Sarımsak Çayı Nasıl Kullanılır? Sarımsak Çayının Faydaları

Sarımsak Çayı Nasıl Kullanılır? Sarımsak Çayının Faydaları

Uzmanlar diyet esnasında kullanılan sarımsak çayının insan vücudunu zayıflamaya çok büyük etkisi olduğunu görmüşler. Bu nedenle bir çok diyetisyen özellikle diyet programının yanında diyet yapacak olan kişiye yemeklerden önce içmesi için sarımsak çayı önermektedir.

Sarımsak çayı , yemeklerden önce kullanıldığı taktirde 1 ay içerisinde yaklaşık 3 – 5 kilo arasında zayıflattığı ancak uzmanlar bu işlemin bir diyet ile yapıldığında daha çok etkisi olduğunu söylüyorlar. Özellikle diyet , spor ve sarımsak çayı kullanımı sonrasında bir çok diyet yapan kişi istediği ideal kilolara düşmeyi başardığını dile getiriyorlar.

Sarımsak Çayı Nasıl Kullanılır?

Sarımsak çayı aynı zamanda garlic tea diye de bilinmektedir. Sarımsağı duyduğunuzda itici bir koku olarak görebilirsiniz. Ancak bununda çaresi var. Ayrıca sarımsak sadece zayıflama için değil aynı zamanda antioksidan görevi de görmektedir. Saç bakımından , kalp hastalıklarına kadar iyi gelen sarımsak ve sarımsak çayı , doğal bir antibiyotik görevi görmektedir. Vücut direncini arttırırken aynı zamanda kan şekerini dahi korur.

Sarımsak Çayı Nedir?

Sarımsak çayı nedir derseniz , insan vücuduna çok yararlı olan ve sarımsak ile yapılan bir çay türüdür. Sarımsak çayı damar hastalıklarından , saç köklerine , kalp hastalıklarından , kan şekerine kadar yararı olan bir çaydır. Aynı zamanda hazırlanması çok kolay bir çaydır.

Sarımsak Çayı Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Bal ( 2 çay kaşığı )
  • Sarımsak ( 1 diş )
  • Su ( 1 bardak )
  • Limon ( 2 çay kaşığı )

Sarımsak Çayının Hazırlanışı : Bir cezve içerisine 1 diş sarımsağı ve suyu koyarak kaynatın. Ardından sıcak su ve sarımsağın soğuması için bir kenarda bekletin ve ılındıktan sonra içerisine 2 çay kaşığı balı ve 2 çay kaşığı limonu içerisine sıkın. Hazırladığınız sarımsak çayını 1 günde 3 bardak tüketebilirsiniz. Unutmayın ki taze olarak hazırladığınız sarımsak çayının etkisi daha fazla olacaktır.

Sarımsak Çayı Nasıl Kullanılır?

Diyet ile beraber kullandığınızda muhakkak aç karnınıza her öğünden önce 1 bardak tüketmelisiniz ve gün içerisinde en fazla 3 bardak tüketmenizi öneririz.

 Sarımsak Çayının Faydaları

Yukarıda da sizlere bahsettiğimiz gibi sarımsağın vücuda sağladığı bütün etkenleri görürsünüz. Aynı zamanda içerisinde kullandığınız diğer karışımlar yani bal ve limon gibi malzemeleri de eklediğiniz aşağıdaki maddelerde olan sarımsak çayının bütün faydalarından yararlanmış olursunuz.

  • Sarımsak Çayı kalbinizi güçlendirerek , vücudunuzun direncini arttırır.
  • Zayıflamak isteyenler için vazgeçilmez bir doğal antibiyotiktir.
  • Sarımsak çayı aynı zamanda vücuttaki şişliği alır ve vücudunuzu rahatlatarak , sindirimi kolaylaştırır.
  • Midenizi rahatlatır ve midenizde bulunan bakterilerin çoğalmasını önler.

 Sarımsak Çayının Zararları

Aslında sarımsak çayının hiç bir zararı yoktur. Eğer çok fazla kullanılırsa mide sorunları yaratabilir. Bazı kişiler daha fazla kilo vereceğini sanarak günde  en fazla 3 bardak yerine 5-6 bardağa çıkartırsa etkisinin yerine zararını görecektir. Bu nedenle 1ciltbakimi.com olarak tekrar tekrar uyarmamız gerekiyor. Sarımsak çayı gün içerisinde en fazla 3 bardak tüketilmelidir. Hatta midenizde bir ağrı veya yanma hissi alırsanız, 3 bardak bile düşürülmelidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.