Cilt Bakımı

Sivilceler için Cilt Bakımı

Sivilceler için Cilt Bakımı

Sivilce için cilt bakımı , cildinde sivilce problemi yaşayanların mutlaka uygulaması gereken bir cilt bakım türüdür. Sivilce için cilt bakımı yaptıktan sonra sivilcelerin yavaş yavaş cildinizi terk edeceğini gözlerinizle görebilirsiniz.

Sivilceler 7’den 70’e hemen hemen herkesin en büyük problemlerinden biridir. Genellikle ergenlik çağlarından başlayarak ilerleyen zamanlarda çıkar ve insanların korkulu rüyaları haline gelir. Sivilce genellikle cildi yağlı olan kişilerde daha çok çıkar. Kuru cilt tipine sahip kişiler sivilce problemi ile pek karşılaşmazlar.

Sivilce Neden Oluşur?

Sivilcenin oluşmasının birçok nedeni vardır. En büyük nedeni kişinin yağlı bir cilt tipine sahip olmasıdır. Bazen kullanılan ilaçlar, yenilen yağlı yemekler ve çekirdek gibi yiyeceklerde sivilce oluşumunu tetikler. Fakat kadınların en çok rastladığı neden ise ağda sonra sivilcedir. Ağda olduktan sonra özellikle şakak kemiklerinin oldukları bölgelerde çok fazla sivilce oluşur. Nedeni kıl köklerinin gitmesi ile o bölgenin açılması ve içerisine toz gibi maddeleri çekmesidir.

Sivilceler için Cilt Bakımı

Sivilceler Neden Sıkılmamalıdır?

Sivilceler bazen küçük çıkar ve birkaç gün sonra kendiliğinden kaybolur. Fakat bazıları iri ve kırmızı çıkar. Bu da özellikle beyaz tenli insanların daha çok moralini bozar. Çünkü ciltleri beyaz olduğu için kırmızı sivilce direk belli olur. Özellikle de irini çıkmış ve beyazlamış bir şekilde patlamaya hazırsa daha korkunç görünür. İnsanlar bu görüntüden rahatsız oldukları için o beyazlığı sıkarak sivilcenin daha erken gitmesini sağlar. Sivilceler o şekilde daha erken gider fakat sıkılırken cilt zarar gördüğü için kalıcı iz yapar. Bu nedenle sivilcelerin sıkılmaması gerekir.

Sivilceli Cilt için Cilt Bakımı

Sivilceler İçin Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Sivilceler için cilt bakımı çok önemlidir. Doktora giderek alınan kremler sivilceleri geçirse de evde doğal yolla hazırlanan kürler her zaman daha sağlıklı olur.

1.Kür: Gerekli malzemeler limon ve bal. Yarım limon sıkılarak içerisine bir çay kaşığı bak eklenerek karıştırılır daha sonra karışım cilde sürülerek 15 dakika bekletilir ve ılık su ile yıkanır. Cildi yağlı olan kişiler bal eklememelidir.

Sivilceli Cilt Bakımı

2.Kür: Gerekli malzemeler yoğurt ve bal. Bir yemek kaşığı yoğurt ile bir çay kaşığı bal karıştırılır ve karışım yüze sürülür. 15 dakika bekletildikten sonra ılık su ile yıkanır.  Bu kürlerden herhangi birini haftada üç kere yaparak birkaç ay içerisinde pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Cildinizdeki sivilceleri doğal yöntemler ve sivilce maskeleri ile geçirmenin en kolay yolu sizler için açtığımız sivilce tedavisi kategorisindedir. Sivilce tedavisi kategorimiz sivilcelerinizi geçirmek için evde uygulayabileceğiniz en etkili sivilce maskelerini barındırır.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ