Adaçayı İle Diş Beyazlatma Yöntemi

Adaçayı İle Diş Beyazlatma Yöntemi

Adaçayı ile diş beyazlatma Herkes gülümsediği zaman gözüken dişlerinin bembeyaz olmasını ister. Çünkü dişler gülümsemenin aynasıdır. Ne kadar sağlıklı ve beyaz dişlere sahipseniz , o kadar güzel gülümsemenize neden olur.

Adaçayı İle Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma için yüzlerce yöntem kullanılmaktadır. Ancak bu diş beyazlatma yöntemlerinin bir kısmı kimyasal maddeler ile bir kısmı doğal ürünler veya bitkiler ile yapılmaktadır.

Bizim sizlere bahsedeceğimiz adaçayı ile diş beyazlatma yöntemi tamamen doğal ve evinizde kolayca uygulayabileceğiniz bir yöntemdir. Hemen hemen herkesin evinde adaçayı bulunur. Bu nedenle evde hazırlanabilen ve diş beyazlatmada etkili ve basit bir yöntemdir.

Lafı çok dolandırmadan sizlere adaçayı ile diş beyazlatma yöntemi için gerekli olan malzemeleri ve nasıl uygulanması gerektiğinden bahsedelim.

Malzemeler

  • Adaçayı ( 1 çay kaşığı )
  • Tarçın ( 1 çay kaşığı )
  • Karbonat ( 1 çay kaşığı )
  • Diş fırçası , fincan tabağı ve çay kaşığı

Adaçayı İle Diş Beyazlatma Uygulanışı

Yapmanız gereken fincan tabağına yukarıdaki adaçayını , tarçını ve karbonatı dökerek çay kaşığı ile iyicene karıştırın. Daha sonra yapmanız gereken işlem , diş fırçanızı karışıma batırarak yaklaşık 2 dakika boyunca dişlerinizi fırçalamak.

Dişlerinizi fırçalarken diş içleri , diş üstü ve damaklarınızı da fırçalamayı unutmayın. Ada çayı dişlerinizin beyazlaması için önemli rol oynar aynı zamanda ağzınızın tadını olumlu şekilde değiştirir. Ancak çok sağlıklı ve dişlerinizin beyazlamasına yardım olacak bir bitkidir.

Evde uygulayacağınız doğal diş beyazlatma yöntemlerinden olan Adaçayı ile diş beyazlatma yöntemini haftada 2 veya 3 kere uygulayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.