Cilt Bakımı

Ayak Nasır Tedavisi

Ayak Nasır Tedavisi

Günümüz belkide devamlı ayakta geçiyor ve ayağımıza giydiğimiz ayakkabılar ne kadar sağlıklı belkide bilmiyoruz. Ayaklarımızda oluşan nasırlardan vereceğimiz Ayak nasır tedavisi sayesinde kurtulacak ve nasırsız ayaklara sahip olacaksınız. Sizlere ayak nasırlarından kurtulma şeklini anlatacağız.

Özellikle Ayak nasırları topuk ve ayak parmakları arasında sert deri tabakasından oluşur. Genellikle ayakta bulunan nasırlar gün içerisinde ayakta fazla duran kişilerde, sporcularda, yürüyüş  yapanlarda daha fazla oluşmaktadır. Ayak bakımınıza önem vererek ponza taşı sayesinde nasırlardan kurtulabilirsiniz. Ayrıca gün içerisinde ayağınıza giyeceğiniz ayakkabı ne kadar rahat olursa o kadar daha az nasırlaşma oluşur.

Ponza Taşı ile Ayak Nasırlarından Kurtulma

Ayaktaki nasırlardan kurtulmak için öncelikle yapmamız gereken sıcak bir suda ayaklarınızı 5 veya 10 dakika boyunca bekletmeniz gerekmektedir. Nasırların yumuşaması için bu işlemi yapmalıyız.

Ayakta Nasır Tedavisi

 

Ayaklarımızı suda beklettikten sonra nasırlarımız yumuşayacak ve dökülebilecek kıvama gelecektir. Ardından bir ponza taşı ile nasır bulunan bölge olabildiğinde nasırdan arınana kadar törpülememiz gerekiyor.

Ayak Törpülemek

 

Nasır Bandı ile Nasır Tedavisi

Nasır bandı yardımı ile nasırlardan kurtulabilirsiniz. Nasır bantlarını eczane veya ilaç depolarından reçetesiz olarak satın alabilirsiniz. Nasır bandını ayağınızda oluşan nasırın üzerine yapıştırıp, mümkünse 1 gece beklettikten sonra yine bir törpü veya maket bıçağı ile ölü nasır derisini kaldırabilirsiniz.

Nasır Bandı ile Nasır Tedavisi

Ayak Nasırlarına Bakım

Ayağınızdaki nasırlardan kurtulduktan sonra tekrar çıkmamasını istiyorsanız, ayaklarınıza yatmadan önce nemlendirici kremler kullanabilirsiniz. Yorgun, stresli ayaklar için bu nemlendirici krem, güçlü bir etki sunar  ve sert derinin oluşmasına karşı uzun süreli bir koruma sağlar. Jojoba yağı ve Aloe vera, cildi onarır, elastik yapar ve strese karşı dayanıklıdır.

Nasır için Nemlendirici Krem

Nasır Çıkmaması için Uygun Ayakkabılar Giyin

Gün boyu ayakta kaldığınız zamanlarda ayağınızın rahat olması için giydiğiniz ayakkabılarını rahat ayakkabılardan seçin. Nasır gün boyu ayakta duranlar, sık sık yürüyenler ve sporcularda daha fazla görülmektedir. Bu nedenle ayağınızın rahatı çok önemlidir. Mümkünse kaliteli ayakkabılar giymeye çalışın.

Nasır Tedavisi Ayakkabı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ