Kaymak Maskesi Tarifi ve Kaymak Maskesi Yapanlar

Kaymak Maskesi Tarifi ve Kaymak Maskesi Yapanlar

Kaymak maskesi , cilt kırışıklıkları için evde yapılabilecek en güzel cilt bakımı maskelerinden bir tanesidir. Kaymak maskesi , doğal cilt bakımı maskesi olarak ciltte bulunan kırışıklıkları azaltır. Cilt kırışıklıklarını azaltan kaymak , cildinizi nemlendirerek , yumuşatır.

Kaymak Maskesi Tarifleri

Sizlere evinizde kolayca yapabilecek ve hazırlayabileceğiniz kaymak maskesi tarifleri vereceğim. Hem evinizde kolayca hazırlayabilecek hemde yazımızı okuyarak cilt maskelerinin nasıl uygulandığını görmüş olacaksınız.

Kaymak Maskesi Tarifi

Malzemeler

  • Kaymak ( 3 kaşık )
  • Elma ( 1 adet )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Bir kase içerisine kabuklarıyla beraber elmayı rendeleyin. Püre kıvamında olan elmanın üzerine 3 kaşık kaymağı ekleyin ve karıştırın. Hazırladığını kaymak maskesini cildinize , mümkünse kırışıklıkların olduğu bölgelere sürün. Cildinizde yaklaşık olarak 15 dakika kadar bekletin ve ılık su ile cildinizi temizleyin. Haftada 2 kere uygulayacağınız kaymak maskesi sayesinde cildinizdeki kırışıklıkların minimuma indiğini gözlerinizle görebileceksiniz.

Yağlı Ciltlere Kaymak Maskesi

Yağlı bir cildiniz varsa bu kaymak maskesini uygulamanız daha yararlı olacaktır. Bu maske yüzünüzdeki yağlı görüntüyü alacak ve yaşlanma belirtileri olan kırışıklıkları azaltacaktır. Yağ gibi parlayan cildinizi alıp , ışıltılı bir cilt geriye bırakacaktır.

Malzemeler

  • Kaymak ( 1 tatlı kaşığı )
  • Bal ( 1 tatlı kaşığı )
  • Beyaz un ( 1 tatlı kaşığı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Bir kase içerisine yukarıda yazan ölçülere göre malzemeleri koyup iyicene karıştırın. Hazırladığınız kaymak maskesi cilde uygulayın ve yaklaşık olarak 30 dakika cildinizde bekletin. Süre bitiminde yüzünüzü ılık su ile temizleyin. Haftada 2 defa uygulayacağınız kaymak maskesinin cildinizdeki kırışıkların giderilmesinde sağladığı katkıya inanamayacaksınız.

Siyah Noktalar için Kaymak Maskesi

Siyah noktaların giderilmesinde de önemli rol oynar. Siyah noktaların yanı sıra cilt üzerindeki gözenekleri açar ve cildinizin nefes almasını sağlar.

Malzemeler

  • Kaymak ( 2 yemek kaşığı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Elinize bir eldiven giyin ve kaymağı cildinize masaj yaparak uygulayın. Cildinizde 30 dakika bekleteceğiniz kaymak , cildinizdeki gözenekleri açacak ve siyah noktaları zaman içerisinde giderecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.