Cilt Lekelerine Elma Sirkesi

Cilt Lekelerine Elma Sirkesi

Cilt lekelerine elma sirkesi ile cildinizdeki bütün sorunlara son verebilirsiniz. Özellikle cilt lekeleri için oldukça sık kullanılan elma sirkesi bir çok doğal cilt maskesinde kullanılıyor. Elma sirkesi içerisindeki asit içeriği sayesinde cilt lekelerinin giderilmesini sağlayan elma sirkesi aynı zamanda hücreleri yenileyici etkisi de vardır. Cilt sorunlarına iyi gelen ve cildi hızlı bir şekilde onaran, bunun yanında ölü derinin de atılmasını sağlayan elma sirkesi şu şekilde kullanılabilir.

Elma Sirkesi Nasıl Kullanılır?

Cilt için kullanılacak olan elma sirkesi mutlaka aynı oranda su ile karıştırılmalıdır. Elma sirkesini su ile seyretmeden kullanmamaya özen gösterin. Yarım su bardağı su içerisine elma sirkesi katın ve bir çay kaşığı ile karıştırın. Sonrasında bir pamuğu bardağa batırın ve cildinizi bu su ile temizleyin. Bu şekilde cilt lekeleri için elma sirkesi kullanımını görmüş oldunuz. Eğer elma sirkesi cildinizde alerjik bir sorun oluşturursa mutlaka kesmelisiniz.

Cilt lekeleri için elma sirkesini genel olarak gece kullanmaya özen gösterin. Bunun nedeni sirke cilde sürüldüğünde güneş ışınlarına maruz kalmamalıdır. Elma sirkesini isterseniz buhar banyosu sırasında da uygulayabilirsiniz. İlk önce bir tencere sıcak su kaynatın ve tencereyi ocaktan alıp içerisine elma sirkesi koyun. Bu tencerenin buharını yüzünüze tutabilirsiniz. Bu şekilde kullanacağınız elma sirkesi cilt lekeleri üzerinde daha etkili olacaktır.

Elma sirkesi aynı zamanda çil lekeleri için kullanılmaktadır. Güneşten kaynaklanan çiller , elma sirkesi karışımı ile tedavi olmakta ve giderilmektedir. Özellikle çil sorunu yaşayanların güneşe çıkarken yüksek faktörlü güneş kremi kullanımı ile beraber elma sirkesi kullanımı sonrasında daha iyi sonuçlar alınabilir. Üzüm sirkesi içerisinde bulunan asidi özellikler sayesinde oldukça etkilidir.

Sirke kullanımında üzüm sirkesi kullansak olmaz mı diye soranlara cevabımız. Maalesef üzüm sirkesi elma sirkesi kadar kuvvetli değildir. Cilt için kullanılan sirke olarak en fazla elma sirkesi kullanılır. Elma sirkesi özellikle sivilce lekeleri ve çil lekeleri üzerinde çok olumlu etkiler oluşturur.

Elma Sirkesi Maskesi

  • 1 çay bardağı maden suyu
  • 1 çay bardağı elma sirkesi

Yukarıdaki malzemeleri karıştırın ve mutlaka her sabah ve her akşam günde 2 kere bir pamuk yardımı ile cildinizi silin. Silme işlemi sonrasında 30 dakika kadar bekledikten sonra cildinizi ılık su ile temizleyebilirsiniz. Bu karışımı dilerseniz cam bir kavanoza veya pet şişeye alarak iş yerinizde bile uygulayabilirsiniz. Maske içerisindeki elma sirkesi astetik içermeyen sirke olmasına dikkat edin. Bu maske sayesinde kısa sürede cilt lekeleri ve sivilcelerin iyileştiğini göreceksiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.