Cilt Bakımı

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum diş kaplamada bir zirkonyum dişin görüntüsünü iyileştirebimek için yapılan en popüler seramik kron türlerindendir. Zirkonyum da uzun ömürlü ve dayanıklı kristal türleri bulunmaktadır. Zirkonyum kaplamasıyla insan vücudu ve yapısıyla uyumlu olan birden fazla kuvvetli malzemeden yapılmış olan türlerdir. Temel maddesi ise Zirkonyum, yapay eklemlere benzer uygulamalarda kullanılmış gülü ve dayanıklığıyla bilinen bir maddedir. Ayrıca da doğal dişlerden ayırt edilmeyecek kadar da saydam bir görünüme aittir. İnsanın anatomik yapısıyla zirkonyumu reddeden ya da ona alerjik bir reaksiyon göstermiş olan tepkiler vermemektediler. Hastaya zirkonyum kaplamalı tedavi uygulamasıyla aşamalarda hastada muhtemel bir risk korkusu bulunmaz. Metalle desteklenen porselenlerden daha seçilmiştir ve daha fazla güvenli bir seçimdir.

Zirkonyum Diş Kaplamanın Faydaları ve Avantajları

  • Olağanüstü zor bir durumda kullanılması.
  • Aşınmaya ve eskimelere karşı dayanıklı olmaları.
  • Doğal dişlere çok benzerdir. Zirkonyum dil olduğu asla belli olmaz.
  • Yeteri saydam ve ışığı geçirirken de olması.
  • Normal dişi çürütmemeleri ve zara vermemeleri
  • Hiçbir metal olmaması
  • Boyut, şekil ve renk olarak da kolay değişiklik maddeler içermesi
  • Biyo uyumlu şekilde olmasıdır.
  • İnsan yapısındaki zirkonyuma alerjik olarak raksiyonlar göstermemeleri
  • Dış etkenlerden etkilenmeden renk değiştirmemeleri.

Yani iyi bir seçim olacak olan zirkon kaplama, uzun ömürlü, güçlü ve görsel olarak daha çekicidir. Hasar ya da lekelenme belirtilerini de en aza indirmesi dışında dişin fonksiyonunu koruması yardımcı olması açısından da çok ideal bir maddedir. Zirkonyum diş yapımın süresi ise 3 seanstır. Ortalama olarak 7 gün içerisinde işlem gerçekleşmektedir.

Zirkonyum Dezavantajları Var mı?

Zirkonyum diş kaplamadaki zararlar sert ve dayanıklı olması kendi lehine olarak alehinede neden olabilmekte. Malzeme diş köklerinde veya diğer dişlere sürtünme ile deformelere neden olabilmektedir. Aşındırıcı kaliteye de sahiptir.

Ayrıca zirkonyum da diş kaplama hastaya entegre edilebilmesi için operasyonu altın kaplama dişlere göre çok daha zor olduğu için bazı hekimler altını kaplama dişi daha çok tercih ederler. Fakat tıbbi uzmanların ve uzman diş hekimlerin tercihini kuşkusuz bir şekilde zirkon kaplama olur.

Zirkonyum Diş Maliyetli midir?

 

Zirkonyum kron fiyatlarında büyük ölçülerde yaşanılan ülkeye göre değişmektedir. Diş hekimi deneyimleri ve tedavisi taç, diş büyüklüğüne yarayan diş teknisyeni gibi çeşitli etkenler göz önünde tutulmaktadır. Genel olarak da zirkonyum diş fiyatları kaplamaların arasında da en pahalı türlü olduğu da doğrudur. Ne yazık ki de artan dayanıklılık doğal bir görünümle biyo uyumluluk bir daha kabarık bir fiyat etiketini de yanında getirmektedir.

Zirkonyum Diş Fiyatları 2017

 

ABD’de fiyatlar birim başına yaklaşık 1000 euro ve İngiltere’de 600 Euro olarak belirlenmektedir. Birden fazla kronlarda tedavi alabilmek için yurt dışından Türkiye’ye seyahat etmeniz sizler açısından daha sağlıklı ve ekonomik olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ