Cilt Bakımı

Hızlı kilo verme yöntemleri

Hızlı kilo verme yöntemleri

Şişman görünmekten korkan herkesin korkulu rüyası kilo almak, zamanla dış görünüşünüzü aynı zamanda sağlığınızı etkiler. Dış görünüşü bozulan veya aşırı kilolarından kurulmak isteyenler hızlı kilo verme yöntemleri ararlar. Özellikle bayanlar kilo vermek için aşırı ve yoğun bir diyet programına girerler.

Bayanların çoğu bu uzun ve aşırı yoğun diyetlerden sıkılarak kısa süre içerisinde diyeti bırakırlar. Unutmayın diyete başlayıp, uygun kilonuza gelmeden bırakmak sizlere daha fazla kilo alımı sağlayacaktır. Kısacası diyete bir başlayıp bir bırakmak sakıncalıdır. Bu yazımızda uzun diyet programlarından sıkılanlar için kısa ve hızlı kilo verme yöntemleri hakkında sizlere püf noktalardan bahsedeceğiz.

 

Hızlı kilo verme

Hızlı Kilo Verme

  • Hızlı kilo vermek için, beslenme düzeninize çok dikkat etmelisiniz. Karbonhidratlı yiyeceklerin hepsinden kaçınmalısınız. Karbonhidratlı yiyecekler size kilo aldırır. Örnek verecek olursak, makarna, pilav, şeker karbonhidrat yoğunluğu fazla olan şeyler kaçınmalısınız.
  • Hızlı kilo verebilmek için, bol bol su tüketmelisiniz. Eğer günde 2 litrenin üzerinde su tüketirseniz, kilo vermeniz daha hızlı olacaktır. Ayrıca sulu gıdaların tüketimi bile hızlı kilo verme konusunda size daha yardımcı olacaktır.
  • Kilo vermek için, kahvaltıyı atlamayın! Bu çok önemlidir. Çünkü kahvaltıda alınan enerjiyi hiç bir öğünde alamazsınız. Kahvaltıda eğer ekmek yiyorsanız kesinlikle beyaz değil, kepek (siyah) ekmek olmalıdır.
  • Spor yapmasanız bile gün içerisinde aktif olarak hareketler yapmaya çalışın. Mesela işe gidiyorsanız merdiven çıkın veya kendinize söz vererek günde yapabildiğiniz kadar eğilme kalkma, bacak hareketleri veya sınav, mekik çekmeye çalışın.
  • Çok hızlı kilo vermek istiyorsanız, spor ve diyeti bir arada yapmanız gerekiyor. Spor esnasında veya gün içerisinde kesinlikle asitli içerikler tüketmeyin. Çünkü asitli içeceklerde neredeyse 10 küp şeker bulunur.
  • Kilo vermek için, kesinlikle doyana kadar yemeyin! Yada tabakta ki yiyeceğin hepsini bitirmeye çalışmayın. Tam olarak doymadan sofradan kalkarsanız zamanla mideniz küçülecek ve öğünleri ufaltmış olacaksınız.
  • Hızlı kilo vermek için aynı zamanda stresten uzak durun. Çünkü stres olduğu zaman daha fazla yemek yeme ihtiyacında olursunuz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ