Ünlülerin Saç Bakım Sırları

Ünlülerin Saç Bakım Sırları

Ülkemizdeki ünlü kadın sanatçıların bir çoğu saç bakımı seçimini doğal ve bitkisel yöntemler ile yapmayı seçiyor. Peki hangi ünlü hangi saç bakımını yapıyor? Hangi ünlü saç bakımında neyi kullanıyor? İşte ünlülerin saç bakım sırları yazımızın devamında…

Ünlülerin Saç Bakım Sırları

Dizi ve filmlerle isimlerini duyurmuş Bergüzar Korel , Tuğba Büyüküstün , Merve Boluğur , Fahriye Evcen , Serenay Sarıkaya , Meryem Uzerli , Cansu Dere , Beren Saat , Nurgül Yeşilçay ve Sinem Kobal gibi bir çok ünlü saç bakımında kullandığı sırlar ve püf noktaları paylaştı.

Bergüzar Korel’in Saç Bakım Sırrı

Bergüzar Korel saç bakımı konusunda tamamen bitkisel ve doğal yöntemleri kullanan birisi. Uzun olan saçlarını argan yağı kullanarak canlı tutuyor. Argan yağını kendi evinde uygulayan Bergüzar Korel , kuaförüne gittiğinde bile argan yağı uygulamasını yaptırmadan çıkmıyor.

 

Tuğba Büyüküstün ve Saç Kırıkları Korkusu

Tuğba Büyüküstün’ün en çok korktuğu şey saç kırıklarıymış. Saçlarına son derece dikkat eden güzel sanatçı , saç kırıklarının olmaması için ıslakken saç taramıyor , mümkün olduğu kadar saçlarını saç kurutma makinesi ile kurutmuyor ve bol bol saç vitamini kapsülleri kullanıyor.

Merve Boluğur ve Doğal Saç Bakımı

Merve Boluğur saç bakımı için tamamen doğal ürünler kullanan ünlülerden olamakla beraber hiç bir şekilde kimyasalın bulaştığı ürünler kullanmayanlardan. Özellikle bitkisel saç bakımı yapan Merve Boluğur saç bakım maskeleri ve bitkisel saç bakımı tercihinde bulunuyor.

Fahriye Evcen’in Saç Bakım Sırrı Havyar Maskesi

Fahriye Evcen saçlarının canlı ve hacimli gözükmesini takıntı haline getirmiş. Özellikle saçlarının daha hacimli gözükmesi için uyguladığı saç bakım sırrı havyar maskesi oluyor.

Serenay Sarıkaya’nın Favorisi Yumurta Maskesi

Serenay Sarıkaya düzenli bir şekilde saçlarına yumurta maskesi uyguluyor. Ayda en az iki kere ve düzenli bir şekilde saç bakımı yapan ve doğal saç bakımını tercih eden Serenay Sarıkaya saçlarının güzelliğini yumurta maskesinden aldığına inanıyor.

Meryem Uzerli ve Saç Boyası Takıntısı

Muhteşem yüzyıl dizisi ile ülkemizde ünlenen Meryem Uzerli , doğal saç bakımını sevenlerden. Saçlarını boyatırken bir takıntı haline gelen Meryem , genel olarak bitkisel saç boylarını tercih ediyor. Özellikle bitkisel saç boylarında ince eleyip sık dokuyor ve kendine yakışacak olan saç boyasını oldukça araştırıyor. Eğer sizde organik saç boyası arıyorsanız tıklayabilirsiniz.

Cansu Dere’nin Saç Bakım Sırrı

Cansu Dere , saçlarının rengiyle fazla oynamayan ve saçlarına onarıcı bakım kapsülleri kullanan ünlülerden. Saç renginde doğallığı tercih eden Cansu Dere , saçlarının hangi vitaminlere ihtiyacı varsa o vitaminleri bol bol alan ünlülerden.

Beren Saat ve Yoğun Hacimleştirici

Beren Saat saçlarının çok ince telli olmasından dolayı yoğun hacimleştirici saç bakım ürünleri kullananlardan. Ayrıca saçlarını bol bol yıkayan birisidir. Ancak saçlarını bol yıkamanın zararını henüz görmediğinden veya bilmediğinden kısa zamanda bu huyundan vazgeçmesini diliyoruz.

Nurgül Yeşilçay’ın Saçlarına Bal Maskesi

Nurgül Yeşilçay’da bitkisel ve doğal saç bakımından yana olan ünlülerden. Özellikle saçlarına bal maskesi bakımı yapan Nurgül Yeşilçay, aldığı şampuanların içerisine 10/1 bal koyup saçlarını öyle yıkıyor.

Özellikle saçlarınıza bakım yaparken sizlere daha önce de paylaştığımız bal maskesi tarifini okuyup uygularsanız çok yararını göreceksiniz.

 

YORUMLAR

  1. blank ayşe dedi ki:

    ben de saçlarıma intense keratin eczanesinin saç bakım maskesini kullanıyorum saçlarım hem kolay şekil alıyor hem de yumuşacık oluyor.