Madecassol Krem Kullanım Cilde Faydaları ve Zararları

Madecassol Krem Kullanım Cilde Faydaları ve Zararları

Madecassol Krem Kullanım Cilde Faydaları ve Zararları Madecassol Krem; Madecassol; hücre yenileyici olarak görev yaparak cilt lekelerini, sivilce izlerini gideren ve cildi yenileyerek parlatan bir yara kremidir.”

Cilt beyazlatma, yanık izlerini giderme, faça ve diğer yara izlerini geçirme etkileri olduğu öne sürülen etkili bir pomad olan Madecassol ile ilgili tüm detayları sizler için derledik;

Madecassol Kremi Kullanımı ve Faydaları

Madecassol krem olarak satılan ve sivilce, akne izi, yara izi, sivilce lekeleri, yanık izi gibi bir çok cilt probleminde satın alınan bu krem kullanıcılar tarafından bazen doğru yerlerde bazen ise bilinçsizce tüketiliyor. Kimisi farklı kremler ile karıştırarak cilt bakımı yaparken kimi de doğrudan yara ya da sivilce izleri için kullanmaktadır.

Madecassol kremin tam olarak doğru kullanılması ve bu kremin ne işe yaradığı ile ilgili sizlerle detaylı olarak paylaşım yapmak en doğrusu olduğunu düşünüyoruz.

Madecassol Krem Nedir? Merhem Ne İşe Yarar?

Madecassol krem , Centella asiatica bitkisinin ham maddesinden yapılan ve ciltte deri yapıcı, yara iyileştirici, tahriş giderici bir etkiye sahip kremdir. Bu özelliklerine istinaden deri yapıcı (yenileyici) özelliği ile sivilce izi, cilt lekesi gibi cilt problemlerine iyi gelirken yara iyileştirici ve tahriş giderici etkisi ile lazer ve epilasyon sonrası cilt tahrişlerini iyileştiriyor.

Bu bitkinin ham maddesinden yada krem içerine katılan diğer etken maddeler sayesinde çok hoş bir kokusu vardır. Neredeyse kokusu yüzünden tekrar sürme isteği yaratan bir kremdir. Madecassol kremi açık yara üstüne sürülmemelidir. Açık yaraya sürüldüğünde yaranın sulanmasını ve daha kötü bir hale gelmesine neden olabilir.

Madecassol Kremin Cilde Faydaları Nelerdir?

Madecassol krem ile kuru cilt veya sivilce izi problemi yaşayanlar hatta cilt lekesi bulunanlar evde harika bir bakım yapabilir. Madecassol ile cilt bakımı yapabilmek için aşağıdaki malzemeleri temin edip hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler:

 • 1 çay kaşığı Madecassol krem
 • 1 çay kaşığı Bepanten
 • 1 adet E vitamini Ampulü

Yapılışı: Yukarıdaki malzemeleri bir araya getirin ve karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı göz ve dudak kenarları haricinde tüm yüzünüze veya sadece sorunlu bölgelere de sürebilirsiniz. Cildinize sürdüğünüz karışımı cildinizde 1 saat beklettikten sonra önce bir pamukla ardından da su ile temizleyebilirsiniz.

Faydaları: Kuru olan cildinizi nemlendirecek, cilt lekesi, sivilce izi ve bir çok cilt probleminizi gidererek, cildinizi besleyecektir. Madecassol kreminin kullanımı çok fazla abartılmaması gerekmektedir. Aksi halde cildinizde sivilce çıkabilir. Bu nedenle bu krem ile cilt bakımını ayda bir kere yapmanız yeterli olacaktır.

Madecassol Kremi Nereden Alınır?

Madecassol krem eczanelerden temin edilebilir. Ancak bu krem insanlar tarafından bir çok sorun için kullanıldığından eczanelerde kalmayabiliyor ve çabuk tükeniyor. Madecassol kremini satın almak için biraz çaba sarf edebilirsiniz.

Madecassol Kremin Diğer Kullanım Alanları ve Etki Mekanizması

Madecassol kreminin faydaları oldukça fazladır. Özellikle deri yenileyici özelliği ile bir çok cilt problemini gidermektedir. Kremin başlıca faydalarına bakaca olursak;

 • Uçuk yaralarını iyileştirir.
 • Yanık izlerini tedavi eder.
 • Cilt lekesi, sivilce lekesi iyileştirme özelliği var.
 • Dudak çatlakları tedavi eder.
 • Kuru olan cildi nemlendirir.

Ayrıca Madecassol kreminin tırnakları sertleştirdiği de söylenmektedir. Ancak kremin asıl amacı bu olmadığından sadece bilginiz olması gerektiğini belirtmek isterim. Bunun dışında cilt çatlaklarına kesin çözüm olarak kullananlar ve söyleyenlerde var. Ancak çatlakları yaklaşık 1 yıllık kullanım sonrasında etki ettiğini belirtiyorlar.

Madecassol Pomad Kullananlar Şu Yorumları yaptılar;

 1. Yaklaşık olarak 5 senedir kurtulamadığım cilt lekelerinden sayesinde kurtuldum.
 2. Madecassol kremini bebeğimin pişiği için kullandım ve harika sonuçlar aldım.
 3. Cildimde oluşan güneş lekeleri için kullandım ve çok faydasını gördüm. Çok hızlı bir şekilde etkisini gösterdi. Bu kadarını da beklemiyordum.

Madecassol Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Öncelikle prospektüsünü okuyun ve ilaç içerisindeki herhangi bir maddeye karşı aleriniz varsa kullanmayın. Önce vücudunuzun ufak bir kısmında deneme yapıp öyle kullanın.
 • Maddecassol kremini gözlerinize sakın değdirmeyin. Olur da gözlerinize gelirse hemen bol su ile yıkayın.
 • İlacı kullanmadan önce doktorunuza ve eczacınıza mutlaka sorun.
 • Bu kremin hamilelik döneminde kullanımı ile ilgili sıkıntı yaşayan bir bulgu yoktur. Yani hamilelerde rahatlıkla kullanabilir.
 • Madecassol fazla kullanıldığında cildi tahriş edebilir. Günde 1 veya 2 defa kullanımı normaldir.

Madecassol Kremi Nasıl Kullanılır?

 

Kremin uygun dozajı günde 1 veya 2 defadır. Daha fazla kullanıldığında cildi tahriş edebilir. Uygulama metodu ise kapağını ters çevirerek tüpü delin. Sonrasında ince bir tabaka halinde cildinize sürün.

Madecassol Kremin Yan Etkileri

Madecassol kremin yan etkileri alerji, içi su dolu kabarmalar, cilt tahriş gibi yan etkiler yapabilir. Özellikle hassas cilde sahip olan kişilerin dikkatli kullanmalarını tavsiye ederiz. Eğer bu yan etkilerden birisi olduysa mutlaka doktorunuza danışmalı ve bilgi almalısınız.

Madecassol Kremi Expigment Krem ile Karıştırmak

Cilt lekelerini geçirmede maksimum fayda sağlamak amacıyla, bir başka sivilce izi kremi olan expigment krem ile ünlü Madecassolu karıştıran kullanıcılar yorumlarında, Madecassol merhemin yalnız başına gösterdiği etkiden büyük ölçüde bir artış olmadığını bildirmişlerdir. Ancak expigment de yalnız başına oldukça etkilidir. Daha detaylı bilgi için Expigment leke kremi yazımıza bakınız

Karışım yapılarak oluşturulacak cilt lekesi kürlerinde Madecassol ile kombine edilmesi tavsiye olunan krem fito kremdir.

Madecassol krem ile ilgili soru ve sorunlarınızı yorumlar aracılığıyla bizlere sorabilirsiniz.

 Madecassol krem; Her Evde Bulunması Gereken Yara Kremi!

Madecassol krem; mucizevi merhem adıyla da anılan, cilt lekelerinin giderilmesi başta olmak üzere, sivilce izlerinden yanık izlerine, ameliyat izlerinden, doğum çatlaklarına kadar pek çok alanda hücre yenileyici etkisiyle cildin kendini onarmasına yardımcı, doktorlar tarafından da tavsiye edilen tıbbi bir merhemdir. Yara kremi olarak bilinir.

Madecassol merhem, doktorlar tarafından reçete edilerek satın alınabileceği gibi, ücreti ödenerek her eczaneden kolayca da temin edilebilen bitkisel içerikli bir pomaddır.

Cilt lekeleri haricinde, yara ve yanık izlerinin tedavisinde de kullanılan madecassol merhem, çatlaklar gibi kadınların başına ciddi bela olan ve kozmetik sıkıntı yaratan cilt sorunlarında da etkilidir.

Madecassol; piyasadaki en çok satan ve en yaygın olarak kullanılan yara kremidir. Ciltteki kolajen üretimini de arttırarak yaraları geçirmesinin yanı sıra, aynı yaraların sebep olduğu yüzdeki izlerin, cilt lekelerinin, aknelerden kalma izlerin, vücuttaki çatlakların, ameliyat-dikiş izlerinin tedavisi ve ortadan kaldırılmasında mucizevi şekilde işe yarayan ve kullanıcıları tarafından çok sevilen bir merhemdir.

Ciltteki kolajen üretimini arttırmasının yanı sıra kan dolaşımını düzenleyerek de etki eden madecassol yara merhemi kullanım alanı çok çeşitli bir üründür.

Siz de madecassol pomad kullanmayı düşünüyorsanız, yazımızın devamında bu şahane leke merhemi ile ilgili aklınıza takılabilecek, nedir, ne işe yarar, yan etkisi var mı v.b. pek çok sorunun cevabını sizler için derledik.

Madecassol Merhemin İçeriği Nedir?

Ana etken maddesi centella asiatica – gotu kola – olan kremin içeriğindeki maddeler kıkırdak dokunun onarılmasında yardımcı olmasının yanı sıra kan damarlarının genişlemesine katkıda bulunarak, ciltteki hücre yenilenmesini hızlandırıcı etkiye sahip olması sayesiyle fonksiyon gösterir.

Lavanta ve ıtır esansı içermesi sayesinde son derece de güzel kokan bir merhemdir.

Madecassol Nasıl Etki Eder?

Madecassol pomad, hücre yenileyici özelliği sayesinde, birbirinden çeşitli pek çok kullanım alanına sahip, doktorlar tarafından farklı cilt problemlerinde kullanılması tavsiye edilmesinin yanı sıra, her daim kullanmaya hazır şekilde, evin bir köşesinde bulundurulması gereken mucizevi bir kremdir.

Madecassol Başlıca Kullanım Alanları

 • Sivilce ve Sivilce İzlerinin Tedavisinde

Madecassol merhem bir sivilce kremi değildir ancak sivilcelerin oluşumunun önüne geçen ya da tedavi eden diğer pomadlarla birlikte kombine olarak kullanılarak hem akne oluşumunu ortadan kaldırmaya yardımcı hem de koparılmış patlatışmış sivilcelerden kalma izlerin geçirilmesinde üstün etkili bir kremdir.

 • Çatlakların Tedavisinde

Hamilelik sırasında ya da hızlı kilo alıp vermeden kaynaklı vücutta oluşan çatlaklara, çatlakların rengi beyazlaşmadan önce, henüz pembe haldelerken müdahale edilmesi durumunda Madecassol krem yüzde yetmişlerden fazla olumlu etki göstermektedir ancak çatlaklar göründüğünün aksine oldukça derin cilt yırtıkları oldukları için, oluşumlarının üstüne uzun süre geçmiş ise, ne bu kremden ne de bir başka çatlak kreminden yeterince yüz güldürücü bir sonuç almayı beklemek gerçek dışı olacaktır.

 • Cilt Lekelerini Geçirir

Güneş ışınlarından, beslenmekten ya da ciltteki diğer sorunlarda kaynaklı özellikle yüz ve boyun bölgesinde sıklıkla karşımıza çıkan kahverengi lekeler başta olmak üzere pek çok cilt lekesini tamamen ortadan kaldırarak, renk dengesi oturmuş, berrak ve beyaz bir cilde sahip olmaya yardımcı olur

 • Göz Çevresi Kırışıklıkları

Ciltteki kolajen üretimini gözle görülür bir hıza çıkararak hücre yenilenmesine katkıda bulunduğundan, yaşlanmanın erken belirtilerinden olan göz çevresi kırışıklıkları yani kaz ayağı dediğimiz oluşumların önüne geçer. Göz çevresine uygularken göz içine temas ettirmemeye özen göstermek gerekir.

 • Yatak Yarası

Uzun zamandır hasta olup sürekli olarak aynı pozisyonda yatmaktan kaynaklı oluşan yatak yaralarının hızla iyileşmesinde ve yaralardan kaynaklı acı hissinin ortadan kaldırılmasında etkilidir.

 • Radyasyon Tedavisi Sonrası

Kanser v.b. tümörlerin küçültülmesi için uygulanan radyasyon tedavisi, ne yazık ki yan etki olarak cildin üzerinde yanık türevi oluşumlara neden olmaktadır. Hem ağrılı hem de kozmetik olarak demoralize edici olan bu radyasyon lekeleri ve yanıklarına da madecassol ile müdahale edilmektedir.

 • Güneş Lekeleri ve Yanıkları Tedavisi

Güneş ışınlarının oluşturduğu 1. ve 2. derece yanıklara ek olarak, çil ve diğer kahverengi lekelerin tedavisinde de kullanılır

 • Dövme İzlerinin Giderilmesi

İstenmeyen ve lazerle sildirilen dövmelerin zaman zaman gölgeleri ciltte kalabilmektedir. Erken dönemde Madecassol uygulaması sayesinde dövmelerden kalan izlerinizi de tamamen giderebilme şansınız var

 • Dikiş İzlerinin Geçirilmesinde

Ameliyattan sonra dikişlerden kalma izlerin tedavisinde etkilidir. Erken dönemde kullanılması durumunda, bilhassa meme protezi takılan göğüs büyütme ameliyatı sonrası estetik görüntüyü ciddi şekilde bozan dikiş izlerini çok önemli ölçüde ortadan kaldırır.

 • Dudak Çatlaması Tedavisinde

Hava değişimlerinden kaynaklanan ve sürekli olarak tekrarlayan çatlayan, yara olan ve acıyan dudaklara uygulanarak yaraların hızlıca iyileşmesi ve dudakların pürüzsüzleştirilmesi mümkündür. Ayrıca ağız çevresinde çıkan uçuklara da iyi gelir.

 • Nemlendirici Krem

Sivilce ve yara izi kremi olmasının yanı sıra şahane bir nemlendirici krem olarak da etki gösteren bu mucizevi merhem ayrıca bir anti-aging kremidir desek abartmış olmayız.

Madecassol Diğer Kullanım Alanları:

 • Sünnet Sonrası
 • Egzama Sorununda
 • Kedi Tırmalaması Sonrası
 • Kağıt Kesiğinin Tedavisinde
 • Cilt Morarması
 • Topuk Çatlakları
 • Pıhtı Sorunun Önüne Geçmek için

Madecassol Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

 • Kremi kullanacağınız bölge ya da bölgeleri belirledikten sonra, cildinizi temizleyip kuruladıktan sonra günde 2 defa, merhemi uygulama bölgesine ince bir tabaka halinde sürmelisiniz.
 • Madecassol krem, yıkama ya da durulama gerektirmez. Cildinizdeki etkisini göstermesi için üstünde kalmalıdır.

Ayrıca, etkisini arttırmak ve farklı hedeflere yönelik kullanımı bağlamında, aşağıda belirtilen karışımları da kullanabilirsiniz;

 • Bepanthene Hametan Madecassol Karışımı
 • Madecassol Expigment Acnelyse Karışımı
 • İsotrexin jel Madecassol Zalain Karışımı
 • E Vitamini Ampülü ve Madecassol Karışımı
 • Madecassol Fito Krem Sudokrem Karışımı

Ayrıca, conttactubex, scarex jel v.b. Madecassol muadili ilaçlarla da karıştırılarak kullanımından doğacak etki arttırılabilir.

Madecassol Merhem Kullanıcılarının Yorumları

 • Kızım sürekli düşüp duruyor. Ya dizleri yara olur ya da sağı solu kesilir. Madecassol devamlı çantamda. Yara olan bölgeye sürer sürmez hem acısını alıyor hem de Allah korusun kız çocuğunun yüzünde filan iz kalmasını engelliyor

Derya Erzincanlı

 • On dakika güneşe çıksam yüzümde hemen kahverengi lekeler çıkıyor. Ben de araştırdım bu kremi buldum. Madecassolu düzenli kullanmaya başladığımdan beri lekeden eser kalmadı. Çok memnunum herkese de tavsiye ederim.

Berat Çalış

 • Çocuğukluğumdan kalma çok eski bir ameliyat izim vardı dudağımın alt tarafında, Madecassol pomad sayesinde şükürler olsun tamamen geçti. Hiç ümitli değildim ama gerçekten işe yarıyor

Zeynep Bahar

 • Sivilcelerden kurtulduk derken tam, sivilce izleri çıktı başımıza. Madecassol ile bir kaç ürün daha karıştırıyorum. Henüz kullanmaya başladım. Çok umutlu değilim ama bakalım hayırlısı

Bade Tunca

 • Doğum çatlaklarıma kullandım ancak oğlum 5 yaşındayken keşfettiğim için sanırım biraz geç oldu, yeterince işe yaramadı sanki ama hiç etkisi yok dersem yalan olur.

Gülay Öztekin

 • Yüzümde sivilce benzeri oluşumlar vardı. Daha çok kızarıklık gibi ama kabarık değil. Madecassol kullanmaya başlalı 2-3 hafta anca oldu ki çoktan %80’den fazlası geçti.

F. Akdağ

 • Sakın su çiçeği yaralarına sürmeye kalkmayın, hem çok can yakıyor hem de çiçekleri dökerek daha derin ve korkunç, iyileşmesi imkansız izler yaratıyor.

Deniz Güzel

Madecassol pomadı, tek başına ya da Silverdin, Bephamten Evingen merhem, Acnelyse, Fito Krem, Hametan v.b. diğer ürünlerle karşılaştırarak cilt problemlerini gidermek için kullanmış kişilerin, 8 haftalık merhem kullanımı sonucunda elde ettikleri sonuçların öncesi ve sonrası fotoğraflarını da sizlerle paylaşmak istiyoruz;

Öncesi Sonrası Fotoğrafları

 

Madecassol Pomad’ın Yan Etkileri

Ekstradan alerjik bünyeye sahip kişiler tarafından kullanılmadığı sürece, bitkisel içerikli olan Madecassol kremin neredeyse hiç bir ciddi yan etkisi bulunmamaktadır ancak nadiren de görülüyor olsa aşağıdaki istenmeyen yan etkilerden birini görürseniz, derhal merhem kullanımını sonlandırıp doktorunuza danışınız

 • Ciltte aşırı yanma, kızarma ve morarma
 • Göz çevresi bölgesinde uyuşma
 • Yutmakta güçlük
 • Vücutta yaygın döküntü

Madecassol Krem ile İlgili Sık Sorular Diğer Sorular

Yüze Sürülür mü?

Madecassol’u güvenle yüzünüze uygulayabilirsiniz. Güneş lekelerinden, çillerin giderilmesine, sivilce izlerinden, yüzünüzde kalmış olabilecek yara izlerine kadar pek çok faydasını görebileceğiniz gibi, cildinizi nemlendirecek ve hücre yenilenmesi ve kolajen üretimi sayesinde genç kalmanıza yardımcı olacaktır.

Cildi Beyazlatır mı?

Cilt pigmentasyonununda doğrudan etkisi olmamakla birlikte – yani esmer bir cildin rengini açarak beyazlatmayacak olsa da – ciltteki lekeleri geçirerek yüzün renginin dengelenmesini sağlayacağı ve daha berrak bir cilde sahip olacağınız için önemli oranda cilt beyazlaması sonucu da elde edilebilmektedir.

Genital Bölgeye Sürülür mü?

Madecassol pomadı genital organınızın içine doğrudan uygulamamalısınız ancak bikini bölgesinde var olan kararmalar ve lekelenmeler, bilhassa genital bölge tıraşından kalma izlerin renginin açılmasını sağlayacağı için, vajina içine temas ettirmeden bikini bölgesinde kullanabilirsiniz.

Ağda Sonrası Kullanımı

Ağda sonrası yüzde ve vücutta oluşan kızarıklık, ufak kan damarı çatlamaları gibi görüntülerin önüne geçerek kozmetik şıklık sağlamasının yanı sıra, ağdadan kaynaklı tahriş olmuş cildin onarılmasında da büyük rol oynar.

Lazer Epilasyon Sonrası

Lazer epilasyon sonrası yanma hissini ferahlatmak ya da yanlış uygulanmış epilasyon sonrası oluşan yanıkların ve lekelerin tedavisinde etkilidir ve güvenle kullanılabilir.

Jilet İzlerini Geçirir mi?

Jilet izleri eskiden kalma ise, yalnız başına Madecassol krem kullanımı izlerinizi tamamen ortadan kaldırmak için yeterli gelmeyebilir ancak düzenli kullanım sayesinde ortalama 8-12 haftalık süreç sonunda, jilet izlerinizin %70 oranında ortadan kalktığını, daha silikleştiğini görebilirsiniz.

Güneş Yanığı Tedavisinde Kullanılır mı?

Güneşin zararlı UV ışınlarının altında korunmasız ve haddinden fazla kalınması sebebiyle ciltte oluşan 1. ve 2. derece yanıkları rahatlatır, yanıklardan kaynaklı iz kalmasını engeller.

Açık Yaraya Sürülür mü?

Madecassol kremi açık yaralarınıza sürebilirsiniz. Yaranın hızla kapanmasını ve yaradan kaynaklanan bir iz kalmasının önüne geçecektir.

Yüz Bölgesinde Tüylenme Yapar Mı?

Cildi besler ve nemlendirir ancak Madecassol’un nemlendirici özelliği sayesinde doğrudan yüzde tüylenme yaptığına dair bir çalışma, bulgu ya da veri mevcut değildir. Güvenle kullanabilirsiniz.

Fiyatı Nedir ve SGK Tarafından Karşılanıyor mu?

Madecassol 10 mg/1 gr 40 gr pomad, 2018 yılı Nisan ayı itibariyle satış fiyatı 20 lira 65 kuruştur. Doktor tarafından reçete edilen bir ilaç olsa da SGK kapsamında kozmetik kullanım amaçlı bir krem olarak adledildiğinden, maliyeti SGK tarafından karşılanmamaktadır.

Hamilelikte ve Emzirme Sırasında Kullanımı

Madecassol krem, anne adayının cildinden nüfuz ederek kana karışan ve bebeğin- fetüsün- göbek bağı sayesinde bebeğe de taşınan, aynı zamanda emzirme sırasında anne sütüyle de bebeğe taşınan bir merhem olduğu için, her ne kadar doğal ve bitkisel içerikli bir krem olsa da gebelik sırasında kullanımına dair yeterli çalışma yoktur.

Gebelikte ve emzirme döneminde Madecassol kullanmadan önce doktorunuza danışarak, karar zarar ilişkisi bağlamında karar almalısınız.

Cildi Soyar Mı?

Peeling etkisi yoktur. Çoğu kez, etki süresi içinde

Çukurlaşmış Sivilce İzlerinde İşe Yarar mı?

Cildi onararak izlerin geçmesine yardımcı bir krem, yeni hücre oluşumu ve deri oluşumu sağlamadığı için çukurlaşmış sivilce izlerinde yeterince etkili değildir

Madecassol Krem Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Kullanım amacınıza göre değişecek olmakla birlikte, çoğu kez gözle görülür bir etki görmek için ortalama olarak 8 ila 12 hafta arasında düzenli olarak kullanılması gerekir.

YORUMLAR

 1. blank Mürvet Işık dedi ki:

  Sırtım yanmıştı bu kremı kullandım kesınlıkle kabarmadı su toplamadı herkese tavsıye ederım .

 2. blank şeytancık dedi ki:

  bu krem mucize gibi … güneş alerjim yüzünden normal gün ışığında bile yanık gibi lekeler oluşuyordu bu kremi de yan ürün olarak kullanmaya başladığımdan beri artık sıkıntı yaşamıyorum… bir de bu kremi yüzünüze gece yatmadan sürüp sabah kalkınca temizle jeliniz vs. ile yıkayın kırışıklıklarınızın açıldığını fark edeceksiniz ?

  1. blank Neşe dedi ki:

   Açılıyor derken, kırışıklıklar azalıyor mu yani?

  2. blank Özlem dedi ki:

   Tek olarak madecassalmu kullaniyordunuz acaba

   1. blank Özlem dedi ki:

    Tek olarak madecassalmu kullaniyordunuz acaba

 3. blank hakan dedi ki:

  merhabalar ben gibi lekelere iyi gelir mi yoksa herhangi bir doktara ugramak lazımmı

 4. blank Aygün dedi ki:

  Yüzümde trafik kazası sonucu dikiş izleri var alın bölgesinde. Dikiş birleşim yerleri kızarık bir şekilde kaldı hemen hemen 30 gün oldu operesyon olalı. Sizce bu izleri nasıl kaybede bilirim lütfen yardımcı olurmusunuz

  1. blank Sevgi sevgi dedi ki:

   Merhaba. Bu sorununuz için yara izlerinde ve ameliyat izlerinde dünyada en önde gelen krem contrabox kremdir. Bunu bizzat denedim ve çevremdeki birçok kişide denedi. Kesinlikle tavsiye ederim. Doktorunuza bu kremi sorabilirsiniz. Yanlız kesinlikle düzenli kullanım sonuç verir. Geçmiş olsun

  2. blank Deniz dedi ki:

   Ona countretubex iyi gelir

 5. blank ayşe dedi ki:

  babamın altında tahriş pişik türü yaralar oluştu acaba kullanıp ta iyi geleminiz var mı yazarsanız sevinirim meil adresim agz56@mynet.com

  1. blank MOCHA dedi ki:

   baticon solisyon veya poviod solisyon,kahverengi bir sıvı anneannemde vardı aynı tür pişikler derin yaralar oluyordu ve bunlar iyi gelmişti.

 6. blank Duygu dedi ki:

  Krem yerine merhem olsa bir sorun olur mu acaba farki nedir ki

 7. blank emre dedi ki:

  Yaw bu gunun hangi saatleri yuze suruluyooo lafa daldik eczaneci unuttu soylemeyi herhalde

 8. blank sevgi dedi ki:

  arkadaşlar güneşe çıkıldığı takdirde leke yapar mı bu karışım?

  1. blank Canan dedi ki:

   Ya kardeşim hiçbir şeye inanmayin hepsi yalan Allah sizi böyle yaratmış halinize şükür edin?

   1. blank Imran caglayan dedi ki:

    Allah herseyin tedavisine uygun da birsey yaratmis. Insanlar bunlari neden kullanmasinlar bu nasil bir mantik insanlar nedeen kendilerine bakim yapmasinlar Allahin yarattigi yuzlerine neden deger vermesinler ?? Eslerine neden guzel gorunmesinler ??

    1. blank Gül dedi ki:

     Böyle böyle ınsanları her şeyden soğutup yaşam enerjilerini emen insan türü kesin kendinin yapmadığı kalmamıştır yoksa burada işi ne ?

  2. blank Çiğdem dedi ki:

   Güneşte kullanmayınız , leke yapabilir. Benimde yüzüm de leke var gece yatmadan önce sürüyorum zaten sabaha kadar krem onu emiyor.

 9. blank basak dedi ki:

  Ucuk yaralarini iyilestirir diyorsunuz bir yandan da dudak kenarları haricinde kullanin diyorsunuz???

  1. blank Samet Ulusoy dedi ki:

   Uçuk harici dudakta kullanılmasını tavsiye edilmiyor.

 10. blank Nur dedi ki:

  Öncelikle merhaba . benim alnımda isilik gibi pütürtüler var 1 yıldır ne yapsam gecmiyor. Sizce bu kremin faydası olur mu ya da bana bir krem önerebilir misiniz ? Kaç kez doktora gitsem de doktorun verdiği normal sivilce kremlerin hiç bir faydasını görmedim.

  1. blank Aybüke dedi ki:

   Aynı sorun bende de var ve geçmiyor…

  2. blank Gözde dedi ki:

   Bephantol el ve cilt olanı kesinlikle %100 alın bolgesine ve ciltteki kuruluga pütürtülüge son veriyor hatta ben makyaj altı baz olarak bile kullanıyorum daha puruzsuz gosteriyor cildi..

  3. blank hatice dedi ki:

   benimde alnımda vardı çölyakhastalıgındanmış seninde herhangi bir alerjik rahasızlıın olabilir

 11. blank figen dedi ki:

  yüzümde etkiliydi i fakat ayağımda geçen seneden kalma asfalt yanığı yara izim için kullANdığımda su kabarcıkları oluşturdu an itibariyle ayağımda sulu yara oluştu ve deli gibi kaşınmakta.

 12. blank Ercan dedi ki:

  Yanağıma ağaç çarptı ve ufak bir iz kaldı farklı ilaçlar kullandım kızarık bir şekilde kalan izi güneş iyice çoğalttı kızarık şekilde kalan izi tamamen geçirecek cilt renginin normale döndürecek bir ilaç Laz’ım

 13. blank gül dedi ki:

  Bende rose hastaligi vardi.6 ay roakutan kullandim .yuzüm duzeldi fakat cillerim oluşmustu günes lekelerim vardı yüzümde.doktorum solante pigmenta diye renkli bir guneş koruyucu kullanmami soyledi bide bu melhemi verdi sadece geceleri surmen yeterli dedi .gercekten bu kadarını beklemiyordum 1 haftada cillerimin vede gunes lekelerimin rengi açildi .cildim daha saglikli vede parlak duruyo .bu zamana kadar kullanmadıgim urün kalmamişti . Halbuki bu melhem benim evimde vardi artik ne için almistik bilmiyorum ama hiç yüzume sürmemiştim .gercekten güneş lekelerine vede cillere cok iyi geliyo

  1. blank Zeyno dedi ki:

   Ben de roaccutane kullanıyorum son ayimdayim ve yüzümde güneş lekeleri oluştu. Acaba tedavi bittikten ne kadar sonra kullanmaya başladınız.

  2. blank Cansu dedi ki:

   Gül hanim merhaba günes lekeleriniz gercekten acildimi böyle kahverengi benek benek lekeler değil mi

 14. blank Nemo dedi ki:

  Benim burun çevresinde ve üst yanaklar kelebek gibi kıpkırmızı oluyor gecermi 4 yıldır cekiyorum

  1. blank Mediş dedi ki:

   SLE hastalığınız olabilir kelebek şeklinde yüz kızarıklığı onun belirtisidir başka şikayetiniz varsa mutlaka doktora gidin

 15. blank Hatice dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar. Öncelikle hangi kremi kullanırsanız kullanın yan etkilerini okuyun ve içerisinde alerji olabileceğiniz bileşenler olan kremlerden uzak durun. Şimdi ben doktorumun tavsiyesi üzerine kullanmıştım. Geceleri cilt soyucu kremi kullanıyordum sabah kalktığımda Madecassol kullandım. Kesinlikle yüzümde bu kremler varken güneşe çıkmadım evde olduğum zamanlarda kullandım. Eğer doğru kullanırsanız mucize bir krem. Ben çok memnun kaldım ve 4 yıl aradan sonra yeniden aldım. Kullandığım dönemde yüzümde tek bir iz dahi kalmamıştı. Yan etkilerine bakın , açık yaraya kullanmayın ve muhakkak doktorunuza sorun. Çok geçmiş olsun herkese hoşçakalın…

  1. blank Büşra dedi ki:

   Sivilce izleri için mi kullandın

   1. blank Şükrü dedi ki:

    Sivilce izlerini geçiriyor ben denedim

 16. blank Emel dedi ki:

  Tek başına yüzü sürülür mü ya sakıncası var mı ?

 17. blank Esma dedi ki:

  Annemin göğüslerinin altında sıcaktan derin pişik yara şeklinde kırmızı acılı durum oluştu pişik kremi kullandık şimdi pepanthen plus krem ve madecassol merhem kullanmaya başladık doğru işlemmi yapıyorum önereceğiniz başka bir ilaç krem varmı

 18. blank İrem dedi ki:

  Kulak deldirdim iltihap kaptı kullansam işe yarar mı acaba?

 19. blank Zehramcan dedi ki:

  Sivilcelerimden kurtulamıyorum tavsiyemiz varmi

 20. blank Zehramcan dedi ki:

  Sivilce izlerim kaldı kahverengi ne kullanmam gerek iyi aceba ?

 21. blank Ceren dedi ki:

  Hassas bir cildim vardi fakat cok hassasmis ki kremi surdukten 1saat sonra tum yan etkilerini tasidim kesinlikle doktor tavsiyesi ile kullanin

 22. blank Tuba dedi ki:

  Benim cildimde sürekli sivilxe cikiyor ve kahverengi lekeler kaliyir ayrica birde siğil cikiyir yuzumde siğil damlasi kullaninca cildimde yara ve leke oluyor neyapmam lazim lutfen yardimci olurmusuniz

 23. blank Fatma dedi ki:

  Hemoroid icin kullanıyor mu hamileyim

  1. blank gizem dedi ki:

   madecassolun hemoroidle ilgisi yok diye biliyorum

 24. blank slaaaa dedi ki:

  yüzüme sürdüğüm bölgelerde kızarıklık oldu normalmi sizce

  1. blank Melike dedi ki:

   İlk sürdüğünde evet oluyor bolca sürme günde en fazla 2 kere sür

 25. blank zeynep dedi ki:

  sonradan çıkan kahverengi ben lekesine iyi gelir mı acaba

 26. blank elif dedi ki:

  sivilce izi yani deliklerine iyi gelirmi acaba ?

 27. blank Ecrin dedi ki:

  Benim yara lekelerim var gecirirmi lutfen cvp yazin

 28. blank Ecrin dedi ki:

  Yara lekelerim var gecirirmi lütfen yardımcı olun

  1. blank Yaprak dedi ki:

   hangi ilacın kime ne kadar etki edeceği kesin olarak bilinemese de madecassol krem yara izlerini geçirmekte oldukça yüksek etkili bir merhemdir. Yara izlerine kesin çözümdür diyemeyiz ancak piyasanın en iyilerindendir. Doktorunuza danışarak kullanabilirsiniz.

 29. blank Nesrin dedi ki:

  Burun ameliyati oldum ve alçı altı kararma lar oldu güneş lekesi gibi ama yara izi herhal de bi türlü geçmedi bu Kreme başladım yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum ama ni etki yok daha…bu krem iyi gelir mi ?etkisini ne zaman gösterir acaba? Ya da kullanmam gereken başka bir krem öneriniz var mı ?

  1. blank Yaprak dedi ki:

   herhangi bir kremde; madecassol da dahil 1 hafta gibi kısa bir süre içinde etki beklemek çok gerçekçi bir beklenti olmayacaktır. Cilt hücrelerinizin yenilenmesi için biraz zaman tanıyın. Her türlü yara izi, leke v.b. cilt sorunu tedavisinde en etkili kremlerden bir tanesi madecassol merhemdir. Lütfen düzenli kullanımınıza en azından 10 hafta civarı devam ediniz.

 30. blank Derya dedi ki:

  Madecassol, fito ve expigment karışımı Gozenekleri ve akne çukurlarına etki eder mi?

  1. blank Yaprak dedi ki:

   Akne çukurlarınızın ne kadar derin olduğuna göre değişmek kaydıyla fayda edebilir.

 31. blank Hatice dedi ki:

  Madecassul krem bilgilerini kontrol ediniz sonra işlem yapınız.