7 Günde 7 Kilo Nasıl Verilir, 7 Günde 7 Kilo Verdiren Yoğurt Diyeti

7 Günde 7 Kilo Nasıl Verilir, 7 Günde 7 Kilo Verdiren Yoğurt Diyeti

7 Günde 7 Kilo Nasıl Verilir, 7 Günde 7 Kilo Verdiren Yoğurt Diyeti.. Aşırı kilolu olan kişiler zayıflamak istemektedirler. Bunun için bazı formüller denemektedir. Aşırı kilodan kurtulmak için birçok yöntem vardır. Bunlardan biri de 7 günde 7 kilo vermektir. Güzel bir vücuda sahip olmak istiyorsanız, ince bir beden, düzgün bir hatlar almak istiyorsanız, 7 günde 7 kilo verebilirsiniz. Bu imkansız gibi bir olay olsa da 7 günde 7 kilo vermek imkansız değildir.

7 Günde 7 Kilo Nasıl Verilir?

Aşırı kilodan dolayı istediğiniz kıyafetleri giyemez özgürce gezemezsiniz zayıflamak için bazı diyetler yapmak gerekir. Bu diyetleri doktor kontrolünde uygulamak gerekir. Diyetisyenin vereceği diyet programına uyumanız şartıyla istemiş olduğunuz kiloya ve fiziğe rahat bir şekilde kavuşabilirsiniz. 7 günde 7 kilo vermek için yapılacak program şu şekildedir;

Birinci Gün

Diyetin yapılacağı ilk gün olarak çok önemlidir. İlk önce meyve gibi hafif yiyeceklerden başlamak gerekir. Meyveleri gün boyu yenmekte hiçbir sakınca yoktur. Bunların yanında başka bir gıda maddesi tüketilmesine gerek yoktur. Bütün meyveler yenilebilir.

Fakat bunlardan muz tüketilmemelidir. Vücudumuzun ihtiyacı olan su bolca tüketilmelidir. Suyu her meyveyi yememiz den sonra mutlaka su tüketimini yapmamız gerekir.

İkinci Gün

Sebzeden oluşan sıkı bir diyet programı uygulamak gerekir. 7 günde 7 kilo vermek istiyorsanız bu programı kesinlikle yapmalısınız. Kendiniz için salatalar hazırlayabilirsiniz. Sebzelerden oluşan yemekleri bolca yiyebilirsiniz. Haşlanmış veya çiğ olarak yalnızca sebze tüketimi yapmalısınız. 7 günde 7 kilo vermek için bu bir anahtardır. Patates dahil bütün sebzeleri rahat bir şekilde yemenizde sakınca olmaz.

Patates yemek istediğinizde haşlanmış patatesle devam etmelisiniz. Bu diyet programı uygularken günlük 8 bardak su tüketimini de yapmanız gerekir. Suyu mutlaka içmelisiniz su tüketmek zayıflamanın en iyi yöntem olmaktadır.

Üçüncü Gün

Sebze ve meyvelerden oluşan bir yemek yemelisiniz. Güne bir kase meyve ile başlamalıdır. Öğlen ve akşam yemeklerinde ise sebze türü yemekler yenmelidir. Ara öğünlerde meyve yemek daha yararlı olmaktadır. 3. günde muz ve patates asla yememelisiniz. Su tüketimini de mutlaka bolca yapınız. 8 bardak kadar mutlaka su içmelisiniz.

Dördüncü Gün

Sadece muz ve süt tüketilmelidir sütlü ve muzlu bir karışım yaparak bu karışımı yemek önemlidir. 7 günde 7 kilo vermek için bu kurallara uymanız gerekir. İçilecek olan süt kesinlikle yağsız süt olmalıdır. Yine bu diyetin dördüncü gününde su tüketimini mutlaka yapmalısınız.

7 günde 7 kilo vermek için yapılan diyetinin 5. gününde uygulanacak kurallar şunlardır;

  • Bir fincan pirinç tüketmeniz de sakınca yoktur.
  • Diyet listenize domates ilave edebilirsiniz. Gün boyunca domates tüketmek daha uygun olacaktır.
  • Pirinç yemeğini akşam yemeği için hazırlayabilirsiniz. Diyetinizin 5. gününde içmekte olduğunuz su miktarını 12 bardaktan 15 bardak suyu çıkarmak gerekir.

Diyetinizi 6. gününde ise öğlen yemeğinde bir bardak pirinç tüketmek gerekir. Günün diğer alanlarında ise sıkı bir sebze diyeti yapmak daha yararlı hale gelecektir. Bu diyet programına bulunması durumunda birkaç gün sonra ince bir durum alacaksınız.

7 günde 7 kilo verme diyetinin son günü: Bir bardak haşlanmış pirinç sevdiğiniz bütün sebzelerden ve meyvelerin sularından rahat bir şekilde içebilirsiniz. Bu diyet sayesinde vücudumuzda bulunan toksinlerden kesinlikle kurtulacaksınız. Bu içmiş olduğunuz meyve sularından vücudumuzda bulunan toksinler ortadan kalkacaktır.

7 Günde 7 Kilo Verdiren Yoğurt Diyeti

7 günde 7 kilo verdiren yoğurt diyeti zayıflamanıza neden olacaktır. 100 gram yoğurt 58 kalori kadardır. Düşük kalorili olmasından dolayı besleyici yapısıyla kısa bir süre de kilo vermenize yardımcı olacaktır. 7 günde 7 kilo diyetinde gerekli olan bir menü yoktur. Şok diyet olarak geçmektedir.  Diyetisyen tarafından size tüketilmesi gereken besinler bildiriler.

Gün boyu bu besinlerle beslenmenizde hiçbir sakınca yoktur. Bu diyeti uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Nedeni ise herkesin bünyesi ihtiyacı, rahatsızlığı varsa alerjik durumlar, farklılıklar gösterebilmektedir. Kullanacağınız yoğurt fermantasyonu uğramış süt ürünleri olmalıdır. Bağırsakların rahat bir şekilde çalışmasına metabolizmanın rahat bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.

7 günde 7 kilo verdiren yoğurt diyet listesi şu şekildedir;

  1. Birinci gün 5 adet haşlanmış patates 6 su bardağı yoğurt
  2. İkinci gün 200 gram Haşlanmış tavuk eti yanında 6 su bardağı yoğurt
  3. Üçüncü gün 200 gram dana eti ve 6 su bardağı yoğurt
  4. Dördüncü gün 200 gram balık ve yanında 6 su bardağı yoğurt
  5. Beşinci gün muz ve üzüm hariç doyuncaya kadar sebze ve meyve yemelisiniz. Yanında da 6 su bardağı yoğurt olmalıdır. Fakat meyveler ile yoğurdun aynı anda tüketilmesi doğru değildir. Bunun için arasına belirli bir süre ilave edin.
  6. Altıncı gün yalnızca bir kilo yoğurt yemelisiniz.
  7. Yedinci gün yine yalnızca bir kilo yoğurt yemek gerekir. Diyet boyunca kahvaltılarda yoğurt yemek gerekir. Akşam ve öğlen yemeklerinde et ve patates tüketmek tavsiye edilmektedir.

Bu kurallara uyulması takdirde 7 günde 7 kilo vermeniz çok kolay olacaktır. Mutlaka bu programı uygulamak gerekir. Yoğurt besin değeri çok yüksek olan laktik asit fermantasyonu sonucunda elde edilmiş olan, canlı laktik asit bakterileri ile fermente edilen bir süt ürünüdür. Yoğurt sütün mayalanması ile elde edilen bir süt ürünüdür. Yoğurt çeşitleri inek koyun keçi veya manda sütünden yapılmaktadır.

Yoğurt hazmı kolay olan bir besin çeşididir. Çeşitli araştırmalar sonucu antibiyotik özellikler tespit edilmiştir. Çünkü birçok bakteriye karşı önleyici tedbirleri yoğurt karşılamaktadır. Yoğurt bolca tüketildiğinde aşırı kilolarından şikayetçi olanlar bu kilolardan bir nebze de olsa kurtulmuş olmaktadırlar.

Aşırı yoğurt tüketimi kilo vermenizi kolaylaştırır. 7 günde 7 kilo verdiren bu diyeti uyguladığınız takdirde aşırı kilolarınızdan kurtulmuş olacaksınız bu programın uygulanmasına mutlaka dikkat etmelisiniz. Bu programa uyarak kilo vermeniz daha çabuk ve sağlıklı olacaktır. Mutlaka bu diyette su tüketimine de çok dikkat etmeniz gerekir. Su içmek zayıflama kararlarınızı doğru bir şekilde tatbik edecektir.

Çağımızın hastalıklarından biri olan aşırı kiloluk insanların yaşamlarını da olumsuz yönde etkilemektedir. Aşırı kilolu olan kişiler yaşamları boyunca her türlü zorluklarla mücadele etmek zorunda kalırlar. İstedikleri elbiseleri giymekte zorlanırlar. Oturup kalkmaları çok zor olmaktadır. Bunun için bu kilolardan kurtulmak gerekir. Aşırı kilolardan kurtulmak için diyetisyenler tarafından uygulanan programları uygulamak gerekir. Bu programlara uyuduğu takdirde aşırı kilolardan kurtulmak imkansız değildir.

Bizim burada belirttiğimiz 7 günde 7 kilo verdiren diyet programına uyulması durumunda çok kolay bir şekilde kilo verebilirsiniz. Bu diyet programı kişilerin aşırı kilolarından sağlıklı bir şekilde kurtulmaları sağlanmış olmaktadır. Bu program sayesinde istediğiniz kiloya ve istediğiniz fiziğe sahip olabilirsiniz. Önemli olan 7 günde 7 kilo verdiren diyet programı doğru bir şekilde uygulamak gerekir.

Bu program içerisinde günlük olarak su tüketimi oldukça fazla olmalıdır. Bu diyete mutlaka uyulmalıdır. Bu diyet sayesinde aşırı kilolarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz. Diyet aşamalarının yanında ayrıca spor yaptığınız taktirde daha fazla sonuç almakla beraber, daha sağlıklı bir sonuç elde edeceksiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.