Bölgesel Zayıflama ve Zayıflama Yöntemleri

Bölgesel Zayıflama ve Zayıflama Yöntemleri

Bölgesel zayıflama ve zayıflama yöntemleri, günümüzde birçok insanın uygulamaya çalıştığı ya da başarmak istediği form tutma şeklidir. Kişilerin çoğu düzensiz ve dengesiz beslenme sebebi ile şişmanlık ve bölgesel kilo alma problemi yaşarlar.

Bölgesel Zayıflama

Bu sorun kadınlarda genellikle bel ve bacak bölgelerinde yaşanırken erkekler de göbek kısmında sıkça ortaya çıkmaktadır. Bu duruma kesin ve hızlı çözüm bulmak pek de kolay değildir.

Bölgesel zayıflama ve zayıflama yöntemleri ile ilgili bilgi edinebileceğimiz ve kendimiz için uyarlayabileceğimiz çok sayıda kitap, dergi vb. olduğu gibi danışabileceğimiz sağlıklı yaşam koçları,  beslenme uzmanları ve diyetisyenler de vardır.

Bölgesel Zayıflama ve Zayıflama Yöntemleri

Bunların yanında kendi kendimize sağlıklı yaşam adına yüzme ve günlük yürüyüş aktiviteleri de bu gibi sorunlarımızı çözmemizde önemli rol oynar.

Zayıf ve fit görünmek sadece güzel ve şık olmak için değil, sağlıklı bir ömür geçirmek için de çok önemlidir. Çünkü aşırı kilo şeker(diyabet), tansiyon, kalp rahatsızlıkları, eklem ve kemik hastalıklarının meydana gelmesine sebep olur.  Bu beden rahatsızlıklarının yanında bir de kişide ruhsal olarak öz güven sorunu gibi psikolojik rahatsızlıklar da baş gösterir.

Şişmanlık Sorunu ve Şişmanlık Tipleri

Şişmanlık sorunu üç tiptir. Bunlar; erkeksi şişmanlık, kadınsı şişmanlık ve tüm vücutta görülen şişmanlıktır. Erkeklerde şişmanlık sorunu belden üst kısmın ve özellikle göbek bölgesinin aşırı kalınlaşarak ortaya çıkan şişmanlık türüdür.

Kadınlarda ortaya çıkan şişmanlık sorunu ise armut tip denilen ve üst kısmın ince kalarak basen ve bacak bölgesinin aşırı kilo alması sorunudur. Bütün vücudun orantılı şekilde kilo alması ise daha çok kadınlarda görülür ancak bu görüntü gerçekten görsel olarak rahatsızlık verici bir durumdur ve çözülmesi gerekmektedir.

Bölgesel zayıflama ve zayıflama yöntemleri gayet rahat uygulanabilecek ancak süreklilik isteyen bir uğraştır. Bölgesel zayıflama sağlamak için sihirli bir değnek yoktur. Tamamen dengeli beslenme ve vücut sıkılaştırma hareketleri ile zamanla ideal görüntüye ulaşabilirsiniz.

Bunların yanında yapmanız gereken şeylerin içinde yüzme ve yürüyüş, zayıflamayı arzu ettiğiniz bölgede ki yağ parçalanmasını hızlandıracak hareketleri uygulamak gerekir. Bu hareketleri uygularken kadınlar aşırı kaslanma korkusu yaşarlar ancak bu korkuları yersizdir.

Kadınlar ve Hormonlar

Çünkü kadınlar hormonlarının etkileri ile aşırı kaslanmazlar ve aerobik hareketlerini uyguladıklarında sadece yağların eridiği bölgelerde sıkılaşma gerçekleşir, sarkma önlenmiş olur. Erkekler de ise eriyen yağlar yerini kas dokusuna bırakır.

Diyet uygulayan kişiler genellikle zayıflamak istemedikleri bölgelerinden kilo kaybetme endişesi yaşarlar ancak bu da yersiz bir endişedir. Zayıflama yağ dokusunun en fazla ve yoğun olduğu bölgede en çabuk şekilde parçalanmaya başlar. Her bölge için ayrı sıkılaştırma ve parçalama hareketi vardır. Bu hareketler genellikle sıkma bırakma tekrarları ile yapılan basit hareketlerdir.

Günümüzde yaygın olan ve sıkça başvurulan spor salonlarında ki mekanik aletler zayıflama ve form tutma sağlamaz. Bu aletler aslında fizik tedavi için kullanılan makineleridir ve ameliyat geçirerek kasları zayıflayan kişilerin kaslarını eski gücüne kazandırmak için kullanılmalıdır.

Fizik tedavi aletlerini kullanmak yerine günlük düzenli yürüyüş yapmalı, haftanın bir veya iki gününde yüzmeli ve zayıflamak için aç kalmadan düzenli beslenmelisiniz. Bu şekilde bölgesel zayıflama sağlayarak form tutabilirsiniz. Şunu da unutmayın ki aç kalmak asla bölgesel zayıflamanızı sağlamaz.

Zayıflamak için kullandığınız hap, ısı bantları ve bandajlar gibi ticari amaç güdülmüş ürünlere itibar etmeyin. Çünkü bu ürünler sağlığınız için zararlıdır. Kas ve kemik dokunuza tamiri mümkün olmayan zararlar verebilir, vücudunuzda ki su oranını bozabilir ve boş yere para harcamanıza sebep olur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.