Cilt Bakımı

Diş ipi nasıl kullanılır?

Diş ipi nasıl kullanılır?

Dişlerinizi her gün fırçalayıp, diş ipi kullandığınızda ağız içerisinde plaklar temizlenecektir. Özellikle diş ipi kullanmak ağız sağlığı için çok nemlidir. Diş ipi, diş fırçasının giremediği diş aralarını temizler. Eğer sizde senelerce dişlerinizin sağlığını koruyup düzenli ve sağlıklı bir ağız yapısına sahip olmak istiyorsanız, mutlaka diş ipi kullanmalısınız.

Peki diş ipi nasıl kullanılır? veya Hangi diş ipi markaları kullanılmalı? biz sizlere bu yazımızda bunlarla ilgili resimli ve videolu yazı hazırladık umarım yardımcı olabiliriz.

Diş ipi markaları

Oral B Expert Clinic Line hassas diş ipi temizleyicisi ile diş plaklarınızı düzgün bir şekilde temizleyebilirsiniz. Oral B diş ipinin fiyatı yaklaşık olarak 10-14 TL arası değişmektedir.

Sensodyne Gentle Tape piyasada bulunan diş ipleri markasından bir tanesidir. Sensodyne diş ipinin fiyatı 10-12 TL arasında değişmektedir. Ayrıca Sensodyne Gentle Tape, nanaeli olduğundan dolayı ağzınıza ferahlık vermektedir.

Banat Maxi diş ipi, dişlerinizin temizliği ve sağlığı için kullanılan bir diş ipidir. Banat maxi dişi ipinin fiyatı yaklaık 9-12 TL arasında değişmektedir.

Colgate diş ipi naneli ve aynı zamanda oldukça etkili bir diş ipidir. Colgate naneli diş ipinin fiyatı, 6-8 TL arasında değişmektedir.

Diş ipi nasıl kullanılır?

Diş ipi diş arasında plak oluşumunda, dişin çürümesini engellemede, diş arasında giren yemek artıklarından dişinizi temizler ve koruma sağlar. Aynı zamanda kötü nefes kokusunu da zamanla iyileştirir. Şimdi sizlere bir diş ipi nasıl kullanır anlatalım.

  • İlk önce diş ipi kutusunu açın ve diş ipini alarak ikinci adıma geçin.

 

  • Aşağıdaki videoda görüldüğü gibi orta parmaklarınızı kullanarak diş ipini sarın.
  • Baş parmağınız ve işaret parmağınız ile diş ipini tutun.
  • Diş ipini kullanırken, üst dişleriniz için baş parmağınızdan, alt dişleriniz için işaret parmağınızdan yardım alın.
Diş ipi nasıl kullanılır

Diş ipi nasıl kullanılır?

  • Yavaş bir biçimde diş ipini ileri geri hareket ettirerek, kullanabilirsiniz. İlk zamanlarda diş eti kanaması olabilir. Korkmanızı gerektirecek bir şey yoktur merak etmeyin. Diş ipi kullanan herkeste ilk başlarda diş eti kanaması olmaktadır.

Diş ipi nasıl kullanılır2

 

Diş ipi kullanımı

  • Diş ipini, dişlerinizi fırçaladıktan sonra kullanırsanız daha etkili olacaktır.
  • Diş ipi kullanmadan önce ağzınızın nemli veya ıslak olduğundan emin olun. Çünkü diş ipinin daha kayganlaşması için gereklidir.
  • Diş ipini ilk defa veya bir kaç ilk kullanımlarda diş eti kanaması yapabilir. Bunun nedeni diş etlerinizin diş ipine alışık olmamasından dolayı kaynaklanmaktadır.
  • Diş ipinizi seçerken mümkünse ince olmasına dikkat edin. Kalın diş ipleri diş etlerinizi kesebilir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ