Manikür Malzemeleri İsimleri

Manikür Malzemeleri İsimleri

Herkes manikürünü manikürcüde yaptırmaz. Bu nedenle evinde manikür yapabilmesi için manikür malzemelerine ihtiyacı vardır. Bu nedenle bizde evinizde kolayca manikür yapabilmeniz için sizlere manikür malzemeleri nelerdir? eğer evinizde manikür yapacaksanız, hangi malzemeleri almanız gerektiği hakkında detaylı olarak bilgi vermek istiyorum.

Manikür Malzemeleri Nelerdir?

Tırnak Makası

Manikür malzemelerinin başında gelen tırnak makası, manikür malzemeleri arasında en önemli olan malzemelerden bir tanesidir.

Tırnaklarımızı törpülemeden önce tırnak makası ile kısaltmamız ve şekil vermemize yaracak olan manikür malzemesidir.

Törpü

Tırnak makasından sonra tırnak törpüsü kullanılmalıdır. Tırnak makası ile veremediğimiz şekli tırnak törpüsü yardımı ile kolayca verebiliriz. Tırnaklarımıza şekil verebilmenin en kolay yanı tırnak törpüsünü kullanmaktır. Tırnak törpüsünün iki çeşidi vardır. Biri tırnakların içinden uygulanan tırnak törpüsü, diğeri ise tırnaklara dıştan uygulanan tırnak törpüsüdür. Ancak eğer törpünüz tek yönlü ise onuda kullanabilirsiniz. Manikür malzemeleri içerisinde olmazsa olmaz bir malzemedir.

Krong

Krong manikür malzemeleri arasında çok kullanılan ama adı çok bilinmeyen bir manikür malzemesidir. Krong, tırnak diplerinde çıkan etlerin alınmasında kullanılır.

Krongun kullanım amacı tırnakların daha çok uzun gözükmesini sağlayan bir makyaj malzemesi olmasıdır.

Et Makası

Et makası tırnak diplerinde ve tırnak kenarlarında bulunan etlerin alınması için kullanılan bir manikür malzemesidir. Tırnak makası daha düzgün tırnaklara sahip olabilmeniz açısından manikür yapılırken lazım olan başlıca manikür malzemesidir.

Et Pensi

Tırnak diplerinde uzayan etleri makas yardımıyla alabilirsiniz. Ancak daha derin tırnak etlerini kesmek için muhakkak kullanılması gereken et pensi , manikür malzemeleri arsında vazgeçilmez bir malzemedir.

Manikür Kabı

Manikür uygulaması yapılmadan önce tırnaklarınızı ve tırnak etlerimizi yumuşatabilmemiz için kullanmamız gereken kabın adıdır. Manikür kabına ellerimizi veya ayaklarımızı sokarak tırnak ve tırnak etlerini yumuşatılması amacıyla kullanılan bu manikür malzemesi , en ucuz manikür malzemelerinden bir tanesidir. Burada dikkat edilmesi gereken husus , manikür kabını kullanırken ayak için ayrı el için ayrı kullanılması gerekir.

Manikür Bezi

Manikür bezi hijyen açısından temiz olması gereken ve manikür esnasında el ve ayaklarımızı kurulamak için kullanılan bir manikür malzemesidir. Manikür bezinin temiz ve hijyen olmasının gerektiğini söylemiştik. Bunun nedeni manikür esnasında kanama gibi durumlar söz konusu olursa, manikür bezini kullanmamız gerekiyor. Hijyen olmayan manikür bezi el ve ayaklara sağlık problemleri yaratabilir.

Yukarıda gördüğünüz gibi sizlere manikür malzemelerinden bahsettik. Manikür sonrasında ellerinize veya ayaklarınıza kullanacağınız makyaj malzemelerini de bir başka konuda yazacağım. Şimdilik hayırlı günler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım Turkcell Bedava İnternet Yardım Başvurusu