Cilt Lekelerine Boza Maskesi Tarifi

Cilt Lekelerine Boza Maskesi Tarifi

Artık tükettiğimiz gıdalar , hava kirliliği , kozmetik ürünleri , kimyasal maddelerin etkisi ile cildimizde cilt lekeleri oluşuyor. Sizlere cilt lekelerini geçiren ve cilt lekelerine boza maskesi tarifi vermek istiyoruz.

Cilt Lekelerine Boza Maskesi Tarifi

Cilt lekesi , ağız kokusu gibidir. Nasıl ki bir sarımsak ve soğan yediğinizde birisinin yanına yaklaşmaya çekiniyorsanız , cilt lekeleri olan kişilerde karşılıklı ve yakın duruşlardan kaçınıyor.

Ancak artık korkmanıza uzak kalmanıza gerek kalmayacak. Çünkü cilt lekeleri için hem doğal hemde muhteşem cilt lekelerine boza maskesi tarifi var.

Kış aylarında boza olsa da içsek dediğimiz zamanlarda bir tatlı kaşığı boza ayırarak harika bir cilt bakımı yapabilirsiniz. Yaptığınız cilt bakımı ile hem cilt lekelerinden kurtulacak hemde cildinizi güzelleştirebileceksiniz.

Boza Maskesi Tarifi

Cilt lekeleri için için rahatlıkla kullanabileceğiniz boza maskesinde kullanılan malzemeler ve nasıl uygulayacağınızı sizlerle paylaşalım.

Malzemeler

  • Boza ( 1 tatlı kaşığı )
  • Yulaf unu veya Arpa unu ( 1 tatlı kaşığı )

Boza Maskesi Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bir tatlı kaşığı bozayı ve 1 tatlı kaşığı yulaf ununu bir fincan içerisinde karıştırın. Ardından cildinize masaj yaparak özellikle cilt lekelerinin olduğu bölgelere uygulayabilirsiniz.

Cildinizde 15-20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü yıkayın ve nemlendirici sürün. Haftada 2 defa uygulayabilirsiniz.

Cilt Lekelerine Boza Peelingi

Boza ile cildinize peeling yaparak cildinizdeki ölü hücreleri de temizleyebilirsiniz. Böylece cildinizdeki ölü derilerden kurtulmuş , cildinizi yenilemiş aynı zamanda cilt lekelerinizde arınmış olacaksınız.

Sizlere aşağıda tarifini verdiğimiz maskeyi İnci Soydan’da tavsiye etmiştir.

Malzemeler

  • Boza ( 1 tatlı kaşığı )
  • Tarçın ( 1 çay kaşığı )
  • Toz şeker ( 1 çay kaşığı )

Boza Peelingi Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bir kase içerisine bozayı , tarçını ve toz şekeri ekleyin. Karışımı iyicene karıştırın ve dairesel hareketlerle cildinize uygulayın. Cildinizdeki peeling işlemi bittikten sonra cildinizi temizleyebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Turkcell Bedava İnternet Yardım Başvurusu