Kalamin Losyonunu Sivilce Üzerinde Nasıl Kullanırım?

Kalamin Losyonunu Sivilce Üzerinde Nasıl Kullanırım?

Genellikle eczanelerde satılan ancak maliyeti yüksek olduğu için çok fazla tercih edilmeyen kalamin losyonu, arı ya da böcek sokmalarında, sivilce tedavilerinde ve alerjilerde kullanabiliyorsunuz. Özellikle akne sorunu ile mücadele eden kişiler ise kalamin losyonunu sivilce üzerinde nasıl kullanırım sorusunu da sorabiliyor. Bunun için kozmetik ve ilaç firmalarının da çalışmalarını sürdürdüğünü görüyoruz. Bu losyonun içerisinde yer alan malzemeler, cildin içerisinde bulunan zararlı toksinlerin atılmasına da yardımcı olur. Aynı zamanda ciddi bir rahatlama da sağlar. Bu yazımızda hem bu losyonun kullanımını hem de hazırlanmasını belirteceğiz. Evde kendinizin de kalamin losyonu hazırlayabileceğinizi belirtelim. Hemen kağıt kalemi elinize alın ve bu tarifi hazırlamaya başlayın.

Kalamin Losyonu Evde Nasıl Hazırlanır?

Kalamin losyonu cilt üzerindeki yaraların, sivilce izlerinin ve tahrişlerinin ortadan kaldırılmasını sağlar. Bu losyonu evde çok kısa bir zamanda hazırlamak mümkün. İlk olarak sahip olmanız gereken malzemeleri belirtelim.

Bu losyonu evde hazırlayabilmek için sahip olmanız gereken malzemeler sadece soda ve su. 3 çay kaşığı sodanın yanında 1 çay kaşığı su ekleyerek bunları karıştırmaya başlayın. Sonrasında soda ve su bir macun kıvamına gelecektir. Bu aşamaya geldikten sonra da eczaneden almış olduğunuz kalamin maddesine yakın bir şekilde kıvam elde edebileceksiniz.

Tahriş, alerji, akne olan bölgeye bu macunu sürerek tedaviye başlayabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz macundan çok fazla olmamak koşuluyla küçük bir miktarda uygulama yapmanız yeterlidir. Macun ile birlikte bu bölgeyi tamamen kapatınız. Sonrasında da karışımın cilt tarafından emilmesini sağlayınız. Bunun için beklemeniz yeterlidir.

blank

Kalamin Losyonu Ne Zaman Kullanılır?

Kalamin losyonu ilk olarak temas sonrasında meydana gelen alerjik reaksiyonlarda kullanılır. Kontakta Dermatit adı verilen ve sonrasında da temas alerjisine bağlı olarak meydana gelen sorunda, mutlaka bu ürünü kullanmak gerekecektir. Kozmetik ürünleri başta olmak üzere sabun ve buna benzer zararlı ürünlerin de etkisini ortadan kaldırmak için bu losyonu kullanabilirsiniz.

Arı, böcek, deniz anası gibi canlıların sokması durumunda da bu losyon son derece etkilidir. Kalamin losyonunu bu bölgeye tamamen uygulananız gerekecektir. Sonrasında da alerjik reaksiyonların giderilmesi için mutlaka 3 ya da 4 hafta boyunca bu ürünü kullanmanız gerekecektir. Kalamin losyonunu sivilce üzerinde nasıl kullanırım sorusunun yanıtını ise ayrıntılı bir şekilde verelim.

Düzenli Kullanım Çok Önemli

Kalamin losyonunu, sivilce olan bölgeye günde 2 defa olmak üzere 4 hafta boyunca düzenli bir şekilde uygulamanız gerekiyor. Bunun için de bir eldiven kullanmanız ve akne bölgesine bu şekilde kullanmanız daha doğru olacaktır. Ayrıca akne gibi ciddi bir sorun üzerinde kalıcı cevap alabilmeniz için mutlaka bu losyonu düzenli kullanmanız gerekiyor. 3 ya da 4 hafta boyunca kullanım yeterli olmaktadır. Kalamin içerisinde yer alan asitler, akne altındaki ölü ve zararlı hücrelerin atılmasını sağlar. Sonrasında da peeling ve buna benzer cilt temizleyici ürünler ile kalamin losyonunu destekleyebilirsiniz.

Doktora başvuru yapmanız da gerekebilir. Eğer düzenli kullanım sonrasında dahi bir türlü istediğiniz sonucu elde edemezseniz hemen bir doktora başvurabilirsiniz. Rahatsızlığın tedavisi aşamasında kalamin losyonunun düzenli bir şekilde ve bölgeye yedirilerek kullanılması gerekiyor. Aksi durumda verimli bir yanıt almanız mümkün olmayabilir. Kalamin losyonunu sivilce üzerinde nasıl kullanırım sorusunun yanıtını vermeye çalıştık. Yukarıda da belirttiğimiz üzere sadece sivilce değil aynı zamanda cilt sorunları, tahriş, zehirlenme ve alerji noktasında da bu losyondan yararlanabilirsiniz. Düzenli kullanım ile sonucu kısa zamanda görebileceksiniz.

YORUMLAR

  1. blank Deniz dedi ki:

    Kesinlikle yapmayın.Yaparsanız cildiniz daha da kötü olur

Yardım Başvurusu Maddi Yardım