Lahana Yağının Faydaları Nelerdir?

Lahana Yağının Faydaları Nelerdir?

Lahana yağının faydaları ve zararları nelerdir, lahana yağı ne ise yarar, nasıl kullanılır? Lahana yağı tabiatın sunduğu nadide bitkisel yağlardan bir tanesidir. Bir çok ünlünün zayıflamasında kullandığı aynı zamanda bir çok cilt bakımı uzmanının güzellik sırlarının formülü olan bu muhteşem bitkisel yağın faydalarını sizlere anlatmak istiyorum.

Lahana sadece sarma, için turşu için ya da salata için kullanılmamaktadır. Aynı zamanda lahana yağının elde edilmesi için de kullanılır. Lahanadan elde edilen yağ sayesinde birçok nadir vitaminlerde elde edilmiş olur. Hatta öyle ki bazı araştırmalara göre sadece lahanadan elde edilebilen B vitamini sayesinde kişilerin kansızlığına neredeyse %100 yakın çözüm bulunmaktadır.

O yüzden hem lahana kullanılması gereken ve bunun yanında lahana yağının da sık sık cilt ve vücut içinde kullanılması gerektiği ortadadır.

Bazı kişiler lahanayı sevmiyor olabilir. Özellikle bu durumda lahanayı sevmeyen çocuklarınız için lahana yağını kullanabilirsiniz. Bu çok faydalı olacaktır hem çocuklarınız istemediği bir işi de yapmış olmazlar.

Lahana Yağı Nedir?

Lahana yağı nedir? Lahana yağı sizin en çok özellikle kış mevsiminde kullandığınız sebze olan lahanadan elde edilen bir yağdır. Bu yağ içerisinde birçok vitamin bulunur. Özellikle B vitamini açısından zengin ve bunun yanında kalsiyum demir gibi vücuda faydalı olan diğer maddelerin bulunduğu bir yağdır. Bu yağ kullanılırken kesinlikle böyle düşünülüp kullanılması gerekir.

Çünkü bu yağın faydası saymakla bitirmez. Aynı zamanda lahana yağının kişiler üzerinde ruh dinginliği etkisi de mevcuttur. Bu yağ sayesinde kişiler içindeki vitaminlerin tamamını vücutlarına alarak bu yağın her türlü olanağından faydalanmış olurlar. Farklı açık şeffaf ve oldukça temiz bir yağdır kokusu da bir o kadar güzeldir o yüzden kullanmamanız için hiçbir neden yoktur.

Lahana Yağı Ne İşe Yarar?

Lahana yağı ne işe yarar? Lahana yağı kişilerin ciltlerindeki problemlerin ortadan kaldırılmasını sağlar. Bunun yanında lahana yağı sindirim sistemini düzenler ve kalp damar rahatsızlıklarına ortadan kaldırarak kalp krizine geçirilmesini önler. Lahana yağının içerisindeki bulundurduğu B vitamini sayesinde neredeyse tamamen yok eder. Aynı zamanda kansızlığın cilt üzerindeki etkilerini kaldırır. Bunun yanında kişilerin ruh dinginliğini sağlamak amacıyla da kullanılır.

Oda parfümleri içerisine katılabilir aynı zamanda lahana yağı zaman içerisinde istikrarlı bu şekilde kullanıldığında büyük bir fayda elde edilmesini sağlar. Lahana yağı eklem rahatsızlıklarında kullanılabilir. Yanında vücuttaki, ciltteki ve başka alanlardaki birçok faydası bulunur. O yüzden mutlaka keşfedilmesi gereken yağların arasında yer alır.

Lahana Yağı Nasıl Kullanılır?

Lahana yağı nasıl kullanılır? Lahana yağı genel itibariyle cilt üzerine ki sorunlarda kullanılabilmektedir. Bunun yanında lahana yağı kişilerin vitamin eksikliğini gidermek amaçlı kullanılır. Aynı zamanda lahana yağı dişlerin sorunlarında gargara yapılarak kullanılabilir. Ağrılı bölgelere lahana yağı sarılarak kullanılabilir. Ciltlerin üzerinde farklı miktarlarda Kullanıma uygundur.

Nemlendirici amacıyla kullanılabilir ve aynı zamanda lahana yağı kesinlikle kullanırken bazı yan etkilerine dikkat edilerek kullanılır. Kişiler üzerinde saç diplerinde kullanılır. Saçların genel bakımında kullanılır ve saçlara masaj yapılarak kullanılır. Aynı zamanda cilt üzerinde de yine masaj yöntemi ile kullanımı mümkündür. Tam anlamıyla masaj, gargara ve diğer şekillerde de kullanılan bir yağdır.

Lahana Yağının Faydaları Nelerdir?

Lahana yağı bitkisel yağlar arasında inceltilemeyen bir bitkisel yağdır. Lahana yağının en güzel faydalarından bir tanesi vücuda hiç bir yan etkisi ve zararı olmadan incelmeyi, zayıflamayı sağlamasıdır.

 

Bir çok ünlünün televizyonlarda bir çok kez hatta bir çok programda diyetisyenleri bağıra bağıra söyledikleri zayıflama yağı diye de ifade edilen lahana yağı içerisinde bulunan vitamin, mineral , magnezyum, potasyum, kalsiyum, bakır, demir, kükürt açısından zengin bir besindir. Aynı zamanda kanser hücrelerinin üremesini ve çoğalmasını engelleyen kimyasallar bulunur.

Lahana yağını denedikten sonra diğer zayıflama ürünlerini bırakıp arkadaşlarınıza bile tavsiye edeceğiniz bu harika bitkisel yağın faydaları bununla da bitmiyor. Lahana yağının diğer faydalarını da sizlere yazalım.

Lahana Yağının Faydaları

 • Lahana yağının cilde çok faydası vardır. Cilde sürüldüğünde cildi pamuk gibi yumuşatır ve cilt üzerinde oluşan pütürleri yok eder.
 • Lahana yağının faydaları arasında bulunan ve en önemli özelliklerinden bir tanesi de cildi nemlendirerek su metabolizmasını harekete geçirip vücutta sarkan bölgelerin tekrar toparlanmasını sağlar.
 • Lahana yağı cildi yumuşatıcı ve canlandırıcı etkiye sahiptir.
 • Lahana yağı düzenli olarak cilde sürülürse , sürüldüğü bölgede bölgesel incelme sağlar.
 • Düzenli lahana yağı kullanımı sonrası su metabolizmasını harekete geçirdiğinden selülitlerin oluşumundaki yağ hücrelerini kırar ve selülitleri yok eder.
 • Lahana yağının diğer bir faydası da ciltteki gözenekleri açar ve cildin rahat bir hava almasını daha da canlanmasını kısacası genç bir cilt yapısına sahip olmanızı sağlar.
 • Lahana yağının sürüldüğü yerde kan dolaşımı daha aktif ve rahat olur. Buna istinaden zayıflama inceltme konusunda çok iyi görevini yapar.

Lahana yağının faydalarını sizlere anlattık. Şimdi ise bu yağın nasıl kullanıldığını anlatalım. Çünkü lahana yağı kullanımında uygulanması teknikler ve kullanımı sonrasında yapılması gerekenler vardır.

Lahana Yağı Kullanımı

 • Lahana yağı cilde sürülerek ve masaj yaparak uygulanabilir. Günde en fazla 2 kez aynı bölgeye uygulama yapılabilir.
 • Lahana yağını temizlenmiş olan bölgeye uygulamanız durumunda faydalarını daha iyi görürsünüz. Bu nedenle bölgesel temizleme veya iyi bir banyodan sonra çok daha faydalı olmaktadır.
 • Lahana yağı cilde masaj yaparak ve yavaş hareketler ile sürülmektedir. Cilt , lahana yağını emdikten sonra temizlenmelidir.
 • Lahana yağını kullandığınız günde su tüketimine daha fazla dikkat etmelisiniz. Bu neden 2 litre su içmeyi unutmayın. Bunun nedeni ise kan akışını daha hızlandırır ve cilt suya ihtiyaç duyar.

Lahana yağı başta sinir sisteminin kontrol edilmesini sağlar. Bunun yanında rahatsızlığı bulunan kişilerin özellikle yaşlıların belli bir seyirde kronik rahatsızlığının giderilmesini sağlar. Aynı zamanda lahana yağı genel itibarıyla kişilerdeki psikolojik bozuklukların düzenlenmesine de yardımcı olur. Zaman içerisinde uygun bir şekilde kullanıldığını lahana yağının olumlu etkileri ortaya çıkacaktır.

 • Dolaşım Sistemine Yardımcı Olur

Dolaşım sistemini kolaylaştırır, zihinsel sistemin aktifleşmesini sağlar ve bunun yanında midedeki rahatsızlıkların önüne geçer. Bunun gibi rahatsızlıkların ortadan kalkmasını sağlar. Aynı zamanda genel itibarıyla ciltlerdeki oluşan problemlerin ortadan kalkmasını sağlar. Saç ve cilt bakımında oldukça yoğun kullanılır. Kişiler ve gençler yaşlılığa karşı tercih etmektedirler. Çünkü yaşlılığı geciktirir ve aynı zamanda içerisindeki vitaminler sayesinde oldukça verimlidir.

 • Cilde Vitamin Veriyor Olması

Lahana yağı genel itibariyle cildin vitaminsizliğini ortadan kaldırılıp gerekli vitaminlerin yağdan elde edilmesini sağlar. Bu sayede vitaminsizlikten dolayı ciltlerdeki oluşan problem problemlerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda içerisinde bulunan B vitamini sayesinde kansızlıkların önüne geçilir. Bu da kişiler üzerinde oluşabilecek olumsuz etkilerinin tamamen ortadan kaldırılmasını sağlar.

 • Lahana Yağı Kabızlığı Engeller

Lahana yağı kabızlığı engeller. Çünkü sindirim sistemini en iyi şekilde düzenleyebilen yağlardan biridir. Bu görevi yerine getirmesi ile birlikte sindirim sistemindeki oluşan enfeksiyonların ortadan kaldırılmasını sağlar.

Bu sayede lahana yağı ishalinde önüne geçmiş olur. Aynı zamanda kabızlık problemi yaşama nedenlerine de müdahale eder. Sindirim sistemin deki problemlerin ve kabızdan engellenmesi ile birlikte oldukça hızlı kilo verilmesinde de işe yarar.

 • Mide Rahatsızlıklarını Düzenler

Midede oluşan rahatsızlıkların ortadan kaldırılmasını sağlar. Bu sayede kişiler daha rahat yemek ve içeceklerini içerler. Mide rahatsızlığı yaşayan kişiler ileri zamanlarda fıtığa neden olacağından dolayı bunun da önüne geçer. Aynı zamanda lahana yağı midedeki bakterilerin öldürülmesini sağlar. Böylece hap kullanarak bunu sağlamak yerine daha doğal bir şekilde sağlamış olunur.

Lahana Yağı Cilde Faydaları

Lahana yağı cilde faydaları; Lahana yağı cilt üzerinde genel olarak birçok işe yaramaktadır. Başta ciltteki lekelerin lahana yağının içerisinde bulundurduğu özellikler ile giderilmesini sağlar. Özellikle gençlerin problem yaptığı bu konu ortadan çözülür. Ciltte ki problemlerin ortadan kaldırılmasını sağlayarak dış görünümünün daha güzel olmasını sağlar.

Bunun yanında vitamin açısından cildi destekler ve aynı zamanda ciltteki oluşabilecek kanser hücrelerine karşı savaşıyor. Bunun yanında ciltteki renk farklılıklarını ortadan kaldırır. Lahana yağı tek tip cildin oluşmasını sağlar. Aynı zamanda kişilerin cildindeki oluşabilecek her türlü bakteriye karşı da korur.
Lahana yağı cildi bakteriye karşı korur.

Özellikle yağlı ciltlerde bakteri üremesi daha fazladır. Çünkü ciltteki yağdan dolayı bakteriler bu yağdan beslenerek hızlı bir şekilde ürerler. Özellikle zararlı bakterilerin bulunuyor olması kötü sonuçlarının ortadan kalkmasını sağlar. Lahanaya hem cildin orantılı bir şekilde yağını kontrol eder hem de bakterileri ortadan kaldırmış olur.

Lahana Yağının Saça Faydaları

Lahana yağı saçın genel görünümünü düzenler. Saçtaki kepeğin alınmasına ve bunun yerine vitamin depolanmasını sağlar. Aynı zamanda lahana yağı saçtaki kırıkların onarılmasını ve yine saçta ki dalgalanmaların daha düzenli ve estetik açıdan güzel gözükmesini sağlar.

 • Saçların Kaşıntısını Alır

Lahana yağı kişilerin saçlarındaki kaşıntıyı alır. Bunun yanında lahana yağı bakteri oluşumunu engeller. Aynı zamanda saçlarda ki bazı vitaminlerin eksik olmasını temin ederek saçın daha canlı gözükmesine ve enerjisinin artmasını sağlar.

 • Saçtaki Kepeğin Alınmasını Sağlar

Lahana yağı saçta ki oluşan kepeklerin ortadan kaldırılmasını sağlar. Bu sayede kaşıntıda ortadan otomatik olarak kaldırılacaktır. Aynı zamanda kepeğin oluşumunun en büyük nedenlerinden bir tanesi de vitamini eksikliğidir.

 • Saçtaki Vitamin İhtiyacını Karşılar

Lahana yağı vitamin eksikliğini de yine saç diplerine giderek kişinin daha rahat ve vitamin yönünden daha verimli bir saçının olmasını sağlar. Bu sayede kişiler hem kepekten kurtulmuş olur hem de saçları daha bakımlı bir konuma gelir.

Lahana Yağı Zararları

Lahana yağı zararları genel itibariyle kişilerin lahana yağını yanlış kullanmasından dolayı ortaya çıkar. Özellikle yaşlı kişiler bu yağın faydasından daha çabuk ve hızlı faydalanmak amaçlı oldukça çok kullanırlar. Ancak lahana yağının bu kullanımı oldukça yanlıştır. Çünkü cilde böyle bir yanlış kullanım durumunda cilt zarar görecektir.

Yine küçük çocuklar lahana yağını kullanırken bilmeden fazla kullanırlar. Küçük çocukların lahana yağını kullanımı yanlıştır. Çünkü çok küçük çocuklarda lahana yağı kullanılmamalıdır. Kullanıldığında ise tahriş, kızarıklık gibi reaksiyonlara neden olacaktır. Lahana yağının diğer bir zararı ise alerjik durumlarda kullanılmasıdır. Eğer kişi lahana yağını karşı alerjik ise kullanıldığında kişiye daha çok zarar verecektir.

Lahana yağı içerisinde asit bulunduran bir yağdır ve özellikle kesinlikle ısıtılmadan kullanılması gerekir. Bu sayede lahana yağı daha faydalı olacaktır. Isıtılıp kullanılan lahana yağı kesinlikle bir reaksiyona neden olacaktır. Çünkü içerisindeki asit hareketlenir ve lahana yağının bozulmasına sebep olur. O yüzden bu şekilde kullanılan lahana yağı kişiye zarar verecektir.

Lahana Yağı Fiyatı

Lahana yağı fiyat hakkında kesin ve belli bir sayı söylenemez. Çünkü her zaman için farklı fiyatlar söz konusu olabilir. Bu da lahana yağının kalitesini, markasını bunun yanında korunduğu ambalajına, güncel ve taze olmasına, raf ömrüne ya da lahana yağının üretim şekline göre değişebilir.

O yüzden siz de kendinize en faydalı olan lahana yağını nasıl ve hangi fiyattan almak istiyorsanız önce belirlemelisiniz. Aynı zamanda lahana yağının fiyat araştırmasını da yapıp, yine bir ortalama fiyatla da lahana yağını alabilirsiniz. Kişiler tercih ederken kalitesine de dikkat etmeleri gerekir ve bu şekilde alınmış bir lahana yağı oldukça faydalı olacaktır.

YORUMLAR

 1. blank ozan doğan dedi ki:

  aldığımız lahana yağının doğal ve orjinal olduğunu nasıl anlarız ?