Kahverengi Göz Makyajı

Kahverengi Göz Makyajı

Kahverengi göze hangi renk far yakışmaktadır? Kahverengi gözlü gelin adaylarının en çok sorulan sorulardan bir tanesidir. Öncellikle aynı oval yüz tipi olan kahverengi gözün de en şanslı göz olduklarını söyleyebilirsiniz.

En doğal göz rengi olduğundan bu göz ile hemen hemen tüm tonlar uyumlu ve güzel gözükür. Lacivert, yeşil, mor ve açık kahve tonları en iyi sonuçları verir.

Göz rengini belirginleştirebilmek için kendi göz renginizden daha koyu bir eyeliner kullanabilirsiniz. Kendi tonundan daha koyu bir kahve ya da siyah eyeliner aynı tonlarda olan rimel gözleri daha çok ortaya çıkaracaktır.

Kahverengi gözleri ön plana çıkarabilmek için sıcak tonlara yönelebilirsiniz. Toprak tonları, bakır ve altın tonları kahverengi gözler için ideal tonlardır. Hafif hafif ışıltılı, parıltılı ve sedefli farlar göz rengindeki sıcaklığı ortaya çıkarır.

Açık kahverengi göz rengine sahipseniz koyu kahveden ve siyahtan uzak durmalısınız. Açık kahve, pembe, mor, altın sarısı, açık yeşil ve açık lacivert farlar kullanabilirsiniz.

Kahverengi Gözler için Dumanlı Göz Makyajı

Uzun zaman moda olan Bihter makyajı olarak dillerde dolanan dumanlı göz makyajında sadece siyah ve gri tonlar değil mavi, pembe, kırmızı, mor, altın ve bakır tonları da kullanılıyor. Seçilen rengin en açık tonunu tüm göz kapağına sürün, koyu tonunu ise göz kapağının dış kısmından kaş kemiğine doğru uygulayın ve bu 2 tonu birbirine karıştırın. Kahverengi gözlere göz kalemi aynı tondaki göz kalemini kirpik diplerine uygulayın ve maskaranızı sürün. Siyah yerine kahve tonlarında maskara kullanımını öneririz.

Kahverengi gözlere sahip olan dünyaca ünlülerin makyajlarını inceleyebilirsiniz. Keira Knightley kahverengi göz için makyaj stilinde örnek alabileceğiniz ünlülerin başında gelmektedir. Dumanlı ya da minimal birden fazla tarzda makyajla gördüğümüz Knightley, her şekilde makyajını göz rengi ile uyumu hale getirebildiğini gösteriyor.

Jennifer Lopez de makyajı ile çok beğenilen kahverengi gözlü ünlüler arasında yer almaktadır. Genel olarak mürdüm tonlarında dumanlı makyajı tercih etmektedir. Ruj olarak da mürdüm veya koyu bordo tonlarını tercih etmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım