İğneli Epilasyonun Zararları

İğneli Epilasyonun Zararları

İğneli Epilasyonun Zararları; Kadınlar tarafından sıkça tercih edilen ve istenmeyen tüylerden kurtulmak için başvurulan yöntemlerden bir tanesi de iğneli epilasyondur. İğneli epilasyonun sonuçları çok kısa sürede alınmasından dolayı kadınların sıkça tercih ettiği bir epilasyon yöntemidir.

İğneli epilasyon sık ve çok tercih edildiği gibi bazı risk ve zararları da mevcuttur. İğneli epilason hakkında bir çok araştırma ve onlarca makale okuduktan sonra bir uzman yardımı sayesinde sizlere iğneli epilasyonun zararları hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

İğneli Epilasyonun Zararları Nelerdir?

  • İğneli epilasyon özellikle cildi hassas olan kişilerde kızarıklılık ve kaşıntı gibi durumlara yol açmaktadır.
  • İğneli epilasyonun zararlarından bir tanesi de uygulama sonrasında cilt üzerinde kalıcı lekelere rastlanabilir. İğneli epilasyonun bıraktığı lekeler genel olarak iğneler yüzünden meydana gelmektedir.
  • Özellikle iğneli epilasyon sonrasında güneşe maruz kalanların bir çoğunda lekeler daha çok görülmektedir. Bu neden iğneli epilasyon sonrasında güneş altında fazla kalmak iyi değildir. Kaldığınız taktirde cildinizde kızarıklık, leke gibi durumlar olabilir.
  • İğneli epilasyon diğer epilasyon yöntemlerine göre biraz daha acılı bir yöntemdir. Ancak kesin ve iyi sonuçlar verdiğinden dolayı bayanlar arasında tercih edilen bir epilasyon yöntemi olarak ta bilinir.
  • Diğer lazer yöntemlerine göre daha yaygın olmasının nedeni kıl köklerini tamamen ortadan kaldırmasıdır. Ancak yukarıda da sizlere bahsettiğimiz gibi iğneli lazer sonrasında vücut düzgün korunmadığı durumlarda ciltte lekeler , kızarıklıklar bırakabilir.

Umarım iğneli lazer epilasyonun zararları konusu sizler için yararlı olmuştur. Eğer iğneli lazer epilasyonun zararları hakkında bir sorunuz olursa, aşağıdaki yorumlardan bizlere yorum bırakabilirsiniz.

YORUMLAR

  1. blank Derya dedi ki:

    Peki hocam igneli epilasyon sonucu yüz de sarkma meydana gelir mi ?