Sivilce İzlerine Ne İyi Gelir?

Sivilce İzlerine Ne İyi Gelir?

Herkesin ortak problemi olan sivilceler maalesef hem görsel hem sağlık hem de psikolojik olarak insanı etkilemektedir. Yalnız ergenlik döneminde başlayıp ilerleyen yaşlarda da devam eden bu problemin bitkisel formüllerle çözüme ulaşılmaktadır.

Sivilce İzlerine Ne İyi Gelir?

Maalesef içgüdüsel kendimizi zorlasak da sivilcelerimizle oynamadan yada sıkmadan yapamıyoruz. Keşke sivilceler kendiliğinden iyileşmesine fırsat versek. Fakat sivilce sıkmak çok zararlıdır. Hem bulaşıcıdır hem de iz bırakır.

Sivilce izlerinden kurtulmak istiyorum ama bir türlü olmuyor diyorsanız eğer fazla vakit kaybetmiş sayılmazsınız. Çok malzemeye de ihtiyacınız yok. Hem pratik hem de fazla vaktinizi almayacak tariflerle bu sıkıntınıza bir son verebilirsiniz. Herkes evde kolaylıkla bu maskeleri hazırlayabilirler.

Sivilce İzlerine İyi Gelen Maske Tarifleri

Sivilceye iyi gelen ve sivilceleri yok eden etkili maske tarifleri ise;2

Sivilce İzlerine İyi Gelen Ballı Limonlu Maske

2 yemek kaşığı pastane mayası, 1 çay kaşığı limon suyu, 1 çay kaşığı bal ve bir yumurta akını karıştırıyoruz. Karışımı tamamladıktan sonra cildimize sürüyoruz. Cildimize sürdükten sonra 20 ile 25 dakika arasında bekliyoruz. Daha sonra ılık su ile cildimizi temizliyoruz. Bu maskeyi haftada bir uygulamanız gerekmektedir.

Sivilce İzlerine İyi Gelen Baklalı Maske

1 çay kaşığı badem yağının içerisine 1 çay bardağı taze baklanın içerisini boşaltıp robotla eziyoruz yağın içerisine ekliyoruz. Hazırladığımız karışımı cildimize sürüp 20 ile 25 dakika bekleyip ılık su ile temizleniyoruz. Bu maskeyi haftada bir uygulamanız gerekmektedir.

Sivilce İzlerine İyi Gelen Menekşe Maskesi

Sıcak suyun içerisine bir tutam menekşeyi ekleyip demlemeye bırakıyoruz. Daha sonra bu karışımı sivilce izi olan bölgeye sürüyoruz ve o bölgeyi bu karışımla temizliyoruz. Bu maskeyi her sabah ve her akşam uygulamanız gerekmektedir.

Sivilce İzlerine İyi Gelen Maydanoz Maskesi

2 bıldırcın yumurtasını, bir tutam maydanozu, bir tutam gül yaprağını ve yarım kabuklu salatalığı tamamladıktan sonra sıra geldi hazırlanışına. Maydanozu salatalıkları ve gül yaprağını robottan geçiriyoruz. Daha sonra içerisine bıldırcın yumurtalarını da ekliyoruz. Ekledikten sonra karıştırmaya devam ediyoruz. Bu hazırladığımız karışımı sivilce izleri olan bölgeye sürüp yaklaşık olarak 20 ile 25 dakika arasında bekleyip ılık su ile temizliyoruz. Bu maskeyi haftada bir uygulamanız gerekmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.