Siyah Noktalara Türk Kahvesi

Siyah Noktalara Türk Kahvesi

Cildinde siyah noktalarınız varsa hiç üzülmeyin çünkü siyah noktalara Türk kahvesi çözümü var. Türk kahvesi sayesinde cildinizde bulunan siyah noktalardan kısa süre içerisinde kurtulacak ve cildiniz tertemiz ve görünüş bakımından çok daha iyi olacak.

Siyah Noktalara Türk Kahvesi

Öncelikle siyah noktalar için Türk Kahvesi çözümünü kullanacak olan cilt çeşitlerini belirtecek olursak;

Kuru ciltler 15 günde bir , yağlı ciltler 7 günde bir , normal ciltler ise 10 günde bir uygulayabilir. Cildinizde oluşan siyah noktalar, cilt gözeneklerinizin kapanması ve dolması ile meydana gelmektedir. Eğer cildinizin siyah noktalardan kurtarmak ve cildinizin hem daha canlı hemde parlak ve bakımlı gözükmesini istiyorsanız, Türk kahvesi ile siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.

 

Siyah Noktalara Türk Kahvesi Uygulamadan Önce Yapılması Gerekenler

Siyah noktalara Türk kahvesi uygulamasına geçmeden önce sizlere önerimiz buhar banyosu yapmanızdır. Eğer buhar banyosu nasıl yapılır hakkında herhangi bir bilginiz yok ise Buhar Banyosu Nasıl Yapılır? adlı makalemizi okumanızda fayda vardır.

Buhar banyosu sonrasında gözenekleriniz açılmış ve artık Türk kahvesi ile siyah noktalara çözüm uygulamasına hazır hale getirmiş olursunuz. Dilerseniz buhar banyosundan sonra cildinizdeki siyah noktalar yumuşamış ve hafif dışarı bir görüntü haline gelmiştir. Temiz ve dezenfekte edilmiş bir iğne ile siyah noktaları çıkartabilirsiniz. Çıkmayan diğer siyah noktalar için aşağıdaki Kahve ile Türk Kahvesi Maskesini uygulamanız yeterli olacak ve siyah noktalardan kurtulabileceksiniz.

Siyah Noktalara Türk Kahvesi Maskesi

Malzemeler

  • Toz şeker ( 1 çay kaşığı )
  • Bal ( 1 çay kaşığı )
  • Türk kahvesi ( 1 çay kaşığı )
  • Zeytinyağı ( 1 çay kaşığı )

Hazırlanışı: Yukarıda yazılı malzemeleri cam bir kase içerisine alın ve tahta bir kaşık ile iyicene karıştırın. Karışım oluştuktan sonra karışımı cildinize uygulayın. Ancak uygulama esnasında cildinizi çok yıpratmadan yavaş yavaş ve daireler çizerek 3 ile 5 dakika arasında masaj yaparak ovalayın.

Bu uygulama neredeyse peeling uygulamasına benzer. Peeling Sonrası gözeneklerinizin açık kalmaması için cildinizi mutlaka tonik yapmanız gerekir. Bunun için evinizde bulunan gül suyu, yeşil çay gibi ürünleri tonik olarak kullanabilirsiniz.

Eğer tonik yoksa ise tonik nasıl yapılır veya evde tonik nasıl yapılır? adlı makalelerimize göz atabilirsiniz.

YORUMLAR

  1. blank başak dedi ki:

    slm bunların hepsinin çözumu bende var size yardımcı olurum bana msj atın faacede Güzelliğin tek adresi Alovera bu sayfaya msj atın yardımcı olurm