3 Adımda Daha Dolgun Dudaklar

3 Adımda Daha Dolgun Dudaklar

Dolgun dudaklar tüm kadınların hayali olarak bilinmektedir. Bazı kişilerin dudakları o kadar incedir ki neredeyse sürülen ruj bile görünmez. Bu 3 tüyo ile dudaklarınızı olduğundan daha kalın gösterebileceksiniz. Estetik ameliyatlara gerek duymadan, canınız yanmadan ve fazla para harcamadan kalın dudakları sahip olmak emin olun size de daha hoş gelecektir. Odak noktasını dudaklarınıza çekmek istiyorsanız cilt ve göz makyajınızı abartmamanız gerektiğini bilmelisiniz.

Dudak Kontörü

blank

Yüze yapılan kontörlemeyi her zaman duymuşsunuzdur. Makyaj yapılacak olan bölge küçük olduğundan kontör işi de bir hayli kolay olmaktadır. Cilt renginizden 2 ton koyu göz kalemi veya dudak kalemi ile alt dudak çizginizin hemen altına hafif bir çizgi atın. Dudaklarınızın alt kısmında gölge yaratacak ve alt dudağınızı daha ön plana koyacaktır. Ufacık bir hilenin neler yapacağını görebilmek için kahverengi bir kalem ile daha iyi göreceksiniz.

Dudak Kalemi

blank

Rujun kalıcılığını arttırabilmek için dudak kalemi olmazsa olmazlarımızdandır. 80’li yılların makyajlarındaki dudak makyajlarını bilirsiniz. Ruj rengi ile alakasız şekilde çerçevelenmiş dudaklar daha hoş durmaktaydı. Günümüzün modası ise doğallık olduğundan rujunuzun rengi ile dudak kaleminizin rengi bire bir olmasa da benzer olmasına dikkat etmelisiniz. Öncellikle dudak kaleminizi kenarlara taşırmadan uygulamalı ve bu kısım da sadece rujun kalıcılığını artırmak içindir. Daha sonrasında rujunuzu sürün ve dudak kalemi ile dudaklarınızı tekrar çerçeveleyin. Dudak kalemi dudak hatlarınızı daha keskin ve daha net göstermeye yarayacaktır.

Parlak Dudaklar Dolgunluk için Şarttır

blank

Mat rujlar dudakları ne kadar kuru ve ince gösteriyor ise parlak rujlar da bir hayli o kadar kalın göstermektedir. Bundan dolayı dolgun dudaklar için lip-gloss’lar en önemli alternatif olarak bilinmektedir. Fakat herkes lip-gloss’tanı sevmeyebilir. Saçların ağza yapışması, dudakta kalıntı bırakmaları ve bazılarının o iğrenç tatları da bilinmektedir. Bundan dolayı 2.adımı uyguladıktan sonra alt dudağınızın orta kısmına şeffaf bir parlatıcı sürerseniz dudaklarınızın daha dolgun görünmesini sağlayabilmektesiniz.

Görülen üzere dolgun dudaklar için sadece estetik ameliyatlar şart değildir. En fazla 5 dakikanızı dudaklarınıza ayırarak 3 adım da kendinizi oldukça şımartabilirsiniz. Dudaklarınıza haftada bir kez peeling yapıp, her akşam nemlendirmeyi ihmal etmemelisiniz.

Dudak Dolgunlaştırıcılı Parlatıcı Malzemeler

  • Kullanılmayan Rujlar
  • Bir Tatlı Kaşığı Gliserin
  • 1 Çay Kaşığı Karabiber Yağı ve Badem Yağı
  • Ürünleri Eritebilmek Adına Su Dolu Kahve Makinesi
  • Bir Kap, Çay Kaşığı ve Tatlı Kaşığı
  • 1 Tatlı Kaşığı Bal
  • 2 Çay Kaşığı Vazelin

Kullanmadığınız rujları bir kap içerisine ekleyerek kahve makinesinin buharında eritmeye başlayın. Rujlar eridikten sonra bir tatlı kaşığı balı içine katın. Ardından bir çay kaşığı karabiber yağını, 1 tatlı kaşığı gliserini ve 1 çay kaşığı badem yağını ilave edin. Biraz yoğun kıvam alabilmesi için 2 çay kaşığı vazelini ekleyip iyice karıştırın. Parlatıcının içerisinde karabiber yağı dudakları zaman ile dolgunlaştırıyor ve çok hafif bir yanma hissi oluşturmaktadır. Şekerli parlatıcıları sevmiyor iseniz tercihen bir çay kaşığı kadar vanilin kullanabilirsiniz.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.