Pudra Nasıl Sürülür

Pudra Nasıl Sürülür

Makyaj ürünleri kimi zaman güzel görünmemize katkı sağlarken kimi zaman ise cilt kusurlarını örterek bizlerin cildini pürüzsüz bir görünüm elde edercesine etki etmektedir. Yüze uygulanan her malzemenin bir görevi ve inceliği bulunmaktadır. Makyaj yapma konusunda da en etnik kavram neyi hangi bölgeye ne ölçüde uyguladığınızdır. Pudra da bu şekilde uygulamasına özen gösterilen ve doğru şekilde uygulanması gereken malzemelerden bir tanesidir.

Pudra ve Fondöten Farkı

Kalite bakımından ne kadar kaliteli olursa olsun sürme şeklinizin doğruluğuna göre makyaj işlemi sonunda verimli sonuç elde edersiniz. Cilt kusurlarında etkili bir kapatıcı olan pudra uygulama şekline göre farklı şekillerde kullanılabilir. Örneğin sadece pudra sürecek iseniz o vakit pudra sürmeden önce alt kısma biraz nemlendirici sürmelisiniz. Hangi malzeme hangi alanda ne kadar etki yaratmakta. Cilt kusurlarını örterken cilt yapımızı nasıl etkilemekte olduğu da bizler için oldukça önemlidir. Pudra kullanımı fondöten kullanımına göre daha avantajlıdır. Fondöten cilt yapımıza direk etki ederek zaman zaman ciltte yağlanmanın oluşmasına sebep olurken pudra yağlanmanın önüne geçmektedir. Özellikle de transparan yapıda olan pudralar ince ve toz olduğu için daha doğal ve şeffaf bir görünüm elde etmenize katkı sağlar.

blank

Pudra Nasıl Seçilir

Cilt yapınız ne kadar düzgün olursa olsun kalın tabaka gibi uygulayacağınız pudra cildinizde yapmacık bir görünüm oluşmasına neden olacaktır. Bunun için pudra uygulaması ince bir şekilde yapılmalıdır. Kaliteli olmayan ve markası bulunmayan pudraları tercih etmemelisiniz. Çünkü cildimiz çok hassas olduğundan yanlış pudra seçimi sivilcelerin oluşmasını tetikleyecektir.

blank

Pudra Renk Seçimi

Yüz ile uyumlu olması gereken pudra rengi cilt tonuna yakın tonlarda seçildiği sürece sorun olmaz. Açık tenli bayanlar açık tonlarda esmer tenli bayanlar ise açık tona hitafen daha koyu renkleri tercih etmeli. Yanlış pudra seçiminde bulunmanız sizlerin son derece bakımsız gözükmesine neden olacaktır.

Pudranın ne için kullanıldığına her zaman dikkat etmeliyiz. Öyle ki her ne kadar cilt kusurlarımızı kapatsa da pudra cilt kusurlarımızı örtmenin yanı sıra makyaj sabitleyici olarak kullanılır.

  • Pudra makyajınızın bir nevi tamamlayıcısıdır. Makyajınızın olduğu gibi gözükmesi ve ön plana çıkmasını sağlamaktadır.
  • Fondöten ile pudranın aynı renkte olması aynı işlem için kullanıldıkları anlamına gelmez. Çoğu kişi bu alanda hep yanlış uygulamalarda bulunmaktadır.
  • Doğal ve ışıltılı bir makyaj yapmak istiyorsanız ışıltılı pudraları tercih edebilirsiniz. Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi pudranın da çok kullanılmasının ciltte pullanma ve soyulmalara sebep olacağını unutmayınız.
  • Makyaj yapımı konusunda acemi iseniz cilt yapınıza uygun pudra seçimini bulmak için araştırmalar yapın ve sürme şekillerinden kullanım inceliklerine kadar bilgi edininiz. Unutmayın ki makyajın tümünde pudra uygulaması oldukça etkilidir.
  • Yapacağınız herhangi bir uygulama hatasında yüz hatlarınız oldukça belirgin ve uygulamalarınız çok göz batan nitelikte hatta rahatsız edici görünümde olabilir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.