Havuçla Bronzlaşma

Havuçla Bronzlaşma

Bütün bayanların bildiği gibi havuç vücudumuza en faydalı besinlerdendir. Havuç sağlamış olduğu faydaların dışındaysa bronzlaşabilmek için kullanılan besinlerden karşımıza gelmektedir. Havuç ile bronzlaşmanız normal bir tüketimle uzun bir süreçte gerçekleşebilir. Bunu yapmanız için havucun dışarıdan cildinize etkili olması daha iyi olacaktır.

Havuçla bronzlaşabilmek için yapmanız gereken tek şey havucu direkt cildinize uygulamanız. Çünkü ağız yolu ile tüketim yapılması mümkün fakat direkt cildinize uyguladığınızda daha hızlı ve iyi sonuçlar alırsınız. Bunun içinde havuç yapını ve bu yağının dışında yağ çeşitleri de kullanılmaktadır.

blank

İlk olarak havuç ile bronzlaşmanız için havuç yağı kullanmanız gerekir. Havuç yağını diğer bronzlaştırıcı kremlere kıyas ile daha etkili ve sağlıklı bir şekilde bronzlaştırıcı olarak kabul edilmektedir. Bronzlaşmak isteyen kişilerde ilk aşamalarda yapılması gereken şey ise havuç yağı ve kayısı yağını bir birine eşit bir şekilde karıştırmaktır. Bu karışımı 3 gün aralıklar ile cildinize uyguladığınız zaman cildinizde yavaş bir şekilde koyulaşma olur.

Havuç ile bronzlaşmak adına alternatif diğer seçenekse havucun ağız yolu ile tüketilmesidir. Fakat şunu da bilmeniz gerekiyor ki havucun direkt olarak cildinize uygulandığı zaman sonuçları ağız yolu ile yapılan tüketimlere göre daha hızlı yanıt verir. Geç yanıt alsanız bile havuç tüketip bronzlaşmak isterseniz havucu direkt olarak yemeniz veya havuç suyunu içmeniz mümkün olabilir.

Kakao yağını ve kayısı yağına eklenen havuç yağı bronzlaşmada kısa sürelerde etkili olmaktadır. Bunun içinde öncelikle cildinizi yüksek oranlı koruma faktörlü bir güneş kremle nemlendirmelisiniz. Kısa bir süre bekletip daha sonrasında karışımı cildinize uygulamalısınız.

blank

Havuç yardımıyla bronzlaşabilmek için yukarıda vermiş olduğum yöntemleri uygulamadan önce ilk cildinizi keseleyin. Cildiniz keselenmesinde bronzlaşmanın kalıcı olması da etkili bir keseden geçmektedir. Ölü derileriniz vücudunuzdan atıldığından bronzluğunuzda kolayca gidebilir.

Havuçta yer alan karoten melanositlerin çoğalmasını hızlandırmaktadır. Güneş ışınları çok dik olmadığı zamanlarda güneşlenip havuç yemeniz veya havuç suyu içmeniz cildinizde istediğiniz görünüme yaklaşmada yardımcı olur. Cildimizdeki önemli bir toksin atma yollarından biridir. Vücudumuz yabancı maddeler ile zararlı atıkları hep vücutta taşıdığından boşaltım kanalları çok zorlanır ve vücudumuzda bu atıkları cildimizin yoluyla terle dışarı atar. Bu durumda da cildiniz çeşitli hastalıkların baş görmelerine neden olur. Yaşla beraber deri daha ok nem oranını kaybeder. Çok ucuz ve çok sağlıklı olarak yapmanız gereken tek şeyse su içmenizdir. Bol su içtiğinizde derinizin hem nem oranı artacak hem de su yoluyla çok sayıda toksin atılıp cilde parlaklık, diri ve genç kalmaktadır.

Günde iki litre su içip hücrelerinizi temizlemeniz, dolgunlaştırılmanız ve kırışıklıklarını azaltabilmek adına mümkün. Kahve, meyve suyu ve çay gibi farklı sıvı gıdalarla tüketilmesi cildinizin su ihtiyacını karşılamayacaktır. Bundan dolayı sadece su içmeniz gerekiyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.