Siyah Nokta

Siyah Nokta

Siyah noktalar, gençlikte başlayıp orta yaş sonlarına kadar devam eden ve zamanla büyüyerek ve beslenerek sivilceyi oluşturan cilt problemleridir.

Siyah Noktalar Neden Oluşur

Siyah noktalar genellikle gözeneklerde biriken makyaj artıkları, toz ve günlük pisliklerin büyümesi ile oluşur ve yağlı yiyecekler, daha fazla pis gözenek ve ter bu siyah noktaların büyümesine sebep olur. Bu siyah noktalar zamanla büyüyerek sivilceleri oluşturduğunda genellikle sıkılır ve ciddi anlamda kalıcı izler bırakabilirler. Bu yüzden siyah noktalar zamanında temizlenmeli ve büyümesine izin verilmemelidir. Siyah noktalar, içeriğinde nemlendiriciler ve temizleyiciler bulunduran maskeler, bantlar ve kremler yardımı ile geçebilir ve bunların uygulanışı oldukça kolaydır.

blank

Siyah Noktalar Nasıl Geçer

Maskeler, öncelikle ıslak hali ile hafif nemli ve gözenekleri açılmış cilde yapıştırılır. Gözeneklerinizin açık olmasını istiyorsanız, yüzünüze buhar tutabilir, sıcak su ile yıkayabilir ya da spor yardımı ile terleyebilirsiniz. Daha sonra maskenin cildinizde etki göstermesini beklemeniz gerekecek. Bunu da cildiniz hafif kaşınıp yanmaya başladığı zaman anlayacaksınız. Bantlar da aynı şekilde uygulanır fakat bantlarda amaç bölgesel siyah noktalara çözüm üretmektir ve belirli bölgeler için örneğin T bölgesi, çene bölgesi ve burun çevresi için üretilirler. Bu sayede derinlemesine siyah nokta temizliği yapmış olursunuz ve cildiniz daha iyi temizlenebilir.

Kremleri ise yine gözenekleri açılmış cildinize nemli haldeyken hafif ovalama yöntemleri ile uygularsınız ve bunun sonunda cildinizin bu kremi emmesini ve nemlenmesini beklersiniz. Kremler de etkisini gösterdiği zaman yanma ve kaşınma hissi uyandırabilir. Fazla bekletmek yüzünüzün kızarmasına sebep olabilir. Bu yüzden yanmayı hissettiğiniz zaman kremi yıkamanızda fayda var.  Bunlar gibi yöntemler ile siyah noktaları temizlemek mümkündür fakat siz elbette ki evde değişik yöntemler ile de değişik kremler hazırlayabilirsiniz.

Siyah Nokta Bandı Fiyatları

***Ciltte hiç istenmeyen lekelerden biri siyah noktalardır. Bu siyah noktalar özellik ile yüzde olduğu zaman ortaya kötü bir sonuç çıkıyor. Bu siyah noktalardan kurtulmanın oldukça kolay bir yolu vardır. Bu istenmeyen siyah noktalardan kurtulmak istiyorsanız o zaman yapacağınız en mantıklı çözüm yolu siyah nokta bandı kullanmak.

Siyah nokta bandı üretimi yapan çeşitli firmalar olmak ile beraber, bu markaların ürünlerinin fiyatları da değişmektedir. Bazılarının fiyatları hakkında bilgi vermek gerekir ise, Nivea marka siyah nokta burun bandının satış fiyatı 12, 75 TL’dir. Tüm cilt tiplerinde de kullanımı uygundur. Yine Niwea’ nın T bölgesi için siyah nokta temizleme bandı fiyatı da, 13, 05 TL’dir. Ritüel de beaute marka siyah nokta kir temizleyici burun batnını da alabileceğiniz fiyat 6, 90 TL’dir.

Beauty face siyah nokta maskesi 5 gr’ının satış fiyatı 7, 78 TL’dir. Biotak T bölgesi için siyah nokta bandı 9, 89 TL’dir. StopEver siyah nokta giderici bant ve içerisinde 16 adet bulunmak ile beraber satış fiyatı 12, 50 TL’dir. Nascita’ ın siyah nokta temizleyici bandının da satış fiyatı 4, 50 TL’dir. Clean & Clear siyah nokta temizleyici 150 gr’lık paketin satış fiyatı 24, 66 TL’dir. Naturface’ nin 100 gr’dık pakette satılan soyulabilen orijinal siyah nokta maskesinin de fiyatı 9, 99 TL’dir. Nivea T bant siyah nokta bantının 6′ lı paketi yanında 150 ml’ lik peeling hediyesi ile beraber satın alabileceğiniz fiyat 21, 39 TL’dir. Avon’ un çift uçlu siyah nokta temizleyicisinin de satın alınabilecek fiyatı da 4, 99 TL’dir. Nivea visage burun bandı 2 adet siyah nokta temizleme bandı da 22, 99 TL fiyata satılmaktadır. Ayvo Jml siyah noktaları temizleme aleti ve yanında göz bandı ile beraber 32, 89 TL’dir.

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.