Ciltteki Renk Tonu Farklılıkları Nasıl Giderilir?

Ciltteki Renk Tonu Farklılıkları Nasıl Giderilir?

Ciltteki renk tonu farklılıkları nasıl giderilir? sorusunun cevabını bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Her bayan pürüzsüz ve güzel bir cilde sahip olmak ister fakat bazen yüzde ortaya çıkan renk tonu farklılıkları güzelliğe gölge düşürebilir. Yanlış makyaj malzemesi kullanımı, cilt bakımında yapılan hatalar, güneş ışınlarının olumsuz etkisi ve genetik özellikler bu soruna neden olabilir. Cildinizde renk tonu farklılıkları oluştuysa bunu evde doğal bakım yaparak giderebilirsiniz. Aşağıda sizlerle ciltteki renk tonu farklılığını gideren maske tarifleri paylaşıyoruz. Bunlardan istediğinizi uygulayıp daha sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

Ciltteki Renk Tonu Farklılığı için Yoğurt ve Karbonat Maskesi

Karbonatın renk açma özelliğini hepimiz biliyoruz. Yoğurt ve karbonat kullanarak kolayca yapacağınız, doğal içerikli maske sayesinde cilt renk tonunuzu dengeleyebilirsiniz. Yoğurt ve karbonat her evin mutfağında bulunduğu için ekstra malzeme almanıza da gerek kalmaz. Şimdi kullanılacak malzeme oranı ve maskenin yapımını paylaşıyoruz.

Yoğurt ve Karbonat Maskesi için Gerekli Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı karbonat

Yapılışı ve Uygulaması

Cam bir kasenin içine yoğurt ve karbonatı alın. Bunları karıştırarak krem kıvamına getirin. Maskeyi parmak uçlarınızla yüzünüze hafifçe masaj yaparak sürün. 15 dakika kadar etki etmesi için beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayarak temizleyin.

Ciltteki Renk Farklılığını Gideren Beyaz Kil Maskesi

Yüzdeki renk tonu farklılıklarını gidermek için uygulayabileceğiniz doğal formüllerden birisi de beyaz kil maskesidir. Beyaz kil ve maydanoz ile yapılan bu maske sayesinde kısa sürede cildinizin renk tonunu eşitleyebilirsiniz. Maskenin istenen etkiyi gösterebilmesi için uygulama öncesinde cildinizi temizlemeyi unutmayın.

Beyaz Kil Maskesi için Gerekli Malzemeler

  • Beyaz kil
  • 1 demet maydanoz

Yapılışı ve Uygulaması

Bir tencerenin içine maydanozları alın ve iyice yumuşayana kadar kaynatın. Sonrasında maydanozların suyunu süzün. Süzdüğünüz suyu maske yapımında kullanacağınız için atmayın, bunu bir kabın içine alın. Maydanozları bir havanda güzelce ezin. Daha sonra bunu maskeyi yapacağınız kabın içine alın. Bunun üzerine beyaz kil ve maydanoz suyu ilave ederek krem kıvamına getirin. Sonrasında beyaz kil maskesini cildinize yedirerek sürün ve kuruyana kadar bekletin. En son olarak yüzünüzü bol ılık su ile yıkayarak maskeden arındırın.

Cildin renk tonunu eşitleyen maskeler evde çok kolay bir şekilde yapabileceğiniz tariflerdir. Cildinizin renk tonu eşitlenene kadar bu maskelerden istediğinizi haftada bir kere uygulayabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız bu doğal bakım formülleri aynı zamanda cildinizdeki koyu lekelerin de giderilmesine yardımcı olur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.