Sivilcelere Etkili Fucicort Krem

Sivilcelere Etkili Fucicort Krem

Gece yatıp sabah kalktığınızda vücudunuzda ansızın oluşan sivilce veya kırmızı lekelerden bıktıysanız sizlere sivilce tedavisi ve kırmızı leke tedavisi için dermatologların önerdiği Fucicort kremden bahsetmek istiyorum.

Sivilcelere Etkili Fucicort Krem

Fucicort krem , vücutta oluşan sivilce , egzama ve büyük kırmızı lekeler gibi cilt problemlerini kısa süre içerisine tedavi eden muhteşem bir kremdir.

Abdi İbrahim firması çıkışlı olan Fucicort krem , yıllardır egzama problemi yaşayıp bir türlü egzaması iyileşmeyenler içinde kullanılmaktadır. Özellikle su ile haşır neşir olan ve ellerinde aşırı kuruma nedeniyle çıkmış olan egzamada ilk kullanımda bile etkisi gösteren bu harika kremi doktorunuza sorarak eczanelerden temin edebilirsiniz.

Fucicon krem içerisinde bulunan fusidik asit , cilt üzerinde oluşan bakterilerin çoğalmasını önlerken diğer etken maddeleri ise kaşıntıyı azaltıyor.

Sivilceler içinde kullanılan bu muhteşem krem sayesinde sabah uyandığınızda yüzünüzde çıkan sivilceleri neredeyse 2-3 saatte yok ediyor. Mutlaka her ecza dolabında bulunması gereken bu krem kış aylarında kuruyan , çatlayan dudaklara da kullanılmaktadır. Ancak daha öncede belirttiğimiz gibi Fucicon kremi kullanmadan mutlaka doktora başvurun.

Fucicort Krem Nasıl Kullanılır?

 • Eğer Fucicort kremi elleriniz dışında bir yere uyguluyorsanız öncelikle ellerinizin hijyenini sağlamanız gerekmektedir. Ellerinizi bol su ve sabun ile yıkayın.
 • Fucicort kremini süreceğiniz bölgeye çok ince bir tabaka ve dairesel hareketler ile sürün.
 • Eğer doktorunuz önermediyse Fucicort ilacını yüz , göz kenarları ve hassas bölgelerde kullanmayın.
 • Fucicort kremi antibiyotik etki taşıdığından dolayı zamanında ve saatinde kullanılması gerekmektedir.

Fucicort Krem Ne İçin Kullanılır?

Fucicort genel olarak cilt sorunları için kullanılan antibiyotik bir kremdir. Fucicort kremi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Fucicort krem neler için kullanılır? Sizlere sıralayalım.

 • Sedef hastalığı ve tedavisinde
 • Deri iltihabı (kontakt dermatit)
 • Genel olarak nedeni belli olmayan ve yüz , saç , vücutta çıkan iltihaplı kaşıntıya neden olan cilt hastalıklarında
 • Egzama , sivilce tedavisi , sivilce lekeleri , kırmızı sivilce lekeleri
YORUMLAR

 1. blank zehra dedi ki:

  Merhabalar ben 2 haftadır doktor reçetesi ile alıp kullanıyorum fakat suratımda sivilce çoğaldı nedeni nedir ?