Et Beni Kopartmanın Zararları

Et Beni Kopartmanın Zararları

Et Beni Kopartmanın Zararları Et benleri doğuştan veya sonradan oluşmak üzere ikiye ayrılır. Et benleri vücudun her yerinde kendini gösterebilir. Bazı et benleri zararsız olurken bazı et benleri ise çok tehlikelidir. Bu nedenle et benlerinin zararlı mı? veya zararsız mı olup olmadığını kesinlikle uzman doktorlardan öğrenebilirsiniz. Bu nedenle et benleri kesinlikle kopartılmamalıdır.

Uzmanlar et beni kopartmanın zararları ve çok tehlikeli yollara sebep açtığını belirtiyorlar. Bazı et benlerini kopartan kişilerin daha sonrasında daha büyük çıktığını dile getiriyorlar. Mesela sırtında et beni bulunan birisi gece uyurken farkında olmadan bile dönerken et benini kopartabiliyor. Bu bir kaç tekrardan sonra orada bulunan et beni gittikçe daha büyük bir hal almaya başlıyor.

Bizde 1ciltbakimi.com olarak sizlere et beni kopartmanın zararları hakkında bildiğimiz ve uzmanların deyişlerinden örnekler vermek istiyoruz. Lütfen aşağıda sizlere yazdığımız Et Beni Kopartmanın Zararları başlığındaki maddeleri dikkatle okumanızı rica edeceğiz.

Et Beni Kopartmanın Zararları

  • Uzmanlar vücut üzerinde siyah , kahve rengi ve kırmızı et benlerinin olabileceğini hatta siyah et benlerinin koparıldığında kansere yol açtığını söylemekteler. Siyah benler kadar diğer et benlerini de kopartmayın.
  • Uzmanlar et benlerinin koparılmadığı taktirde insanlara herhangi bir zararı olmayacağını söylüyorlar.
  • Özellikle siyah et benlerinin koparıldığında kansere kadar götürdüğünü ve eğer bu et benleri sizi estetik açıdan veya herhangi bir nedenden dolayı rahatsız etmiyorsa herhangi bir şey yaptırılmasına gerek olmadığını söylüyorlar.
  • Koparılan et beni ilk önce yara olur. Ardından bu yara kaşıntıya döner. Bu kaşıntı engellenemez ve büyük bir yaraya döner. Eğer sizin böyle bir durumunu varsa hemen doktora başvurmanız gerekmektedir.
  • Et benleri yukarıda da söylediğimiz gibi ikiye ayrılmaktadır. Muhtemelen 15 yaşından sonra oluşan et benleri çok risk taşımaz. Ancak doğuştan olan benler zararlı olabilir. Bu nedenle 15 yaşından sonra çıkan benler doktor kontrolü altına alınabilir.
YORUMLAR

  1. blank Nuray dedi ki:

    Mrhlar benimde kabarik benim var ama ustu siyah ben. Alti ten rengi.ben sarimsak kuru denedim biraz buyudu kizardi kabuk bagladi ustu.soyulduda.ama 3 gun oldu biraz budu gibi. Pepantn kirem kullanyrm. Neyapmam gerek