Sigara İçenler İçin Cilt Bakımı Önerileri

Sigara İçenler İçin Cilt Bakımı Önerileri

Sigara İçenler İçin Cilt Bakımı; Sizlere sigara içenler için harika cilt bakımı önerilerinde bulunacağız. Sigara içenlere özel cilt bakımı tariflerimiz sigaranın cilde yaptığı etkileri kısa süre içerisinde giderecek ve cildinizi sigaranın içerdiği zararlı etkenlerden koruyacaktır.

Sigaranın Cilde Zararları

Sigara iç organlara zarar verdiği kadar cildimize de zarar verir. Sigara içerisinde bulunan yüzlerce değişik zararlı madde vardır.

Düşünün evde sigara içtiğinizde duvarlardan perdelere kadar sarımsı bir renk izi bırakır. Cilt içinde aynı şey geçerlidir. Sigara içenler genel olarak sarı , solgun bir cilt rengine sahiptir.

Sigaranın cilde başlıca etkileri , ciltte sararma , cilt kırışıklığı, cilt lekesi, yaşlanma, cilt sarkması, cilt kuruluğu gibi bir sürü soruna meydana gelmektedir. Çözüm önerisi tabi ki sigarayı bırakmaktır. Ancak sigarayı bırakmanın zor olduğunu sizler kadar bizde iyi biliyoruz. Bir yandan sigarayı bırakmaya çalışırken diğer yandan da sigara içenlere özel cilt bakım tariflerini uygulayabilirsiniz.

Sigara İçenlere İçin Cilt Bakımı

Malzemeler

  • Armut ( 1 adet )

Sigara içenlere cilt bakımı uygulaması

Gece yatmadan önce uygulanması daha iyidir. Bir armudu ikiye bölün ve blendırdan geçirin. Suyunu bir kase içerisine alın ve cildinizi temizler gibi armut suyu ile silin. Sonrasında uykuya geçebilir veya çok rahatsız ediyorsa yıkayabilirsiniz.

Armut suyu cildinizin normal rengine dönmesine gözeneklerin temizlenmesi yardımcı olacaktır. Sigaranın ciltte bıraktığı sarımsı rengi götürecek düzenli uygulandığı taktirde cildinize canlılık verecektir.

Sigara içenlere kırışıklık maskesi

Sigara içenlerin yaşlanmasını ve kırışıklıklarını giderecek bir maske tarifi daha vermek istiyoruz. Bunun içinde ilk olarak maske için hazırlamanız gereken malzemeleri sizlere verelim.

Malzemeler

  • Avokado ( Olgun ve yarım )
  • Bal ( 2 tatlı kaşığı )
  • Limon ( yarım )

Sigara içenlere kırışıklık maskesi hazırlanışı ve uygulanışı

Avokado ve iki tatlı kaşığı bal ile limon suyunu bir kase içerisinde karıştırın. Ardından yüzünüze uygulayın. Özellikle yüzünüzde kırışıklıkların daha yoğun olduğu yerlere uygulayın. Bunun için ayna karşısında gülümsemeniz sırasında kırışıklıkları daha rahat görürsünüz. Cildinizde karışımı 1 saat kadar bekletin ve sigaranın bıraktığı kırışıklıkların zamanla nasıl gittiğini gözünüzle görebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım Turkcell Bedava İnternet Yardım Başvurusu