Kuru Ciltlerde Sivilce Problemi

Kuru Ciltlerde Sivilce Problemi

Kuru ciltlerde sivilce problemi aslında ciltte bulunan yağ ve nem oranının eksik olmasından dolayı kaynaklanmaktadır. Cildinizin kuru kalması ise birden fazla etkenden dolayı olmaktadır. Güneş ışınları, yanlış makyaj malzemeleri, çevresel faktörler, çok sıcak su ile cildi yıkamak gibi faktörler cildin kuru kalmasını destekliyor.

Bizde bu makalemizde kuru ciltlerde sivilce problemi yaşayan kişilere yardımcı olmak amacıyla hem çözüm yollarını hemde kuru ciltlerde o sivilcelerin neden çıktığını anlatacağız.

Kuru Ciltlerde Neden Sivilce Çıkar?

Kuru ciltlerde yağ ve nem oranı eksiktir. Özellikle kuru ve yağlı ciltlerde çok sivilce üretir. Kuru cilde sahip olanların cilt yapısı üzerinde por denen bir ince tabaka vardır. Kuru cilde sahip olanların dikkat etmesi gereken en önemli nokta cildindeki yağ oranını dengelemektir.

Kuru Ciltlerde Sivilce Problemi Çözümü

Kuru ciltlerde yağ oranını dengeleyebilmek için yağ salınımını dengeleyen ve temizleyici kremler kullanmak gerekir. Aynı zamanda cildinizi  tonik ile temizlemeniz sivilce problemine çözüm olacaktır. Bu arada aşağıdaki maddeleri de gözden geçirmenizde fayda var.

  • Kuru cilde sahip olanlar, sivilcelerden kurtulmak için bir temizleme jeli edinmelidir. Yağsız ve yağ salınımını dengeleyen cilt temizleme jelini sabah akşam kullanmanızda yarar vardır.
  • Temizleme işlemlerinin ardından cildinizi sabah ve akşamları 2 kez tonik ile siliniz. Özellikle boyun bölgenize uygulamayı unutmayın.
  • Kuru ciltlerde bir çok cilt tipi gibi akne ve siyah nokta sorunu yaşanır. Önemli olan husus ise bu ürünleri uygulamayı unutmamak ve ihmal etmemektir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.