Saç Çıkartan Bitkisel Yağlar ve Kürler

Saç Çıkartan Bitkisel Yağlar ve Kürler

Saç çıkartan bitkisel yağlar , tamamen doğal ve bitkisel olan yağlar ile saç diplerini uyararak daha gür ve ölmemiş saç hücrelerinin yeniden çıkmasını sağlar.

Saç Çıkartan Bitkisel Yağlar

Sizlere önereceğimiz saç çıkartan bitkisel yağlar ile saçı dökülen , saçlarının yeniden çıkmasını isteyen , hafif kellik problemi yaşayan kişilerin bu bitkisel yağları kullanarak saçlarını eski hale getirmesine yardımcı olacaktır.

Eğer genetik olarak saçlarınız dökülüyor ise bitkisel yağlar saçlarınızı çıkartmaya yaramaz. Ancak bunun dışında tüm saç dökülmelerinde sizlere tariflerini vereceğimiz saç çıkartan bitkisel yağlar saçlarınızı geri çıkartacak ve gürleştirecektir.

Hangi Bitkisel Yağlar Saç Çıkartır?

Saçlarınızı geri çıkartacak olan bitkisel yağlar kendi aralarında ikiye ayrılır. Bunlardan birincisi taşıyıcı yağlar diğeri ise uçucu olan yağlardır.

Saçların oluşumunu destekleyen uçucu yağlar maalesef tek başına kullanılamaz. Tek başına kullanıldığında saç derisinde yanma ve kızarıklıklar oluşturabilir. Bu nedenle sizlere taşıyıcı saç çıkartan yağlardan uygulamanızı öneririz.

Saç Çıkartan Uçucu Yağlar

Saç çıkartan uçucu yağların başında limon , hardal otu , kırmızı biber , ısırgan otu , çay ağacı , zencefil gelir. Ancak bu yağlar uçucu yağlar olduğundan taşıyıcı yağlar olmadan kesinlikle saça uygulanmaması gerekir.

Saç Çıkartan Taşıyıcı Yağlar

Saç çıkartan taşıyıcı yağlar ise zeytin yağı , jojoba yağı , lavanta yağı , badem yağı gibi yağlardır. Taşıyıcı yağlar tek başına kullanılabilir. Ancak uçucu yağlar ile kullanıldığında daha başarılı sonuçlar elde edilebilir.

Saç çıkartan Yağlar Nasıl Kullanılır?

Yukarıda da sizlere örnek verdiğimiz gibi taşıyıcı ve uçucu yağları karıştırarak kullanmanızı önermiştik.

Saç çıkartan yağların en makul kullanım şekli 4-5 damla uçucu yağ ile 9-10 damla taşıyıcı yağ ile karıştırılarak kullanılmasıdır. Hazırladığınız karışımı saç diplerinize özellikle saçların gürleşmesini veya çıkmasını istediğiniz yerlere parmaklarınızla masaj yaparak uygulanmasıdır.

Saç Çıkartan Doğal ve Bitkisel Saç Maskesi

Malzemeler

 • Kırmızı biber yağı ( 3-5 damla )
 • Isırgan otu yağı ( 3-5 damla )
 • Badem yağı ( 2 damla )
 • Hardal otu yağı ( 3-5 damla )
 • Zencefil yağı ( 4-5 damla )
 • Zeytin yağı ( 4-5 damla )

Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki tüm bitkisel yağları cam bir kase içerisine damlatın ve tahta bir kaşıkla iyicene karıştırın. Karışımı saçlarınıza bir seferde uygulamak üzere saç diplerinize masaj yaparak uygulayın.

Haftanın iki günü uygulayabileceğiniz bitkisel yağlar sayesinde kısa süre sonra saçlarınızın tekrardan çıktığını ve gürleştiğini gözlerinizle görebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. blank Ayhan dedi ki:

  Herseyi yazmissiniz cok guzelde en onemli seyi yazmamissiniz kac dakka yada saat durcak

  1. blank sadmin dedi ki:

   10-15 DK yeterlidir.

 2. blank Hanife özkan dedi ki:

  Liquid Keratin markasının bakım yağları var saç dipleri için inanılmaz etkili çok güzel sonuç veriyor 1/2 kullanımda bile fark ediliyor saçtaki değişim

  1. blank Ayse ağan dedi ki:

   Ben simdilik çam trebendini sampuana katip yikiyorum ve en oneliside D vitamini eksikliginden kaynaklaniyo kullaniyorum ve bir haftadir hic dokulmuyo saclarim D vitamini alin

 3. blank Engin dedi ki:

  Merhaba hazırlanan karışımda cinsiyet farkı var mı? Birde karışım kalacak olursa tekrar kullanılabilir mi ?

  1. blank Yaprak dedi ki:

   cinsiyet ayrımı yok. Saç kökleri kadınlar ve erkeklerde bir takım farklılıklar gösteriyor olsa da ürünlerin saç çıkarmadaki etki mekanizmaları aynı şekilde çalışmaktadır.
   Kalan ürünleri de ortalama 1 ay içerisinde kullanmaya devam edebilirsiniz.

 4. blank Engin dedi ki:

  Yılan yağı da kullanmayı düşünüyorum bu karışıma ilave edeyim mi yoksa yılan yağı kullanmayayim mi ?

  1. blank Yaprak dedi ki:

   Yılan yağı saç diplerini besler. Dilerseniz diğer yağlara karıştırabilirsiniz ancak .ncelikli olarak karıştırmadan kullanacak olursanız etkili olan yağın hangisi olduğunu tespit etmeniz kolaylaşır

 5. blank Engin dedi ki:

  Merhaba iyi günler ben bu formülü kullanmaya başladım ikinci kez uyguladım uygulayınca saçlı deride bi ısınma oluyor birde cansız kısa saçlar ve tek tük normal saçlar masaj yaparken ve durularken dökülüyor bu normal mi acaba

  1. blank asya dedi ki:

   Aynen benimkide böyle oluyor sanki saçıma yağ surdugum zaman yada maskelerden sonra yıkadiğim zaman cok saçım dökülyor

 6. blank sensizim dedi ki:

  benimde saçlarım kelerdi

  1. blank Krasaviç dedi ki:

   Limon suyu ən gözel

 7. blank Recep dedi ki:

  Sarımsak yağı .hint yağı .badem yağı
  Karistir 10 gun karanlıkta beklet saçına veya çıkmayan sakal yerlerine sur ? Sarimsak yagi kullana bilirsiniz sac diplerine iyi yedir gunde 1kere uygula 4 saat beklet sacini yika bende uyguluyom hint yağının üstünde yaziyor sac bakımı diye

 8. blank Ayse ağan dedi ki:

  Ben simdilik çam trebendini sampuana katip yikiyorum ve en oneliside D vitamini eksikliginden kaynaklaniyo kullaniyorum ve bir haftadir hic dokulmuyo saclarim D vitamini alin

 9. blank Filiz dedi ki:

  Biber yağı , kırmızı acı biber yağı olarak geçiyor sitelerde doğru mudur acaba . Birde tüm malzeme karışım haline getirildikten sonra bekletilip yeniden kullanilabilir mi?