Fondöten Kullanmanın İpuçları ve Püf Noktaları

Fondöten Kullanmanın İpuçları ve Püf Noktaları

Makyajın temeli olarak adlandırılan fondöten , cildinizin daha pürüzsüz olmasını sağlayan ve kadınların vazgeçilmez makyaj malzemelerinden bir tanesidir.

Ancak fondöten ve fondöten kullanımı , cilt tipine ve cilt rengine uyması çok daha önemlidir.

Sizler için hazırladığımız fondöten kullanmanın ipuçları sayesinde doğru seçimi yapmanız çok daha kolay olacak.

Fondöten kullanmanın ipuçları

Cildinizin çok kusuru yoksa yoğun kıvamlı fondöten kullanmaya özen gösterin. Ancak cildinizde hafif kusurlar varsa ve küçük lekeler , sivilce gibi ufak çaplı cilt problemlerine sahipseniz cilt tipinize uygun bir ürün seçerek cilt tonunuzu eşitleyebilirsiniz.

Doğru Renk Fondöten Seçimi

Fondötenin amacı cilde renk katmak değildir! Eğer renk katma gibi bir amacınız varsa allık veya bronzerlar ile bunu yapabilirsiniz.

Fondöten , cildi makyaja hazırlayan ve cilt tonunuzun en az bir iki ton koyusu veya açığı olarak kabul edilebilir. Bu durumda fondötenin rengi cilt rengi ile hemen hemen aynı olmalıdır.

Fondöten Deneme

Her makyaj ürünü satın aldığınız da nasıl deneme yapıyorsanız , fondöteni de satın aldığınızda mutlaka deneyin.

Fondöteni elinizde denemek çok doğru sonuçlar vermez. Elin tonu ve dokusu yüzden daha farklı olduğundan dolayı farklılık gösterebilir. Bu nedenle çene ve yanakta denenmesi en doğrusudur.

Önce cilt renginize en uygun tonu bulun. Çene ve yanak bölgesine uygulayın hemen ardından daha açık ve koyu tondaki rengi hemen yanına uygulayın ve aynadan uzaklaşın.

Aynaya baktığınızda hangi ton belli olmuyorsa o fondöteni seçebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında bronz ten için farklı bir ton almayı unutmayın. Bronzlaşmanız durumunda o anki ten renginize uygun fondöten satın alınmalıdır.

Fondöten Uygulamak

Cildinize fazla fondöten sürmek cildinizi yapay bir görünüme büründürür. Eğer cildinizde kusurlu bölgeler , leke veya sivilceler varsa fondöten öncesinde kapatıcı sürmeyi ihmal etmeyin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.