Cilt Güzelliği için Öneriler

Cilt Güzelliği için Öneriler

 

Dışarıdan bakıldığı zaman nasıl göründüğümüze hepimiz önem vermekteyiz. Cildimiz, özellik de yüzümüz dış görünüşte en büyük bir kısmını oluşturduğundan cildin kusursuzluğu veya var olan cilt sorunları görüntünün belirleyicisi olmaktadır.

Bundan dolayı da cilt ne kadar kusursuz görünür, sağlık ile ışıldarsa o kadar iyi bir izlenim oluşur. Gün içerisinde uygulanacak bir kaç işlem ile pürüzsüz ve ışıltılı görünmesini de sağlayabilirsiniz.

 Cilt Temizliği

blank

Sağlık ile ışıldayan pürüzsüz bir cilt için ilk adım ve mutlaka olması gereken tek şey temizlik olmasıdır. Temizliği eğer doğru bir şekilde yapılmamış ise istenmeyen bir tabaka ile kaplanacağı için hem siyah noktalara hem de sivilcelere elverişli bir cilt olur.

Cildi Nemlendirmek

blank

Cildi gerek bir şekilde temizledikten sonra en önemlisi de düzenli bir şekilde nemlendirmektir. Cildin çeşitli nedenler ile nem kaybetmesi veya nem yönünden cilt fakir olursa pürüzsüz bir görüntüyü de imkansız kıldığı gibi uzun vadede kırışıklıklara da yer hazırlamış olur.

Bunları önleyebilmek için düzenli olarak cildin nemlendirilmesi gerekmektedir. Protein ve bitki özü katkılı ürünler ile cildi nemlendirebilir ve cilt yüzünde koruyucu tabaka oluşturabilirsiniz.

Soğuk Su

blank

Soğuk su uygulaması sadece yüz için değil tüm cilt için faydalıdır. Bedensel canlılığın sağlanabilmesi, daha diri görünen göğüslere sahip olabilmek, şişmiş ayakları rahatlatabilmek gibi olumlu etkilere sahip soğuk su ile şok uygulama, cildin daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Soğuk su, sadece gözle görülebilir temizliği sağlamakla beraber ek olarak da ofis veya büro gibi kapalı mekanlar da bulunan kişilerin iş streslerinin cilde yansımasını da yok eder.

Uyku

blank

Cildin pürüzsüz bir görüntüye sahip olabilmesi için ihtiyacı olan en önemli unsurlardan biri ise beslenmedir. Cildin gıdası ise uykudur. Yeterli şekilde uyumayan kişiler de ilk olarak gözlerden ve yorgun görünen ciltten anlaşılmaktadır. Unutmayın ki büyüme hormonu sadece çocuklar için değil hem de yetişkinler için geçerlidir. Büyüme hormonu sayesinde hücre yenilenmesi sağlanmaktadır.

E Vitamini

blank

E vitamini cilt bakımının her aşamasında görülen faydalı bir vitamindir. Göz altı bakımı da olmak üzere besleyici, onarıcı ve yapılandırıcı özelliği ile pürüzsüz bir cilt için direkt cilde veya E vitamini katkılı kremler kullanılmalıdır.

 

Egzersiz

 

Yüz egzersizi cilt güzelliği ve pürüzsüz görünüm oldukça egzersiz etkili bir yöntemdir. Özellikle yüz kaslarını geliştirebilmek için hareketler çok kısıtlı düzeydedir. Bunlardan biri de ağzı kapadıktan sonra yanakları içe doğru çekerek parmaklar yardımı ile yana doğru masaj hareketleri ile çekmektedir. Bu hareket ile cilt hücreleri uyarılır ve harekete geçirilir.

Turuncu Işık

 

Doğal yöntemler ile arzuladığınız pürüzsüzlükte bir cilde ulaşamadıysanız turuncu ışık yöntemini deneyebilirsiniz. Cildi ölü derilerden kurtararak canlılık veren bu yöntem sayesiz istediğiniz bir cilde kavuşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.