Yüz Lekesi için Maske Tarifleri

Yüz Lekesi için Maske Tarifleri

Yüz lekesi için maske tarifleri sayesinde yüzünüzde bulunan lekelerden kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Yüz , en çok dikkat çeken bölge olarak mutlak bakımı yapılması gereken en önemli bölgelerden bir tanesidir. Evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz yüz lekesi için maske tarifleri ile hem ekonominize destek olacak , hem ucuz hemde sağlıklı bir cilde kavuşacaksınız.

Yüz Lekesi için Maske Tarifleri

Yüz lekeleri bir kadının enerjisini alır ve kendini kötü hissetmesini sağlar. Kadın ayna karşısına geçtiğinde yüzünde oluşan kırışıklıkları , lekeleri görür ve kendini mutsuz hisseder. Ancak korkmanıza gerek yok! Çünkü sizlere vereceğimiz lekeli ciltlere maske tarifleri sayesinde yüzünüzdeki lekelerden kolayca kurtulacaksınız ve kendinizi çok mutlu hissedeceksiniz.

Porselen Gibi Bir Yüz için Maske Tarifi

 • Kil ( 1 tatlı kaşığı )
 • Mısır unu ( 1 tatlı kaşığı )
 • El kremi ( 1 tatlı kaşığı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Tüm malzemeleri cam bir kase içerisinde krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Cildinizi temizledikten sonra cildinize sürün. 5-10 dakika sonra yüzünüze sürdüğünüz maske kuruyacaktır. Kuruyan maskeyi elinizle ovalayarak çıkartıp , cildinizi iyicene temizleyin. Düzenli bir şekilde uygulayacağınız bu maske sonrasında cildiniz porselen gibi olacaktır.

Lekelere Yumurta Akı Maskesi

 • Yumurta akı ( 1 adet )
 • Limon Kabuğu Rendesi ( 1 adet )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Uygun bir kase içerisine yumurta akını daha sonrada rendelenmiş olan limon kabuğunu krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Hazırladığınız maskeyi banyodan sonra cildinize uygulayın ve 10-15 dakika beklettikten sonra cildinizi yıkayın.

Lekeler için Maske Tarifi

 • Üzüm sirkesi( 1 çay kaşığı )
 • Limon suyu ( 1 çay kaşığı )
 • Su ( 1 çay kaşığı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Uygun bir kase içerisine üzüm sirkesi , limon suyu ve su ekleyip karıştırın. Bu karışım ile yüzünüzü temizleyebilir ve lekelerden kurtulabilirsiniz. Dilerseniz bir parça pamuk üzerine karışımı döküp kompres olarak yüzünüze de uygulayabilirsiniz.

Cilt Lekelerine Bitki Yağı Karışımı

Cilt lekelerine karşı bitkisel yağlar kullanabilirsiniz. Dilerseniz bitkisel yağların faydaları kategorisinden bakabilirsiniz. Ancak biz size cilt lekelerine karşı bitkisel yağlardan hazırlayacağınız karışımları ve tarifleri vermek istiyoruz.

 • Deniz yosunu ( 50 gram )
 • Su ( 250 ml. )
 • Limon suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Bir tencere içerisine önce suyu sonrasında deniz yosununu koyup 5 dakika kadar kaynatın. Kaynama işleminden sonra üzerine limon suyu damladın. Hazırladığınız karışımı cildinize uygulayın ve yarım saat kadar bekletin. Ardından cildinizi yıkayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.