Cilt Bakımı

Cilt Temizleme Nasıl Yapılır?

Cilt Temizleme Nasıl Yapılır?

Cilt temizleme nasıl yapılır bilmiyorsanız bu yazıyı okumalı ve cilt temizleme sonrasında cilt bakımı yapmalısınız. İyi bir cilt temizleme yapılmadığı taktirde gözeneklerinizi doldurur ve yaptığınız cilt bakımının hiç bir anlamı olmaz.

Kadınların cilt temizliğini her gün düzenli bir şekilde yapması gerekir. Çünkü cilt ihmale gelemeyecek kadar önemli bir organımızdır. Cilt temizliğini aksatmak ilerde büyük problemlere neden olabilir. En büyük problem olacak şeylerden biri ise sivilceler ve siyah noktalardır. Günlük yaptığımız makyaj gün içerisinde üzerine tozları toplayarak daha kirli hale gelir. Bu makyaj eve gelindiğinde düzenli bir şekilde çıkarılmazsa cilt gözenekleri tıkanarak siyah noktalar ve sivilceler oluşacaktır. Düzenli olarak cilt bakımı yapan kadınların ciltleri diğer kadınlarınkine oranla daha parlak ve daha canlı görünür.

Cilt Temizleme Nasıl Yapılır

Cilt Temizlemede Neler Kullanılmalıdır?

Cilt temizliğinde en önemli madde sabundur. Fakat sabun cildi temizlemek için tek başına yeterli olmayacağı için cilt temizleyiciler ve toniklerde kullanılmalıdır.

Cilt Temizleme Nasıl Yapılır?

Cilt temizleme yapılmadan önce makyaj çıkartıcı kremler ile makyaj çıkartılmalıdır. Sadece ıslak mendilde makyajı çıkartabilir. Fakat ıslak mendil içeriğinden dolayı çok bastırıldığı zaman cildi tahriş edecek ve kızarıklar oluşmasına neden olacaktır. Makyaj temizlemek için yapılan mendiller ve makyaj çıkartıcı kremler cildin hasar görmeden kolayca makyajdan arınmasını sağlayacaktır.

Cilt Temizleme

Makyaj temizleme işlemi tamamlandıktan sonra su ve sabunla cilt tamamen yıkanır. Yıkandıktan sonra kurulamak yerine kendi kurumasını beklemek cildi daha nemli tutacaktır. Özellikle kuru ciltli kişiler böyle yaparak ciltlerini daha nemli tutabilirler. Yüz kuruduktan sonra bir pamuk üzerine biraz temizleme toniği dökülerek masaj yapar gibi ovarak bütün yüz temizlenir. Sadece alın bölgesini yaptıktan sonra pamuğa baktığınızda rengin değiştiğini görebilirsiniz.

Bu nedenle birkaç parça pamukla farklı yerleri temizlemek daha iyi olacaktır. Yüzü sadece sabun ve su ile yıkadığımızda temiz olduğunu sanırız. Fakat pamuğa baktığımızda görünen renkten ne kadar temizlendiğini anlayabiliriz. Tonik ile cildimizi tamamen temizledikten sonra bir yarım saat dinlenmeye bırakmalıyız. Daha sonra istersek cilt tipimize göre farklı bakımlar yapabiliriz.

Cilt Temizleme Neden Önemlidir?

Cilt temizlemenin önemli olmasının birçok nedeni vardır. Bunlardan en önemlisi cildin daha sağlıklı ve daha canlı görünmesini sağlamaktır. Düzenli olarak temizlenen bir cilt diğerler ciltlere göre her zaman daha sağlıklı ve daha parlak görünecektir.

Sitemizde sizler için daha önce bir çok güzellik sırları makalesi paylaştık. Bunun için güzellik sırları kategorimize bakmanızda fayda var.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ