Bitkisel Nasır Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bitkisel Nasır Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bitkisel Nasır Tedavisi Nasıl Yapılır? Genel olarak ayaklarda görülen nasır , deri üzerinde oluşan ve tedavi edilmediğinde günden güne daha da sertleşen bir el ve ayak sorunudur. El ve ayaklarında nasır problemi olanlar tamamen bitkisel ve doğal maskeler yardımı ile nasırlarından kurtulabilirler. Nasırlarından kurtulmak isteyenler için sizlere bir kaç bitkisel maske tarifi vermek istiyoruz.

Bitkisel Nasır Tedavisi Nasıl Yapılır?

Sizlere aşağıda vereceğimiz bitkisel nasır tedavisi maskeleri tamamen doğal ve ayaklarınıza hiç bir şekilde zararı olmayacak malzemelerden hazırlanmaktadır. Lafı çok uzatmadan hemen bitkisel nasır tedavisi maskelerini paylaşalım.

Limon ile Nasır Tedavisi Maskesi

  • Aspirin ( 6 adet )
  • Su ( 1/4 çay kaşığı )
  • Limon suyu ( 1/2 çay bardağı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Uygun bir kase içerisinde aspirinleri toz haline getirin. Sonrasında yine uygun bir kap içerisine aspirin tozlarını atın ve üstüne su ve limon suyunu ilave edin. Hazırladığınız karışıma nasır olan yerlere sürün ve bir tülbent ile ayağınızdaki nasırlı bölgeleri sarın. 10 dakika sonuna tülbenti çıkartın ve sünger taşı ile nasırlı bölgeyi ovun.

Soğan ile Nasır Tedavisi

  • Kırmızı soğan ( 1 adet )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Kırmızı soğanın önce kabuklarını ve zarlarını soyun. Sonrasında ise suyunu çıkartıp günde tam 4 kere nasır olan bölgeye sürüp bezle kapatın. Kısa süre içerisinde nasırlardan kurtulacak ve tedavi etmiş olacaksınız.

İncir ile Nasır Tedavisi

  • Kına ( 1 avuç )
  • Kuru incir ( 1 adet )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : İncirin kabuklarını soyun ve bir kaseye alın. Üzerine bir avuç kınayı döküp karıştırın. Nasır olan bölgeye uygulayın ve bölgeyi bir tülbent veya poşet ile satıp 3 gün bekletin. Süre sona eriğinde ayağınızdaki nasırları söküp alabilirsiniz.

Doğal Nasır Tedavisi

  • Elma sirkesi ( 1 tatlı kaşığı )
  • Tuz
  • Sarımsak ( 2 adet )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : İlk önce sarımsakları fırında ısıtın ve ısınan sarımsakları fırından alıp ezin. Üzerine elma sirkesini ilave edip tuzla beraber karıştırın. Hazırladığınız doğal nasır tedavisi maskesini nasırların olduğu bölgeye sürüp bir gece boyunca bir şey ile sarın ve nasırlardan kurtulun.

Domates ile Nasır Tedavisi

  • Domates ( 1 adet )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Önce domatesi ince ince dilimleyin ve nasırlı olan bölgeye koyup bağlayın. Akşam yatmadan önce yaparsanız daha etkili olacaktır. Yaklaşık bir hafta boyunca düzenli uygularsanız nasırlarda gözle görülür iyileşme olduğunu görebilirsiniz.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.