Kök Hücre Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Kök Hücre Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Kök hücre saç ekimi hakkında saç ektirme işlemi arasında önemli bir yer kaplamaktadır. Kök hücre saç ekimi yaptırmak isteyenlere aşağıda oldukça yararlı bilgiler veren makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Kök Hücre Saç Ekimi

Kellik ve çokça saç dökülmesi sorunu çoğu insanın başına gelebilecek bir durumdur ve oldukça sık rastlanan bir sorundur. Saç dökülmesi ya da kelliğin en büyük sebepleri arasında genetik faktörler, düzensiz beslenme, aşırı kilo alımı, hamilelik gibi durumlarda alınan ilaçlar, saçlara fazlaca kozmetik ürün kullanımı gibi sebepler gösterilebilir.

Kellik ve çokça saç dökülmesi gibi sorunlara kesin çözüm saç ektirme işlemi olarak gösterilebilir. Saç ekimi bu sorunlara kesin ve kalıcı bir çözüm getirmektedir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kellik ya da saçın azlığı gibi sorunlarda başvurduğunuz klinik öncelikle saçınızın yoğunluğunu ölçen bir test  yapmaktadır. Bunun sonucun da saçınıza hangi tedavinin seçileceği belirlenir. Saç miktarı iyi ise saça lazer tedavisi uygulanarak saç güçlendirme işlemi uygulanır. Eğer saç yoğunluğu belli kriterlerin altında kalmış ise saça ekim işlemi yapılır.

Saç ekim işleminden önce saçınızın genellikle arka kısımların da bulunan saç nodülleri yani saç tohumları dediğimiz elemanlar toplanır. Bu toplanan elemanlar genetik olarak kodlanmışlardır. Yani o saçların kodları dökülmeye karşı dayanıklıdır.

Neredeyse dış etkiler olmazsa hiç dökülmezler. Bu saçların tohumları toplanır ve saç eksikliği olan bölgelere ekim işlemi uygulanmaya başlanır. Bu ekim işlemi yaklaşık 3-4 saat sürmektedir. Bu tohumlar saça yaklaşık belirlenen her noktaya 3 er 4 er olacak şekil de ekilmeye başlanır. Bu işlem sonrası saçınız sargıyla kapatılır ve birkaç gün o bölgeye pansuman işlemi yapılır. Bu işlemlerin sonucun da saçlarınız dökülmesine karşı kesin çözüm bulmuş olursunuz.

Saç Ekimi Sonrası

Saç ekimi sırasın da olduğu gibi saç ekimi yapıldığı birkaç gün içerisin de saçlara yapılan pansumana aşırı şekilde dikkat edilmesi gerekmektedir. Yapılan düzenli pansuman işlemi sonucu kesin sonuca ulaşmış olmaktayız. Önceden belirttiğimiz gibi yeni ekilen saç kökleri de dökülmemeye kodlanmıştır. Yani saçlarınız hiçbir dış etki olmadan dökülmezler. Ayrıca saç ekim işleminin de oldukça doğru ve düzgün şekilde yapılması da oldukça önemlidir. Çünkü sağlıklı bir şekilde yapılamayan saç ekim işlemi sonucunda hem paranız hem de yapılan işlem boşa gidecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.