Sedef Hastalığı Nasıl Kontrol Altına Alınır?

Sedef Hastalığı Nasıl Kontrol Altına Alınır?

Sedef Hastalığı Nasıl Kontrol Altına Alınır? Sedef hastalığı üzerine internette bir çok makale okudum ancak bir çoğu sırf internet siteleri üzerinden para kazanabilsin diye boş ve saçma sapan yazılar paylaşmışlar. Bu nedenle sizlere sedef hastalığı nasıl kontrol altına alınır anlatmak istedim.

Eğer sedef hastalığını kontrol altına almayı bir türlü beceremiyorsanız, aşağıdaki yöntemler ve adımları takip ederek, sedef hastalığını kontrol altına almayı becerebilirsiniz.

Sedef Hastalığı Nasıl Kontrol Altına Alınır

Sedef Hastalığına Deniz Tuzu

Sedef hastalığına iyi gelen doğal bakım ürünleri arasında ilk sırayı deniz tuzu almaktadır. Aslında sedef hastalarının bol bol denize girmeleri gerekir. Ancak mikrobik özelliklerin ve bakterilerin fazla olduğundan dolayı sedef hastalarına önerebileceğimiz ilk doğal ürün deniz tuzu olacaktır.

Deniz tuzunu internet üzerinden veya aktarlardan kolayca bulabilirsiniz. Deniz tuzu sedef hastalığına iyi gelecektir. Ayrıca deniz tuzunu günlük banyo veya duş alırken küvetin içerisine dökebilir veya deniz tuzuyla sedef olan yerleri ovalayabilirsiniz.

Sedef için Derin Nemlendirici Kremler Kullanın

Sedef için derin nemlendirici kremler kullanmaya özen gösterin. Sedef hastalığına iyi gelecek olan kremleri internet üzerinden kolayca bulabilirsiniz. Gün içerisinde sedef olan bölgelere  2 kere uygulayarak 24 saat  koruma altına alabilirsiniz.

Sedef için Kumsala gidin

Sedef hastalarına en iyi gelecek olan şey kumsala gitmek. Hem rahatlama ve stresten uzaklaşma anlamında bir kumsala giderek kendinizi dinlendirir, aynı zamanda güneş ve deniz kumlarının faydasını göreceksiniz. Özellikle sedef bulunan kişilerin güneşten emdiği UVB ışınları çok iyi gelecektir.

Nemlendiricileri ısıtarak kullanın

Hemen hemen her evde bulunan mikrodalga yardımı ile sedef üzerine süreceğiniz nemlendirici kremi ısıtıp sürmenizde fayda vardır. Isıtılmış nemlendirici krem sedefe daha iyi gelmektedir. Ancak bu ısı elinizi, kolunuzu yakacak kadar sıcak değil, hafif ısınması yeterli olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.