Kilo Vermeyi Engelleyen Nedenler Nedir?

Kilo Vermeyi Engelleyen Nedenler Nedir?

Kilo Vermeyi Engelleyen Nedenler Nedir? Yaşantımız boyunca kimi insan sağlık, kimi insan ise estetik ve daha güzel gözükmek için kilo vermeyi ister. Kilolu olan bay ve bayanlar kilo vermek için bir çok yönteme başvurur. Haplar, diyet programları, spor gibi yöntemlerle kilo vermeye çalışırlar. Büyük çoğunluğu veremezken ufak bir kısmı ise ideal kilosuna kavuşur.

Ancak kilo vermek isteyenlerin başlıca yapması gereken kilo vermeyi engelleyen nedenler ve faktörleride bilmesinde yarar vardır. Bizde sizler için Kilo vermeyi engelleyen nedenler nedir? kısaca paylaşmak istedik.

Kilo Vermeyi Engelleyen Nedenler Nedir?

  • Spora önem verilmelidir. Bir çok insan diyet yapmaya başlar ve biraz kilo verir. Sonra bu verdiği kilolar durur. Diyet yapan kişide sıkılır ve diyeti keser. Kilo vermeyeceğini zanneder. Aslında yanlıştır. Asıl önemli olan kilo verirken hem daha hızlı kilo vermenizi sağlayacak hemde verdiğiniz kiloları tekrar geri almanıza karşı vücudunuzun direncini koruyacak olan spor ve yaptığınız egzersizlerdir.
  • Eğer bir diyet arayışında iseniz, popüler diyetlere hemen yönelmeyin. Çünkü diyet o kadar basit bir uygulama değildir. Her diyet programı sizin vücudunuza uygun olmayabilir. Diyet yapacaksanız bir uzmandan mutlaka yardım alın. Hatta bazı sağlık merkezlerinde vücut kitle indeksi bedava alınır. Bu indeks ile diyete başlamalısınız.
  • Diyete başlamadan önce mutlaka sindirim sisteminizi sağlıklı bir şekle sokmanız gerekmektedir. Diğer mide hastalıkları olan gastrit, ülser, reflü gibi hastalıklarınız varsa kilo vermeyi zorlaştıracaktır.
  • Kilo vermede pisikolik etkinin yeri büyüktür. Mümkün olduğunca strese girmeyin ve sabırlı olun. Yapacağınız her diyete vücudunuz cevap verecektir.
  • Kan değerlerinizi ölçtürün. Eğer kan değerleriniz normalin altındaysa kilo vermeniz bir hayli zorlaşacaktır.
  • Birbirinden farklı diyet programları yapıp da hala kilo veremiyorsanız, tiroid bezlerinizde bir sorun olabilir. Bazı troid bezi hastalığına sahip olan kişiler ne kadar diyet yaparsa yapsın kilo vermezler. Bu nedenle troid hastalığı olanlar muhakkak doktora gözükmesi gerekmektedir.
  • Eğer vücudunuzda inüsilin direnci salgılamada herhangi bir sorununuz varsa, kilo vermek bir o kadar zor olacaktır. Bunun nedeni hormalarınız yağ depolayacağı için kilo vermeniz bir hayli zorlaşır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.