Diş İpi Ne İşe Yarar? Neden Kullanılır? Avantajları Nelerdir?

Diş İpi Ne İşe Yarar? Neden Kullanılır? Avantajları Nelerdir?

Diş İpi Ne İşe Yarar? Neden Kullanılır? Avantajları Nelerdir? Ağız sağlığı çok önemlidir. O nedenle ağız sağlığınıza odaklanmak istiyorsanız yapmanız gereken tüm uygun ürünleri kullanmak olacaktır. Diş ipi bu aşamada çok önemli bir seçenektir. İlk olarak diş ipini kullanmazsanız dişlerinizi tam olarak temizleyemeyeceğinizi unutmamalısınız. Genelde diş fırçası ile yapılan temizlikler yeterli gelmez. O nedenle diş etleri ile dişin tam buluştuğu alanları temizlemek istiyorsanız diş ipi kullanmalısınız.  Ancak diş ipini kullanmak riskli bir iştir. Bu aşamada diş ipini doğru yerlere sokarak hareket ettirdiğinizde daha kaliteli bir temizlik elde etmiş olursunuz.

Diş İpinin Avantajları Nedir?

İlk olarak diş ipi kullanmanın birbirinden farklı avantajı vardır. Dişlerinizin içerisinde belirli yemek artıkları bulunabilir. Yemek artıklarını ise ne yazık ki diş fırçası ulaşamayabilir. Eğer ki dişlerinizin arasına diş fırçanızı girmediğinden eminsiniz diş ipi kullanmak sizin lehinize bir durum olacaktır ne kadar aynı zamanda dişlerimizde ne yazık ki çok fazla bakteri ürüyor. Bu bakterilerin üremesini engellemek için de tam temizlik sağlamak gerekiyor. Diş ipinin buradaki en büyük avantajı sıkı dişleri olan kişilerin dahi diş aralarının temizlenmesine yardımcı olmasıdır. O nedenle de diş ipi ne sıklıkla kullanılması çok önemlidir. Günde en az iki kere diş ipi kullanarak dişlerinizin aralarını temizlemelisiniz. Diş ipi nasıl kullanılır önemli bir sorudur. Çünkü burada çok fazla hızlı hareket ettirirseniz diş etlerinizi kesme riskiniz bulunur. O nedenle de dikkatli bir şekilde hareket etmek çok önemlidir. Kullanımı için https://www.1ciltbakimi.com/dis-ipi-nasil-kullanilir/ makalemizi ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

 

Diş İpi Neden Kullanılır? 

Diş fırçasının ulaşamadığı yerlerde yemek artıkları olabiliyor. Yemek artıkları ne yazık ki bir süre sonra ağız sağlığının bozulmasını sağlar. Dişleriniz çürüyebiliyor ağız içerisinde kokular oluşabiliyor. Bu gibi durumlarda dişlerin aralarının net şekilde temizlenmesi gerekiyor. Diş ipi sayesinde bunu sağlamak çok daha kolay olacaktır. Diş ipi kullanımı için diş ipini öne ileri-geri ve yana şeklinde kullanmanız gerekiyor. Bu sayede tüm diş temizliği konusunda çok daha başarılı olabiliyorsunuz.

Diş İpi Dişe Zarar Verir mi?        

Öncelikle diş ipinin ağzı zararlı olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda kullanım şekli çok önemlidir. Diş ipi normal olarak ağza zarar veren bir durum değildir. Aksine ağzın temizlenmesinde sizlere yardımcı olacaktır. Ama bu ürünü kullanırken eğer ki hızlı bir şekilde ileri geri hareketi yaparsanız üst ya da alt diş etinizi kesmeye riskiniz olabilir. Bu nedenle canınızı yakmayacak şekilde kullanım sağlamak çok önemlidir. Ancak doğru kullanım ile dişinize zarar vermeden tüm dişlerinizi temizleme hakkını elde edebilirsiniz. Diş ipi nasıl kullanılır konusuna dikkat ederseniz emin olun uygulama konusunda da başarılı olacaksınız.

En İyi Diş Bakımı Nasıl Yapılır? 

Ağız ve diş sağlığı çok önemli bir konudur. Bunu sağlamak için de ağzınızı günde 2 kere düzenli bir şekilde temizlemelisiniz. Diş temizliği konusunda diş fırçası önemli bir yere sahiptir. Tabii ki de diş fırçasının belirli özelliklere sahip olması çok gereklidir. Bunun yanında kullanmış olduğunuz diş macunu da yine Önemli olan seçeneklerden biridir.

Tam temizlik sağlayabilmek için diş ipi kullanımı çok gerekli bir durumdur. Bunun yanında ağız gargara ürünlerini kullanmak da yine tam temizliğin en önemli detayları arasında bulunacaktır. Sizlerde dişinize önem vermelisiniz ve bu sayede dişçiye gitmekten kurtulmalısınız. İlk başında önlem alırsanız daha sonrasında ağız sağlığınız ile ilgili herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Sağlıklı bir ağız için:

  • diş macunu seçimini doğru yapın
  • diş fırçası ağzınıza uygun olsun
  • ağız suyu kullanmayı unutmayın
  • diş ipini en az haftada bir kez kullanın.

Güncelleme: 10.02.2019

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.