Kilo Verdiren Mucize Baharatlar – Zayıflamaya Yardımcı Baharatlar

Kilo Verdiren Mucize Baharatlar – Zayıflamaya Yardımcı Baharatlar

Kilo vermek isteyenlere sayacağımız 10 mucize baharat ile çok daha rahat kilo verebilecek ve gün içerisinde tükettiğiniz yemeklere ekleyeceğiniz kilo verdiren mucize baharatlar sayesinde istediğiniz kilolara düşeceksiniz.

Kilo Verdiren Mucize Baharatlar

Gün içerisinde tükettiğiniz yiyeceklere aşağıda sizlere verdiğimiz baharatları kullanarak daha hızlı kilo verebilecek ve özellikle karın bölgesinde bulunan yağlardan kolaylıkla kurtulabileceksiniz.

Zencefil ile Kilo Verin

Zencefil midenizi yatıştırdığı gibi kilo kaybına da teşvik eder. Zencefil aynı zamanda bir antioksidandır. Araştırmalara göre zencefil içerisinde acı biberde bulunan kapsaisin bulunur. Kapsaisin metabolizmayı çok hızlandırır ve bu da hızlı ve yüksek bir şekilde yağ yakımına neden olur. Zencefil aynı zamanda tokluk hissi verir ve tokluk hissini arttırır.

Mucizevi Bitki Maydanoz

Dünya mutfakları olmak üzere ülkemizde de bolca kullanılan bu mucizevi bitki sayesinde kolayca kilo verebileceksiniz. Maydanoz aynı zamanda ağız kokuları ve yemeklere tat katmaktan fazlasını yapıyor. Maydanoz bir antioksidandır. Karaciğeri temizler ve metabolizmayı hızlandırır. Eğer karaciğer temiz olmazsa metabolizmayı yavaşlatır ve kilo almanıza neden olur. İşte maydanoz bunu engeller.

Doğal Antibiyotik Sarımsak

 

Sarımsak ateş düşürücü ve doğal bir antibiyotiktir. Sarımsak binlerce yıldır medikal amaçlar için kullanılmaktadır. Aynı zamanda bir yağ yakıcı olarak da bilinir. Yapılan araştırmalar sonucunda bir hafta boyunca fareleri sarımsak ile beslemişler ve farelerde kilo kaybına rastlanmış.

Biberiye

 

Biberiye tam olarak bir kilo kontrol bitkisidir. Bir çok beslenme dergisinde , biberiye içerisinde karnozik asit , kan şekeri seviyesini azalttığı söylenmektedir. Bu durumda kilo kontrolünü hemen hemen aynı kiloda kalmanızı sağlar. Diğer bir araştırmaya göre de tip-2 diyabetle alakalı enzimleri bloke etmektedir.

Pul Biber

 

Acı bildiğiniz gibi yakmak demektir. Neredeyse bir çok baharata acılığı veren kapsaisin , metabolizmayı hızlandırır. Pul biber içerisinde bolca bulunan kapsaisin sayesinde kilo vermek isteyenlere çok yardımcı olacaktır. Tabi acı seviyorsanız.

Karabiber

 

Koreli bilim adamları tarafından sofralara tat veren bu mucize baharat içerisinde pipeline denilen bileşen sayesinde yağ yaktığı söyleniyor. Pipeline yeni yağ hücresinin oluşmasını engellerken aynı zamanda yağlanmayı kontrol altına alıyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.