Menü x

Topuk Çatlaklarına Çözüm
23 Eylül 2014
1233
0

Ayak ve Bacak Bakımı, El Ayak Bakımı, El Ayak Sorunları

Topuk Çatlaklarına Çözüm

Yazı: sadmin 23 Eylül 2014

Topuklarda çatlak oluşmasının nedeni nemsiz kaldığından olmaktadır. Topuklar ilk başlarda kurur ve ardından çatlamaya başlar. Topuk çatlaklarına çözüm olarak, vücudumuzu nasıl nemlendiriyorsak topuklarımıza da neme doyurmalıyız.

Bu makalemizde sizlere topuk çatlaklarına çözüm yollarını ve doğal çözümlere örnek vermek istiyoruz.

Topuk Çatlaklarına Çözümler

Topuk Çatlaklarına Doğal Çözüm

Malzemeler

  • 2 yemek kaşığı badem yağı
  • 2 yemek kaşığı limon suyu
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı ve Uygulaması : Yukarıda yazılı olan malzemeleri bir kase içerisine tahta kaşık ile karıştıralım. Ardından karışımı topuklarımızı ovarak ve masaj yaparcasına uygulayalım. Ardından üzerini sarıp veya bir çorap giyerek yatalım. Sabah kalktıktan sonra topuklarınızda bir yumuşama meydana gelecektir. Bu uygulamayı haftada 2 kere uyguladığınız aman topuk çatlakları kapanacak ve sizde topuk çatlaklarından kurtulacaksınız.

Evde Topuk Çatlaklarına Çözüm

Malzemeler

  • Vazelin (1 çorba kaşığı – Mümkünse beyaz)
  • 1 adet gripin

Hazırlanışı ve Uygulaması : Vazelin ile gripin içerisindeki tozu karıştırın ve çatlak olan topuklarınıza sürün. Ardından ayaklarınızı sarıp veya bir çorap giyip yatın. Bir gece ayağınızda beklettiğiniz karışım topuk çatlaklarınıza iyi gelecektir. Sabah kalktığınızda ayağınızı yıkayabilirsiniz. Bu karışımı ayda 2 kere uygulayabilirsiniz.

Topuk Çatlakları için Maske Tarifi

Malzemeler

  • 5 adet aspirin
  • 1 çay kaşığı karbonat
  • 1 çay bardağı vazelin

Hazırlanışı ve Uygulaması : İlk önce aspirinleri eziyoruz. Ezme işlemi bittikten sonra aspirinler ile diğer malzemeleri bir kapta karıştırıyoruz. Karışımı topuklarımıza yedirerek ve masaj yaparak sürüyoruz. Karışım sürülü şekilde iken bir be veya çoraplarınızı giyerek yatın. Özellikle Aspirinli topuk maskesi , topuklarınızda bulunan çatlaklardan kesin çözüm yolu ile kurtulacaksınız.

Topuk Çatlaklarına Çözüm

İlginizi Çekebilir

Yorumunuzu Yazın

Sitede yayınlanan tüm içerikler 1ciltbakimi.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz.