Lekeli Ciltler İçin Evde Maske Yapımı

Lekeli Ciltler İçin Evde Maske Yapımı

Bir kadının yüzünde oluşabilecek en ufak leke bile kadını mutsuz etmeye yeter. Mutsuzluğun yanında bir de leke günden güne büyüme etkisi yapıyorsa işte o an bittik demektir. Ancak hiç korkmayın çünkü lekeli ciltler için evde maske yapımı konumuz içerisinde lekeli ciltler için maske tarifleri olacak ve sizi bu dertten kurtaracak.

Lekeli Cilt Nasıl Olur?

Yüz üzerinde oluşabilecek en ufak bir şey görünümü etkiler. Bu denli hassas olan şeyler içerisinde kırışıklık , göz altı torbası , güneş lekeleri , sivilceler , çatlaklar gibi bir çok faktör vardır. İşte bu saydıklarımız zaman içerisinde yüzünüzde , cildinizde leke bırakır. Lekelerden kurtulmanın ilk maddesi temizliktir.

Bu nedenle lekeli ciltlere özel olarak hazırladığımız karışımları , bitkisel tarifleri uygulayarak cildinizde oluşan lekelerden kısa zamanda kurtulabilirsiniz. Sizlere cilt temizliğiniz için çok önemli olan buhar maskesi‘ni yapmanızı öneririm. Buhar maskesi cildi çok iyi bir şekilde temizler ve lekelerin çıkmasını önler.

Lekeli Ciltler İçin Evde Maske Önerisi

Peki ciltte leke oluşumunu buhar maskesi ile önlemini aldık. Ya cildimizde leke varsa o zaman ne yapacağız? derseniz de işte sizlere birbirinden farklı hem doğal hem de bitkisel eviniz de kolayca hazırlayıp , uygulayabileceğiniz Lekeli ciltler için maske tarifleri.

Yüz Lekelerine Karbonat Maskesi Tarifi

Malzemeler

  • Karbonat ( 2 çay kaşığı )
  • Yoğurt ( 2 yemek kaşığı )
  • Zeytinyağı ( 2 çay kaşığı )
  • Limon suyu ( 4-5 damla )

Hazırlanışı : İlk olarak yoğurdu ve karbonatı cam bir kase içerisinde iyicene karıştırın ve üstüne limon suyunu ve zeytinyağını ekleyerek olabildiğince karıştırın. Gözlerinize değmeyecek şekilde sürün ve 10 dakika bekleyin. Ardından cildinizi temizleyebilirsiniz. Haftanın 1 günü uygulamanız yeterli olacak ve lekelerden kısa süre içerisinde kurtulabileceksiniz.

Cilt Lekelerine Elma Sirkesi

Ciltteki lekelere çok iyi gelen ve içerisinde asit barındıran sirekeler ciltteki lekeleri tabiri caizse eriterek yok eder. Elma sirkesi ile cilt lekelerini geçirmek istiyorsanız yapmanız gereken şey bir pamuk parçasına elma sirkesini dökün ve lekenin olduğu bölgede olabildiğinde tutun. Ardından yıkamanıza gerek yok. Ancak çok rahatsız ederse dilerseniz yıkaya da bilirsiniz. Kısa süre içerisinde cildinizde oluşan lekeleri yok edecektir.

Evinizde çok kolay bir şekilde hazırlayıp uygulayabileceğiniz cilt lekelerine evde doğal çözümler bu şekildedir. Bir sonraki yazımızda tekrar görüşmek üzere hoşça kalın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.