Bebek Yağının Saça Faydaları

Bebek Yağının Saça Faydaları

Bebek yağının saça faydaları oldukça fazladır. Saç köklerinden saç uçlarına kadar mükemmel bir bakım yapmak için saçlarınıza bebek yağı uygulayabilirsiniz. Bebe yağının saça faydaları arasında en çok, hızlı saç uzatma, saç kırıklarını yok etme ve saçları doğal yollarla beslemek amacıyla kullanılır.

Bebek Yağının Saça Faydaları

Saçlarımı kısa kestirmem ve pişmanlık duymam üzerine saçlarımı hızlı bir şekilde uzatacak bir şeyler ararken bir arkadaşımın bebe yağının saçları çok hızlı uzattığını söylemesi üzerine kullandım. Saçlarımı bir kaç ayda o kadar hızlı uzattı ki, normal uzama hızından %40 daha fazla uzadı diyebilirim.

İlk başta bebek yağı saça sürülür mü diye içimden bir ses geçirsem de, ne zararı olur diye denemeden yapamadım. Saçlarımın hızlı uzamasının dışında saçlarım eskisinden çok daha güçlü ve bakımlı gözüküyor. Saça bebek yağı sürmek biraz cesaret istese de denemenizi şiddetle tavsiye ederim.

 

Belki aklınızda “bebek yağı saçtan nasıl çıkar” diye bir düşünebilirsiniz. Ancak hiç korkmayın! Şampuan ve bir dakika su altında kalmak, bebek yağını saçlardan arındırıyor. Unutmadan bebek yağı saç diplerine masaj yaparak uygulanır. Bebe yağı saç diplerini besleyerek saçların çok daha sağlıklı çıkmasına yardımcı oluyor. Saç dipleri dışında saç uçlarına bebe yağı sürmek, saç uçlarındaki kırıkları azaltıyor.

Saçlarımızın Bebek Yağı ile Bakımı

Saçlarımız bizim iç dünyamızı dışa vuran, giyimimizle sağladığımız şıklığımızın son dokunuşlarını tamamlayan önemli bir unsurdur. Kendimizi mutlu hissediyorsak saçlarımız bakımlı, psikolojimiz bozuksa saçlarımız dağınık ve bakımsızdır. Saçlarımız bizim aksesuarlarımız gibidir. Dışarıdan bakıldığında ilk olarak dikkat edilen yerdir saçlar. Günümüzde kadınların ve erkeklerin saç bakım konusundaki hassasiyetleri oldukça yüksektir. Özellikle her kadın, saçlarına tıpkı bebeklerine gösterdiği özeni göstermekten kaçınmazlar.  Fakat her insanın saç şekli ve yapısı farklıdır. Kimi saçlar gür ve parlak, kimi saçlar ince telli olup kopma ve kırılmalara karşı dayanıksızdır. Doğuştan gelen bu özellikleri kökten değiştiremesek bile, iyileştirme yapıp onarmak bizim elimizdedir. Nasıl mı? İşte size pratik, evde kolayca uygulayabileceğiniz ve piyasada kolaylıkla ulaşabileceğiniz birkaç ipucu:

Bebek Yağının Önemi

Bebeklerimizin ipeksi vücudunun yapısını tahriş etmemek için kullandığımız bebek yağları. Evet, bu yağları sadece bebeklerimizin vücudu için değil, aynı zamanda kendi saçlarımızın bakımında da pekâlâ kullanmamız mümkün. O küçük, hassas tenlere zarar vermediği gibi bizim de saç bakımımızda kullanmamızın sakıncası yoktur. Ancak doğru ölçüde ve doğru saç tipinde kullanmaya dikkat etmemiz gerekiyor. Ayrıca bebek yağı alırken ucuz ve adı duyulmamış markalar yerine, güvendiğimiz, bebeklerimize uyguladığımız ve içinde bulunan minerallere ve yağlara göre almamızda fayda vardır. Çünkü bazı mineral tipleri kalıcı olmayıp uçucu olduğundan, uygulama esnasında faydasını göremeyebiliriz. Bebek yağının saça faydaları her kadın tarafından bilinmez. Bebekler için kullanılan bebek yağının saça faydaları bir yana bebeklerde kullanıldığında bile yanlış uygulayanlar var.

 

Bebek Yağının Saç Sağlığına Faydaları

Bebek yağını saçlara uygulamamızın birçok faydası vardır. Gönül rahatlığıyla bebeklerimize kullandığımız yağları, kendi saç bakımımızda da kullanmakta pekte sakınca yoktur. Saçlarımız dış etkenlere karşı çok hassas olduğu için çok çabuk zarar görebilirler. Onların bakımını yapıp daha güzel ve daha sağlıklı hale getirmek bizim elimizdedir. Kullanacağınız bebek yağı; saçlarınızın hacim kazanmasını sağlar. Uzamasını hızlandırmasında yardımcı olur. Böylelikle saçlara ilave olarak kullanılan yapay saç kullanmaya gerek kalmaz. Gün boyu şekilden şekle giren hatta özel gün ve davetlerde çok fazla yıpranan saçlar daha da güçlenir. Şekil verilirken pek çok sayıda işleme maruz kalan saçlar daha dayanıklı hale gelir. Çeşitli saç bakım kürlerinin yanı sıra bu pratik ve sağlıklı olan bebek yağının kullanımıyla ilgili aşağıdaki bilgilere bir göz atmanız yeterli.

Bebek Yağını Uygulama Metotları

Saçlarınız kuru ve ince telliyse; duş almadan önce bir miktar yağı avucunuza döküp, saçlarınızın dip kısımlarından başlayıp tıpkı diğer bakım yağlarını kullandığınız gibi saçlarınızın uçlarına doğru sürün. Yaklaşık yarım saat beklettikten sonra saç tipinize uygun kullandığınız şampuanla yıkayıp durulayın. Bu işlemi haftada 2 ya da 3 gün yapmanız yeterli olacaktır. Fakat saç tipiniz yağlı ise, bu bebek yağı bakımını uygulamamakta fayda var. Çünkü zaten yeterince yağlı olan saçlar, bu kür ile birlikte daha da yağlanacaktır. Ama sadece uç kısımlarına birkaç damla sürüp durularsanız aşırı yağlanmaya sebep olmamış olursunuz.

Saçlarınız yağlı ya da ince telli olmayıp normal saç tipiyse uygulamayı haftada 1 kez yapmanız sizin için yeterli olacaktır. Bu bakım kürünü uyguladıktan sonra saçlarınız sadece parlak olmamakla beraber aynı zamanda onarılıp güçlenecektir de. Ayrıca duş alıp çıktıktan sonra saçlarınız henüz kurumamışken birkaç damla yağı uç kısımlarına sürerseniz daha parlak olacaktır. Bu işlemi yaptıktan sonra tekrar durulamaya gerek yoktur. Böylelikle son rötuşu yapmış olursunuz.

Uyguladığınız bebek yağı bakımı sonrası, saçlarınızdaki değişikliği siz ve etrafınızdakiler de fark edeceklerdir. Bu bakım yağını kullanmak hem basit hem de pratik olduğu için tercih edebilirsiniz. Bu sayede saçlarınız da bebeğiniz gibi yumuşacık ve de bakımlı olacaktır.

Bebek yağının saça faydaları dışında saçlarınız için bakım yapmak, çeşitli saç bakım maskeleri denemek ve saçlarınıza sağlık katmak için saç bakımı kategorimize bakmadan geçmeyin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.