Cilt Bakımı

Lahana Yağının Faydaları Nelerdir?

Lahana Yağının Faydaları Nelerdir?

Lahana yağı tabiatın sunduğu nadide bitkisel yağlardan bir tanesidir. Bir çok ünlünün zayıflamasında kullandığı aynı zamanda bir çok cilt bakımı uzmanının güzellik sırlarının formülü olan bu muhteşem bitkisel yağın faydalarını sizlere anlatmak istiyorum.

Lahana Yağının Faydaları Nelerdir?

Lahana yağı bitkisel yağlar arasında inceltilemeyen bir bitkisel yağdır. Lahana yağının en güzel faydalarından bir tanesi vücuda hiç bir yan etkisi ve zararı olmadan incelmeyi, zayıflamayı sağlamasıdır.

Lahana Yağı

Bir çok ünlünün televizyonlarda bir çok kez hatta bir çok programda diyetisyenleri bağıra bağıra söyledikleri zayıflama yağı diye de ifade edilen lahana yağı içerisinde bulunan vitamin, mineral , magnezyum, potasyum, kalsiyum, bakır, demir, kükürt açısından zengin bir besindir. Aynı zamanda kanser hücrelerinin üremesini ve çoğalmasını engelleyen kimyasallar bulunur.

Lahana yağını denedikten sonra diğer zayıflama ürünlerini bırakıp arkadaşlarınıza bile tavsiye edeceğiniz bu harika bitkisel yağın faydaları bununla da bitmiyor. Lahana yağının diğer faydalarını da sizlere yazalım.

Lahana Yağının Faydaları

 • Lahana yağının cilde çok faydası vardır. Cilde sürüldüğünde cildi pamuk gibi yumuşatır ve cilt üzerinde oluşan pütürleri yok eder.
 • Lahana yağının faydaları arasında bulunan ve en önemli özelliklerinden bir tanesi de cildi nemlendirerek su metabolizmasını harekete geçirip vücutta sarkan bölgelerin tekrar toparlanmasını sağlar.
 • Lahana yağı cildi yumuşatıcı ve canlandırıcı etkiye sahiptir.
 • Lahana yağı düzenli olarak cilde sürülürse , sürüldüğü bölgede bölgesel incelme sağlar.
 • Düzenli lahana yağı kullanımı sonrası su metabolizmasını harekete geçirdiğinden selülitlerin oluşumundaki yağ hücrelerini kırar ve selülitleri yok eder.
 • Lahana yağının diğer bir faydası da ciltteki gözenekleri açar ve cildin rahat bir hava almasını daha da canlanmasını kısacası genç bir cilt yapısına sahip olmanızı sağlar.
 • Lahana yağının sürüldüğü yerde kan dolaşımı daha aktif ve rahat olur. Buna istinaden zayıflama inceltme konusunda çok iyi görevini yapar.

Lahana yağının faydalarını sizlere anlattık. Şimdi ise bu yağın nasıl kullanıldığını anlatalım. Çünkü lahana yağı kullanımında uygulanması teknikler ve kullanımı sonrasında yapılması gerekenler vardır.

Lahana Yağı Nasıl Kullanılır?

 • Lahana yağı cilde sürülerek ve masaj yaparak uygulanabilir. Günde en fazla 2 kez aynı bölgeye uygulama yapılabilir.
 • Lahana yağını temizlenmiş olan bölgeye uygulamanız durumunda faydalarını daha iyi görürsünüz. Bu nedenle bölgesel temizleme veya iyi bir banyodan sonra çok daha faydalı olmaktadır.
 • Lahana yağı cilde masaj yaparak ve yavaş hareketler ile sürülmektedir. Cilt , lahana yağını emdikten sonra temizlenmelidir.
 • Lahana yağını kullandığınız günde su tüketimine daha fazla dikkat etmelisiniz. Bu neden 2 litre su içmeyi unutmayın. Bunun nedeni ise kan akışını daha hızlandırır ve cilt suya ihtiyaç duyar.

 

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. ozan doğan dedi ki:

  aldığımız lahana yağının doğal ve orjinal olduğunu nasıl anlarız ?

BİR YORUM YAZ