelere iyice yedirmelisiniz. Maskeyi uyguladıktan sonra 15 dakika kadar beklemeli ve bekleme süresinin sonunda ılık saf su ile yüzünüzü yavaşça yıkamalısınız. Eğer ki sert bir şekilde yüzünüzü yıkarsanız maskenin etkisini tam olarak alamaz, sivilcelerinde hasar almasına ve yayılmasına sebep olabilirsiniz. Bu yüzdende yıkama işlemini büyük bir özenle yapmalısınız.

Maskenin etkisi ilk anda cildinize verdiği parlaklık ve rahatlama ile fark edilecektir. Bu maskeyi hafta 1 kez tekrarladığınız takdirde sivilceleriniz de kısa süre içerisinde yok olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.