Hızlı Kilo Verme Yolları ve Yöntemleri

Hızlı Kilo Verme Yolları ve Yöntemleri

Şişman görünmekten korkan herkesin korkulu rüyası kilo almak, zamanla dış görünüşünüzü aynı zamanda sağlığınızı etkiler. Dış görünüşü bozulan veya aşırı kilolarından kurulmak isteyenler hızlı kilo verme yöntemleri ararlar. Özellikle bayanlar kilo vermek için aşırı ve yoğun bir diyet programına girerler.

Bayanların çoğu bu uzun ve aşırı yoğun diyetlerden sıkılarak kısa süre içerisinde diyeti bırakırlar. Unutmayın diyete başlayıp, uygun kilonuza gelmeden bırakmak sizlere daha fazla kilo alımı sağlayacaktır. Kısacası diyete bir başlayıp bir bırakmak sakıncalıdır. Bu yazımızda uzun diyet programlarından sıkılanlar için kısa ve hızlı kilo verme yöntemleri hakkında sizlere püf noktalardan bahsedeceğiz.

Hızlı Kilo Verme Yolları

 • Hızlı kilo vermek için, beslenme düzeninize çok dikkat etmelisiniz. Karbonhidratlı yiyeceklerin hepsinden kaçınmalısınız. Karbonhidratlı yiyecekler size kilo aldırır. Örnek verecek olursak, makarna, pilav, şeker karbonhidrat yoğunluğu fazla olan şeyler kaçınmalısınız.
 • Hızlı kilo verebilmek için, bol bol su tüketmelisiniz. Eğer günde 2 litrenin üzerinde su tüketirseniz, kilo vermeniz daha hızlı olacaktır. Ayrıca sulu gıdaların tüketimi bile hızlı kilo verme konusunda size daha yardımcı olacaktır.
 • Kilo vermek için, kahvaltıyı atlamayın! Bu çok önemlidir. Çünkü kahvaltıda alınan enerjiyi hiç bir öğünde alamazsınız. Kahvaltıda eğer ekmek yiyorsanız kesinlikle beyaz değil, kepek (siyah) ekmek olmalıdır.
 • Spor yapmasanız bile gün içerisinde aktif olarak hareketler yapmaya çalışın. Mesela işe gidiyorsanız merdiven çıkın veya kendinize söz vererek günde yapabildiğiniz kadar eğilme kalkma, bacak hareketleri veya sınav, mekik çekmeye çalışın.
 • Çok hızlı kilo vermek istiyorsanız, spor ve diyeti bir arada yapmanız gerekiyor. Spor esnasında veya gün içerisinde kesinlikle asitli içerikler tüketmeyin. Çünkü asitli içeceklerde neredeyse 10 küp şeker bulunur.
 • Kilo vermek için, kesinlikle doyana kadar yemeyin! Yada tabakta ki yiyeceğin hepsini bitirmeye çalışmayın. Tam olarak doymadan sofradan kalkarsanız zamanla mideniz küçülecek ve öğünleri ufaltmış olacaksınız.
 • Hızlı kilo vermek için aynı zamanda stresten uzak durun. Çünkü stres olduğu zaman daha fazla yemek yeme ihtiyacında olursunuz.

Kilo Verme Yolları ve Yöntemleri

Kilolarınız ile başınız dertte ise hızlı kilo verme yolları sizinle paylaşmak istiyorum. Sizlere vereceğim yolları deneyerek sizlerde hızlı şekilde sağlıklı kilo verebilirsiniz.

 • Yemeklerden yarım saat önce bol bol su için
 • Kahvaltıda mutlaka yumurta yiyin, Yumurta daha uzun süre tokluk hissi verir
 • Kahve tüketebilirsiniz özellikle yemeklerden önce
 • Gün içerisinde yeşil çay tüketin
 • Akşam yatmadan önce kesinlikle yiyecek ve içecek tüketmeyin
 • Spor ve bol bol yürüyüş yapın

2 Haftada hızlı kilo vermek için mutlaka düzenli uyku çok önemlidir. Evde hızlı kilo vermek için şeker ve nişastayı hayatınızdan çıkarın. Sebze ve meyve ağırlıklı beslenmek çok önemlidir. Yavaş yavaş yiyerek yediklerinizi mutlaka iyice sindirin.

Kendinize çalışma planı oluşturarak her gün kilonu tartın. Hızlı kilo vermek için mutlaka kendinizi tanımalı ve kararlı olmalısınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.