Vücut Sıkılaştırıcı Bitkisel Yağlar

Vücut Sıkılaştırıcı Bitkisel Yağlar

blank

Kas dokularımız, vücudu deri altından kuşatan aynı bir korseye benzemektedir. Hareket etmeyi sağlarken aynı zaman da anatominin en önemli parçalarından biridir. Kas dokularımız ne kadar formda olursa hem daha dinç hem de daha zinde görünür. Ayrıca bir o kadar da ince görünür. Eğer kas dokularımız üzerini astar gibi saran bir cilt dokusuysa gergin ve diri olursa, taze, enerjik ve daha fit görünürüz. Bu şekilde görünmek içinse kas dokusuyla cilt doku arasında olan yağ dokusunun normal sınırlar da olması gerekmektedir.

Çoğu defa ince hatta çok ince olmak yetmemektedir. İncecik bir fiziğe sahip olsanız da derinin sarkık, gevşek ve yumuşak olabilmektedir. Bazı malzemelerin yardımı ile cildinize mucizevi dokunuşlar yapabilirsiniz. Derli toplu, gergin ve ışıltılı bir görünüme kavuşabilmek için vücut sıkılaştırıcı doğal bitkisel yağlar yardımınıza koşacaktır.

Vücut Sıkılaştırıcı Tarif 1

blank

Çilek yağı, susam yağı, portakal yağı, avokado yağı, kayısı yağı, yasemin yağı,, kantaron kayısı ve yosun yağı vücut sıkılaştırma kürlerin de kullanılır. Çok büyük faydalar görülen cilt dostu olarak da bilinen yağlardır. Genel olarak bu yağlar ile elde edilen vücut sıkılaştırıcı karışımlar ve losyonlar, ciltte sıkılaştırıcı ve gerginleştirici bir etki bırakmaktadır.

Malzemeler

 • 2 Çay Kaşığı Avokado Yağı
 • 2 Çorba Kaşığı Portakal Yağı
 • 1 Çorba Kaşığı Yosun Yağı
 • 2 Çorba Kaşığı Çilek Yağı
 • 1 Tatlı Kaşığı Yasemin Yağı
 • 2 Tatlı Kaşığı Kayısı Yağı
 • 1 Tatlı Kaşığı Kantaron Yağı
 • 2 Çay Kaşığı Susam Yağı

Hazırlanışı

Bir kabın içerisinde bütün malzemeleri karıştırın. Kapağını sıkıca kapattıktan sonra serin bir oda da 10 gün bekletin. Sıkılaştırıcı iksiri olan bu uygulamadan önce, yosun sabunu ile banyo yaparsanız yağların deriye nüfuzu daha etkili bir şekilde olacaktır. Karışımı ise karın, kalça, bacak ve basen gibi problemli bölgelere ve sarkık deri üzerine de kullanabilirsiniz. Yüzünüze uygulamamanız gerekmektedir.

Vücut Sıkılaştırıcı Tarif 2

blank

Malzemeler

 • 5 Limon Suyu
 • Yarım Kilo Kırmızı Acı Biber
 • Bir Şişe Gliserin
 • Bir Şişe Biberiye Yağı

Hazırlanışı

Kırmızı acı biberi ilk olarak haşlayın. Daha sonrasında ise limon suyunda bekletin. Diğer malzemeleri de bir araya alarak blendar da karıştırın. Elde edilen karışımı 3 gün karanlık ve serin bir yerde bekletin. Buzdolabında da bekletme imkanınız varsa bekletebilirsiniz. Fermantasyon tamamlandıktan sonra karışımı her gün düzenli bir şekilde kullanmalısınız. Karışımı sürdüğünde güneş ışınlarının tam dik açı ile gelmedi bir saatte hafif bir güneş banyosu ya da egzersiz yaparsanız sıcağın ve kan dolaşımının hızlanmasının etkisi ile cilt altına daha iyi gidecektir. 1 saat beklettikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayabilirsiniz. Sıkılaştırıcı losyonu düzenli kullandığınız vakit şiş kısımlarında indiğini, cilt örtünüzün de sıkılaştığını ve tazelendiğini göreceksiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım