Yanak Yağları Nasıl Erir?

Yanak Yağları Nasıl Erir?

Yanak yağları sadece şişman olan kişiler de değil, zayıf olan kişiler de problem olarak karşımıza çıkmaktadır. Düzenli egzersizler, doğal tarif ve yediklerimize dikkat ettiğimizde tüm bünyede yakılan yağ oranında yanaklarda erime ve azalma görülmektedir.

Öneriler

Beslenme alışkanlıklarında lifli sebze ve meyve gibi gıdaların tüketilmesinde şekerle proteini yüksek gıdaların tek edilmesi gerekmektedir.

Vücuttaki aşırı su ve tuz kaybında yanaklarda şişme ve yağlanma olabilmektedir. Bundan dolayı günde ortalama 10 bardak su içmek gerekmektedir.

Kimyasal ilaçlar, kozmetik ürünler, çene, yanak ve gıdık bölgelerinde aşırı yağlanma olmaktadır. İlaçlardan uzak durulmalıdır.

Alkol vücutta su kaybına sebep olduğundan su emilimini hapsetmektedir. Bunlar da yanaklar da şişme meydana getirir. Alkollü içeceklerden de olduğunca uzak durulmalıdır.

Aşırı tuzlu gıda tüketimlerinde yanaklar su ve yağ birikintisi oluşacağından şişmelere sebebiyet olabilir.

Yanak Yağlarını Eriten Doğal Tarif

Malzemeler

 • Zeytinyağı 1 Çorba Kaşığı
 • Limon Suyu 3 Çorba Kaşığı

Hazırlanışı

Bir kase içerisine zeytinyağı ve limon suyunu karıştırınız. Limon suyu asidik özelliğiyle yanaklardaki yağlanmalarda yakıcı rolü üstelenecektir. Karışımı 10 dakika boyunca masaj ve dairesel hareketler ile yanaklarınıza yediriniz. Bu karışımı hafta da  3 defa uygulayabilirsiniz.

Yanak Yağlarına Bitkisel Tarif

Malzemeler

 • Avokado Yağı 1 Çorba Kaşığı
 • Kivi Suyu 2 Çorba Kaşığı
 • Maydanoz  1 adet

Hazırlanışı

Bir karıştırıcı içerisine kivi, maydanoz ve avokado yağını koyarak iyice karıştırınız. Karışımın posasını bir kap içerisinde süzünüz. Karışımı sıvı olarak yanaklarınıza uygulayabilirsiniz. Yanaklarınıza 10 dakika boyunca masaj yaparak kivideki asitleri ve maydanozun amino grup asitleri yanaklardaki aşırı yağlanma ve şişlikleri yok edecektir. Hafta da 2 defa kullanıma uygundur.

Yanak Yağlarını Eriten Maske

 • Kil 1 Çorba Kaşığı
 • Nane Yağı 1 Çay Kaşığı
 • Limon Suyu 1 Çorba Kaşığı
 • Kırmızı Pul Biber 1 Çay Kaşığı

Hazırlanışı

Bir kase içerisinde nane yağı, kil, kırmızı pul biber ve limon suyunu koyarak iyice karıştırın. Karışımı cildinize masaj yaparak 5 dakika boyunca uygulayınız. Yanaklarınıza sürdükten sonra 10 dakika daha bekleterek maskeyi çıkarınız.

YORUMLAR

 1. blank Ahmet Kaya dedi ki:

  Ben cocukluktan beri hic su icmiyorum ve suanda cocuk gobi gorunuyorum , asagi dogru egilince yanaklarim sanki yuzumden ayriliyor. Ben bu yuzdenmi cocuk gibi gorunuyorum ? Su icmeye baslasam kac gunde duzelir ?

 2. blank Şamil dedi ki:

  Arkadaşlar sakın yapmayın karışımı ben yaptım dedikleri gibi 10dk sabah kalktığımda yanaklarım kırmızı kırmızı benler çıkmış birsürü

 3. blank xD dedi ki:

  ne içiyorsunuz ayıptır sorması