Kaş Alma Teknikleri ve Şekilleri

Kaş Alma Teknikleri ve Şekilleri

Kaş Alma Teknikleri ve Şekilleri, Bayanlarda kaş alma, özellikle hormonel problemleri olanlarda daha sık çıkar. Kaşlarınızı aldıktan kısa bir süre sonra altları dolmaya başlar ve bu durum bayanları çok rahatsız eder.

Kaş Alma Yöntemleri

Kaşlarınızı aldıktan belirli bir zaman sonra kaş çizgilerinin bulunduğu alanın dışında alttan kaşlar çıkarak sizi rahatsız etmeye başlar. Devamlı elinizde cımbız veya iple dolaşmaya başlarsınız. İşte bu nedenle kaş alma yöntemi olarak kaşlarınızı belirli zaman aralıkları ve şekil vererek alınması gerekmektedir. Kaşlarınızı alırken şekil itibarı ile almaya özen göstermeniz gerekmektedir. Özellikle kaş yapısı bozuk olan bayanlar ve hormon bozukluğu olan bayanlar biraz şanssız sayılır. Çünkü kaşlar düzgün bir şekilde çıkmaz ve zaman aralığı az olduğundan çirkin bir görüntü yaratır.

Eğer kaşlarınız düzgün ve sık çıkıyorsa, kaşlarınızın alımı ve şekil verilmesi daha kolay olur. Eğer kaş alacaksanız, alacağınız cımbız, güzel ve iyi çeken cımbızları tercih etmenizde yarar var. Makbul olan cımbız, ucu ince olandır. Kalın uçlu olan cımbızlar ile kaşlarınızı iyi temizleyemezsiniz.

Kaş Alma Teknikleri

Kaş Alma Yöntemleri 

  • Kaşlarınızı almaya başlamadan önce kaş bölgesine kolonya dökerek, kaşlarınızın yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Böylece canınızın yanması azalacak ve kaş alımını daha kolay yapabileceksiniz.
  • Kaşlarınızı gerdirerek almaya dikkat edin. Kaşınızı ucundan tutup aşağıya doğru gerdirmeniz gerekmektedir. Bu şekilde daha az acı hissedersiniz.
  • Eğer kaşlarınızı çıkış yönüne doğru çekerseniz, hem daha az acı çekmiş hemde kaşlarınıza doğru şekli vermiş olacaksınız.
  • Kaşlarınızı alırken ne kadar seri olursanız, bu iş tamamen el becerisine dönecektir. Tabi ilk defa veya daha yeni kaş almaya başlayanlar dikkat etmesi gerekmektedir. Kaşınızın şeklinin bozulmasını istemeyiz.
  • Eğer kaşlarınız sivri ve kavisli ise çıkış yönlerine göre şekillendirme yapabilirsiniz.
  • Düz kaşlara sahip olan bayanlar normal tekniklerle kaşlarını alabilir.
  • Kaşları çok kalın olan bayanların kısa sürede kaşları çıkabilir. Eğer kaşınız çok kalın ise sizlere önerimiz kalıcı yöntemlere başvurmanızdır.

Kaş Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer ince kaşlara sahipseniz, mümkün olduğu kadar kaşlarınızın üstünde çıkan ince tüyleri almamaya çalışın. Çünkü bu ince tüyleri aldığınızda bir daha geri dönüşü olmayabilir. Bazı bayanlarda kaşlar çok seyrek çıkar ve çok uzun sürede uzar. Eğer kaşlarınız çok inceyse şekil vermek zor olacaktır.

Kaş Biçimlendirme 

Eğer kaşlarınızın daha biçimli ve şekilli olmasını istiyorsanız, kuaförlerinizden yardım isteyebilirsiniz. Çünkü kaş şekillendirmek kolay bir iş değildir. Bu nedenle profesyonel olarak kuaförlerden yardım almak en iyisidir. Bir kaç sefer şekillendirmek amacı ile yardım aldığınız kuaför personelinin sizin için kaş biçimlendirmesi, daha sonra size daha kolay alınacak hale gelecektir.

 

İnce ve Seyrek Kaşlı Bayanlar

İnce ve seyrek kaşlara sahipseniz, çeşitli bitki özleri kullanarak kaşlarınızın daha çabuk ve sağlıklı bir biçimde uzamasını sağlayabilirsiniz. Bunun nedeni uzun kaşlar her zaman daha iyi şekle girmektedir. Uzun kaşlı bayanların kaşları alındıktan sonra çok güzel görüntüler ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle dolgun ve sık kaşlı bayanlar çok şanslıdır. Şanslı olmalarının nedeni ise daha kolay ve istedikleri şekli verebilmektedirler.

Kaşlarınızı aldıktan sonra hafif bir kızarma olabilir. Korkmanıza gerek yoktur. Bu kızarıklık çok normal ve doğaldır. Sonuç olarak cilt altından bir kıl çekiyorsunuz. Canınız bile yanabiliyor.

Kaş Alınırken Kızarıklık Nasıl Geçer?

Kaş aldıktan sonra kaşınızda kızarıklıklar olabilir. Kaşı çektiğiniz yerlerdeki kızarıklıkları geçirmek için krem sürebilirsiniz. Bu kremler kızarıklıkları alacaktır.

Suratta Kaşın Önemi

Kaşlar, insan suratında en önemli faktörlerden bir tanesidir. Kaş bölgesi yüzünüze bir anlam ve ifade katmaktadır. Bu nedenle kaşlarınızı alırken çok dikkat etmelisiniz. Kaşlarınızı alırken yapacağınız yanlışlar bir anda surat ifadenizi bile değiştirebilir.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.