Cilt Temizleme Nasıl Yapılır?

Cilt Temizleme Nasıl Yapılır?

Cilt temizleme nasıl yapılırbilmiyorsanız bu yazıyı okumalı ve cilt temizleme sonrasında cilt bakımı yapmalısınız. İyi bir cilt temizleme yapılmadığı taktirde gözeneklerinizi doldurur ve yaptığınız cilt bakımının hiç bir anlamı olmaz.

Kadınların cilt temizliğini her gün düzenli bir şekilde yapması gerekir. Çünkü cilt ihmale gelemeyecek kadar önemli bir organımızdır. Cilt temizliğini aksatmak ilerde büyük problemlere neden olabilir. En büyük problem olacak şeylerden biri ise sivilceler ve siyah noktalardır. Günlük yaptığımız makyaj gün içerisinde üzerine tozları toplayarak daha kirli hale gelir. Bu makyaj eve gelindiğinde düzenli bir şekilde çıkarılmazsa cilt gözenekleri tıkanarak siyah noktalar ve sivilceler oluşacaktır. Düzenli olarak cilt bakımı yapan kadınların ciltleri diğer kadınlarınkine oranla daha parlak ve daha canlı görünür.

 

Cilt Temizleme

Cilt temizleme yapılmadan önce makyaj çıkartıcı kremler ile makyaj çıkartılmalıdır. Sadece ıslak mendilde makyajı çıkartabilir. Fakat ıslak mendil içeriğinden dolayı çok bastırıldığı zaman cildi tahriş edecek ve kızarıklar oluşmasına neden olacaktır. Makyaj temizlemek için yapılan mendiller ve makyaj çıkartıcı kremler cildin hasar görmeden kolayca makyajdan arınmasını sağlayacaktır.

 

Makyaj temizleme işlemi tamamlandıktan sonra su ve sabunla cilt tamamen yıkanır. Yıkandıktan sonra kurulamak yerine kendi kurumasını beklemek cildi daha nemli tutacaktır. Özellikle kuru ciltli kişiler böyle yaparak ciltlerini daha nemli tutabilirler. Yüz kuruduktan sonra bir pamuk üzerine biraz temizleme toniği dökülerek masaj yapar gibi ovarak bütün yüz temizlenir. Sadece alın bölgesini yaptıktan sonra pamuğa baktığınızda rengin değiştiğini görebilirsiniz.

Bu nedenle birkaç parça pamukla farklı yerleri temizlemek daha iyi olacaktır. Yüzü sadece sabun ve su ile yıkadığımızda temiz olduğunu sanırız. Fakat pamuğa baktığımızda görünen renkten ne kadar temizlendiğini anlayabiliriz. Tonik ile cildimizi tamamen temizledikten sonra bir yarım saat dinlenmeye bırakmalıyız. Daha sonra istersek cilt tipimize göre farklı bakımlar yapabiliriz.

Cilt Temizlemede Neler Kullanılmalıdır?

Cilt temizliğinde en önemli madde sabundur. Fakat sabun cildi temizlemek için tek başına yeterli olmayacağı için cilt temizleyiciler ve toniklerde kullanılmalıdır. Cilt temizle de ayrıca cilt bakım maskeleri de fazlaca kullanılmaktadır.

Cilt Temizleme Neden Önemlidir?

Cilt temizlemenin önemli olmasının birçok nedeni vardır. Bunlardan en önemlisi cildin daha sağlıklı ve daha canlı görünmesini sağlamaktır. Düzenli olarak temizlenen bir cilt diğerler ciltlere göre her zaman daha sağlıklı ve daha parlak görünecektir.

Sitemizde sizler için daha önce bir çok güzellik sırları makalesi paylaştık. Bunun için güzellik sırları kategorimize bakmanızda fayda var.

Günlük Cilt Temizleme Nasıl Yapılır?

Cildinize önem ve değer vermeniz cildinizde sivilce, akne v.s problemlerin oluşmasını engelleyerek sizlere daha canlı ve daha sağlıklı bir cilt sunmanın yanında özgüveninizi tazeleyerek gün boyu güvenle dolaşmanızı sağlar. Bu yüzünde günlük olarak yüz temizliği için daha pratik olması sebebi ile günlük yüz temizleyici sabun ve jeller den faydalanabilirsiniz. Cilt tipinize göre seçtiğiniz günlük jel ve sabunlar,cildinizin arınmasına ve cildinizin pürüzsüz kalmasına katkıda bulunur.

Yüz Temizliği İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Doğal Yüz Temizleme Yöntemleri ile de yüz temizliği yapabilmeniz mümkün olup cildinizin derinlemesine temizliği konusunda size oldukça faydası dokunacaktır. Yüz temizliği hususatın da dikkat etmeniz gerekenler başlıca;

  • Yüzünüzde bulunan sivilceleri asla sıkmamanız gerekmektedir.
  • Yüzünüzde ki siyah noktaları cildinize zarar vererek çıkarmaya çalışmak oldukça yanlıştır.
  •  Sigara ve alkol kullanımını bitirmeniz gerekmektedir. Sigara cildin en büyük düşmanıdır.
  • Sigara içen biri için kapalı ortamda sigara kullanmak cilde ekstra bir zarar verir.
  • Cilt temizliği ile kullanacağınız maske ve peelingleri her gün yerine 3 günde bir yapmanız cildiniz yıpranmasının önüne geçecektir.
  • Erkeklerde daha sık oluşan sivilce akne ve lekelerin sebebi erkeklerin cilt bakım konularında daha az hassas olmamalarıdır. Bu konuda azami dikkat edilmesini erkekler için öneriyoruz.
  • Cilt sorunları ile karşı karşıya kalan bireylerin cilt konusunda herhangi bir ürün kullanmadan önce mutlaka bir cilt doktoruna gözükmeleri ve doktorlarından alacakları talimatlara göre hareket etmeleri yüksek derece tavsiyelerimizdendir.

Günlük Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Yüz bakımında bir çok ürün bulunmaktadır. Yüz bakımı için kullandığınız ürünlere dikkat etmeniz yüz sağlığınız için oldukça önemlidir. Yüzünüzde kullanabileceğiniz en önemli ürünlerden bir tanesi salatalık ile yaptığınız yüz temizleme maske ve ürünleridir. Cilt temizliğinde en önemli kullanılan doğal ürünlerden olan salatalığın maskesini yaparak cildinizin derinlemesine temizliğini sağlayabilirsiniz. Buradan salatalık maskesine ulaşabilirsiniz.

Cilt temizliğinde kullanılan kozmetik ürünlerinden ise bu gibi yöntemleri denemeniz ve uygulamanız sağlığınız için daha uygun olacak kanaatindeyiz. Salatalık ürü ve badem sütünü duştan sonra cildinize ve yüzünüze masaja yaparak uygulamanız sonrasında cildinizin temizlenmiş ve arınmış hissiyatı sizleri oldukça rahatlatıp, özgüvende bırakacaktır.

Yüz bakımı ile ilgili detaylı bilgiye; makalemizden ulaşabilirsiniz.

Yüz Temizliği İçin Maske

Cildinize uygulayabileceğiniz ve sitemizde yer alan bir çok maske bulunmaktadır.  Fakat cilt temizliği ve cildinizin derinlemesine temizliği için yine sitemizde yer alan bal maskesine ulaşabileceğiniz linki aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Yüz Temizliği İçin Doğal Yöntemler

Yüz temizliği için doğal maske ve yöntemleri uygulamak her zaman belirttiğimiz üzere kozmetik ürünlerinde daha çok kullanmanızı istediğimiz yöntemlerdir. Yüzünüze ve cildinize hatta cilt tipinize göre uygulayabileceğiniz doğal maske ve ürünlere sitemizden ulaşabilmeniz mümkündür. Doğal yüz temizliği için her gün veya haftada bir uygulayabileceğiniz maskeler olaması ile birlikte daha çeşitli zamanlarda kullanılabilen maskelerde vardır. Cildinizin her zaman doğal olan ürünlere ihtiyaç duyduğunu ve doğal olarak kullanılan ürünlerin ciltte etkileri hem daha kısa hemde daha uygun olduğunu belirtmek isteriz.

Doğal Cilt Maskeleri yazımıza aşağıdaki bağlantılarımıza ulaşabilmeniz mümkündür.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.