Limon Diyeti Nasıl Yapılır?

Limon Diyeti Nasıl Yapılır?

Zayıflamak ve ideal kiloya ulaşılması için birçok yöntem denenmektedir. Limon suyunun zayıflatma özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle de limon suyu da zayıflama yöntemi olarak kullanılır. Zayıflamak ve ideal bir kiloya ulaşmak için ve zayıflamak için limonlu su zayıflamak için ideal bir yöntemdir.  Limon tüketimi ile bağırsakların temizlenmesi sağlanabilmektedir. Çünkü limonun antibakteriyel bir özelliği bulunmaktadır.

Limon suyu tüketimi ayrıca beyin sağlığı korunabilmektedir. Tansiyon hastaları da limon tüketilmesi önerilmektedir. Özellikle yüksek tansiyon hastalarının tansiyonlarını dengelemek için limon tüketmektedirler. Limon yüksek oranda C vitamini ve askorbit asit içermektedir. Karaciğer fonksiyonunu geliştirmekte ve toksinlerden arındırmaktadır. Limon suyu kilo vermek ve zayıflamak yanında ayrıca bir idrar söktürücüdür.

Limon tüketimi yağ yakımı bakımından oldukça yüksektir. Bu nedenle de yapılan diyetlerde limon suyu da dâhil edilmektedir. Limon kansızlığa karşı oldukça etkilidir. Limonun en önemli özelliklerinden biri kansere karşı koruma özelliğine sahiptir. Sindirimi kolaylaştırmaktadır. Limon suyu ile zayıflamak için sabahları uyandıktan sonra ilk olarak 1 bardak sıcak su içerisine yarım limon sıkılarak ve aç karnına içilmesi gerekmektedir. Her gün bu şekilde düzenli olarak limon suyu içilirse zayıflama sağlanabilmektedir. Fakat düzenli uygulanmaz ise etkili bir sonuç beklenmemelidir. Uygulaması kolay olduğu için ve zayıflattığı için herkes tarafından sıklıkla yapılmaktadır.

Limon suyu zayıflatmaya yardımcı olmaktadır. Zayıflamak ve ideal kiloya ulaşmak için diyet uygulanıp ve düzenli olarak spor yapılmaktadır. Bunun yanında zayıflamayı ve ideal kiloya ulaşmayı hızlandırmak için limon suyu içilmektedir. Fakat sadece limon suyu tüketilerek bir mucize beklenmemelidir. Sadece limon suyu ile ideal bir vücuda sahip olmak yeterli değildir. Yapılan bir diyet ve spor olması gerekmektedir. Bu uygulamaların yanı sıra limon suyu düzenli olarak tüketilmelidir.

 

7 günlük Limon Diyeti

İlk gün

Sabah: 1 fincan şekersiz çay / 2 dilim ekmek/ 1 çk limonlu marmelat veya kibrit kutusu büyüklükte peynir/ yeşil elma

Öğlen: 1 kibrit kutusu peynir/ limon suyu ile pişirilmiş 70 gr pilav/ 1 kase meyve salatası/ 1 tk. zeytinyağı

Akşam: Kuşbaşı et (yağsız pişirilmiş)/ 1 kepekli sandviç/ taze fasulye/ mevsim salatası

İkinci Gün

Sabah aynı besinler.

Öğle: Fırında balık/ sandviç

Akşam:150 gr tavuk göğsü/ ızgara dolmalık biber/ 1 kepekli sandviç

Üçüncü Gün

Sabah standart besinler (1. gün gibi)

Öğle: yoğurtlu makarna 70 gr/ karışık salata/ çilek

Akşam: Maydanoz/ 150 gr ahtapot/ 1 kepekli sandviç/ taze fasulye

Dördüncü Gün

Sabah: Standart kahvaltılıklar

Öğle:Ton balığı/ 40 gr dil peynir/ yeşil zeytin 4 adet/ salata karışık limon suyu ve zeytinyağı gezdirilmiş

Akşam:Limonla marine edilmiş palamut/ 150 gr salata ve 2 orta boy patates

Beşinci Gün

Sabah: Standart besinler

Öğle: sıvı yağ ve limon suyu ile tatlandırılmış 120 gr rosto, 1 kepekli sandviç 1 tatlı kaşığı zeytinyağı.

Akşam: 2 tatlı kaşığı sıvı yağ, 2 tatlı kaşığı peynir ve limon suyu ile pişirilmiş pilav(70 gr), 120 gr haşlanmış zeytinyağı ve limon suyu ve çok az zeytinyağı ile tatlandırılmış 150 gram salata

Altıncı Gün

Öğlen:Limon suyuyla tatlandırılmış 120 gr ızgara tavuk, 1 kepekli sandviç

Akşam: kepekli ekmek/  1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 1 limon suyu ile pişirilmiş ıspanak/ bir kase yoğurt

Yedinci Gün

Öğle: 70 gr makarnayı pişirip, rendelenmiş 1 limonun kabuğu ve sıvı yağ ile tatlandırın. 40 gr kaşar peyniri

Akşam: Çok az zeytinyağı ve limonla tatlandırılmış 150 gr fırında pişirilmiş balık. 1 kepekli sandviç 1 tatlı kaşığı sıvı yağ ve 1 limon suyu ile tatlandırılmış ıspanak

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.